Buff Hankiralli               YLEISKILPAILU
 3.3.2012 Hankiralli-yhdistys  B-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1         1.    26:05,4  Joonas Keränen       Päij-HUA/HAU            
 (206)   F   20             Henri Taivalantti    Ford Escort RS 2000      
 
   2         1.    26:28,5  Janne Lopperi        MhMK/RiiUA          
 (220)   f   21     0:23,1  Mika Tuomi           Toyota Starlet           
 
   3         2.    26:34,9  Jussi Lindberg       AL-Myrskylä
 (204)   F   20     0:29,5  Toni Nuikka          Opel Kadett GSi 16V      
 
   4         2.    26:38,7  Tommi Hannuksela     EspooUA
 (216)   f   21     0:33,3  Sven Osila           Toyota Corolla GT        
 
   5         3.    26:53,5  Jyrki Hämäläinen     SiAk/NuUA           
 (209)   F   20     0:48,1  Ilkka Pohjonen       BMW M3                   
 
   6         4.    26:55,7  Terho Pietarinen     UAU
 (213)   F   20     0:50,3  Hannu Pietarinen     BMW 325i                 
 
   7         5.    26:57,2  Tapio Nirvi          AL-Myrskylä
 (215)   F   20     0:51,8  Jari Nirvi           BMW 325i                 
 
   8         6.    27:03,3  Mikke Yrjölä         TUA/MynUA          
 (214)   F   20     0:57,9  Markus Vyyryläinen   Ford Escort RS 2000      
 
   9         3.    27:36,7  Vesa Ryynälä         PukMU
 (217)   f   21     1:31,3  Heini Mäkelä         Toyota Starlet           
 
  10         7.    27:50,1  Janne Paulanto       HRF/NuUA           
 (205)   F   20     1:44,7  Jouni Aalto          BMW 325i                 
 
  11         8.    28:07,5  Lauri Laine          L-H UA/SäkUA          
 (208)   F   20     2:02,1  Mika Lähteenmäki     VW Golf GTI 16V 2.0      
 
  12         9.    29:09,7  Sami Myllys          EspooUA/OriUA          
 (211)   F   20     3:04,3  Ville Kalliomäki     Opel Kadett GSi 16V      
 
  13         4.    29:25,0  Jani Kanerva         HyUA
 (218)   f   21     3:19,6  Anu Aunela           Ford Escort Mexico       

 Buff Hankiralli               LUOKKATULOKSET
 3.3.2012 Hankiralli-yhdistys  B-JUNIORIT               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka  ryh  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 20 / 2-veto N,A,FIN R,FIA R2,FIA R3 enint 2000 cc,F yli 1600;lähti 11;keskeytti 2;suljettu 0
   1     .   1.    26:05,4  Joonas Keränen       Päij-HUA/HAU
 (206)  F                   Henri Taivalantti    Ford Escort RS 2000      
 
   2     .   3.    26:34,9  Jussi Lindberg       AL-Myrskylä
 (204)  F           0:29,5  Toni Nuikka          Opel Kadett GSi 16V      
 
   3     .   5.    26:53,5  Jyrki Hämäläinen     SiAk/NuUA
 (209)  F           0:48,1  Ilkka Pohjonen       BMW M3                   
 
   4     .   6.    26:55,7  Terho Pietarinen     UAU
 (213)  F           0:50,3  Hannu Pietarinen     BMW 325i                 
 
   5     .   7.    26:57,2  Tapio Nirvi          AL-Myrskylä
 (215)  F           0:51,8  Jari Nirvi           BMW 325i                 
 
   6     .   8.    27:03,3  Mikke Yrjölä         TUA/MynUA
 (214)  F           0:57,9  Markus Vyyryläinen   Ford Escort RS 2000      
 
   7     .  10.    27:50,1  Janne Paulanto       HRF/NuUA
 (205)  F           1:44,7  Jouni Aalto          BMW 325i                 
 
   8     .  11.    28:07,5  Lauri Laine          L-H UA/SäkUA
 (208)  F           2:02,1  Mika Lähteenmäki     VW Golf GTI 16V 2.0      
 
   9     .  12.    29:09,7  Sami Myllys          EspooUA/OriUA
 (211)  F           3:04,3  Ville Kalliomäki     Opel Kadett GSi 16V      
 
 Luokka: 21 / F enintään 1600 cc;lähti 6;keskeytti 2;suljettu 0
   1     .   2.    26:28,5  Janne Lopperi        MhMK/RiiUA
 (220)  f                   Mika Tuomi           Toyota Starlet           
 
   2     .   4.    26:38,7  Tommi Hannuksela     EspooUA
 (216)  f           0:10,2  Sven Osila           Toyota Corolla GT        
 
   3     .   9.    27:36,7  Vesa Ryynälä         PukMU
 (217)  f           1:08,2  Heini Mäkelä         Toyota Starlet           
 
   4     .  13.    29:25,0  Jani Kanerva         HyUA
 (218)  f           2:56,5  Anu Aunela           Ford Escort Mexico       

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
Buff Hankiralli / B-JUNIORIT
 
EK1 (3.96 km)                    EK3 (8.17 km)                    
BUFF                             HELLA                            
  1.Keränen Joonas      2:44,3     1.Keränen Joonas      5:09,6
  2.Lopperi Janne       0:04,3     2.Lopperi Janne       0:02,1
  3.Lindberg Jussi      0:07,6     3.Hämäläinen Jyrki    0:03,7
  4.Hannuksela Tommi    0:08,1     4.Majander Daniel     0:05,8
  5.Hämäläinen Jyrki    0:09,2     5.Hannuksela Tommi    0:07,1
  6.Paulanto Janne      0:11,8     6.Nirvi Tapio         0:07,9
  7.Johansson Marko     0:12,2     7.Lindberg Jussi      0:08,5
    Nirvi Tapio         0:12,2     8.Pietarinen Terho    0:12,0
  9.Pietarinen Terho    0:12,7     9.Yrjölä Mikke        0:12,8
 10.Yrjölä Mikke        0:15,6    10.Johansson Marko     0:12,9
 11.Melasniemi Markku   0:16,5    11.Paulanto Janne      0:23,9
 12.Laine Lauri         0:17,2    12.Ryynälä Vesa        0:24,6
 13.Ryynälä Vesa        0:18,2    13.Melasniemi Markku   0:26,1
 14.Majander Daniel     0:19,1    14.Laine Lauri         0:26,9
 15.Myllys Sami         0:24,2    15.Myllys Sami         0:34,4
 16.Kujamäki Jani       0:26,1    16.Kanerva Jani        0:50,7
 17.Kanerva Jani        0:30,0
 
 
EK4 (5.83 km)                    EK5 (10.30 km)                   
PUKARON PAROONI                  SHINING CENTER                   
  1.Keränen Joonas      3:13,0     1.Keränen Joonas      5:55,5
  2.Lopperi Janne       0:01,3     2.Lopperi Janne       0:03,4
  3.Hannuksela Tommi    0:02,4     3.Pietarinen Terho    0:04,9
  4.Yrjölä Mikke        0:03,6     4.Lindberg Jussi      0:05,2
  5.Hämäläinen Jyrki    0:04,5     5.Hannuksela Tommi    0:06,7
  6.Nirvi Tapio         0:05,0     6.Yrjölä Mikke        0:06,9
  7.Majander Daniel     0:05,3     7.Hämäläinen Jyrki    0:08,7
  8.Pietarinen Terho    0:05,7       Nirvi Tapio         0:08,7
  9.Lindberg Jussi      0:07,2     9.Ryynälä Vesa        0:13,8
 10.Paulanto Janne      0:07,3    10.Melasniemi Markku   0:14,5
 11.Melasniemi Markku   0:08,8    11.Paulanto Janne      0:18,7
 12.Ryynälä Vesa        0:09,7    12.Laine Lauri         0:25,5
 13.Laine Lauri         0:17,5    13.Majander Daniel     0:29,5
 14.Kanerva Jani        0:20,4    14.Myllys Sami         0:31,1
 15.Myllys Sami         0:25,6    15.Kanerva Jani        0:33,5
 16.Johansson Marko     4:36,6
 
 
EK6 (14.07 km)                                                    
AUTO-ASI                                                          
  1.Keränen Joonas      9:03,0
  2.Lindberg Jussi      0:01,0
  3.Hannuksela Tommi    0:09,0
  4.Lopperi Janne       0:12,0
  5.Pietarinen Terho    0:15,0
  6.Nirvi Tapio         0:18,0
  7.Yrjölä Mikke        0:19,0
  8.Hämäläinen Jyrki    0:22,0
  9.Ryynälä Vesa        0:25,0
 10.Laine Lauri         0:35,0
 11.Paulanto Janne      0:43,0
 12.Kanerva Jani        1:05,0
 13.Myllys Sami         1:09,0