VIEREMÄ RALLI                 LUOKKATULOKSET
 4.2.2012 Iisalmen UA          HISTORIC                 
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka  ryh  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 1 / ikäkaudet E,F,G1,G2,H,I enintään 1300 cc;lähti 5;keskeytti 0;suljettu 0
   1               44:41,1  Harri Korhonen       NilUA
 (  3)  H                   Janne Korhonen       Toyota Corolla ke20      
 
   2               45:09,7  Rainer Karvonen      IisUA/TEAM-SONKAJ.
 (  6)  H           0:28,6  Paavo Karvonen       Ford Escort 1300 GT      
 
   3               47:13,8  Petri Majoinen       TuupoMK/UA
 (  1)  H           2:32,7  Anssi Määttä         VAZ 2101                 
 
   4               47:33,7  Riku Kukkonen        TTR
 (  5)  H           2:52,6  Pekka Viippola       Wartburg 353             
 
   5               47:50,1  Kalevi Muranen       KiuUA
 (  4)  H           3:09,0  Simo Holm            Ford Escort 1300 GT      
 
 Luokka: 2 / ikäkaudet E,F,G1,G2,H,I enintään 1600 cc;lähti 4;keskeytti 1;suljettu 0
   1               44:31,6  Jyrki Putila         Leppävirta RT
 ( 10)  H                   Tytti Sainio         Sunbeam Avenger 1600 GT  
 
   2               45:38,8  Erkki Sainio         Leppävirta RT
 (  7)  H           1:07,2  Jere Sainio          Sunbeam Avenger 1600 GT  
 
   3               45:39,3  Timo Wikström        KokUA
 (  8)  H           1:07,7  Juha Jokela          Ford Escort 1600         
 
 Luokka: 3 / ikäkaudet E,F,G1,G2,H,I yli 1600 cc;lähti 4;keskeytti 1;suljettu 0
   1               43:39,0  Jukka Pippola        JoeUA
 ( 11)  H                   Jarmo Huttunen       Volvo 242 DL             
 
   2               46:04,9  Petri Vesterinen     VesUA
 ( 12)  H           2:25,9  Riikka Raatikainen   Volvo 244 DL             
 
   3               46:58,3  Mikko Aho            RaaUA
 ( 15)  H           3:19,3  Markku Pohto         Opel Manta A 1900        

 VIEREMÄ RALLI                 YLEISKILPAILU
 4.2.2012 Iisalmen UA          HISTORIC                 
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Epävirallinen nopeusjärjestys
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1         1.    43:39,0  Jukka Pippola        JoeUA
 ( 11)   H    3             Jarmo Huttunen       Volvo 242 DL             
 
   2         1.    44:31,6  Jyrki Putila         Leppävirta RT
 ( 10)   H    2     0:52,6  Tytti Sainio         Sunbeam Avenger 1600 GT  
 
   3         1.    44:41,1  Harri Korhonen       NilUA
 (  3)   H    1     1:02,1  Janne Korhonen       Toyota Corolla ke20      
 
   4         2.    45:09,7  Rainer Karvonen      IisUA/TEAM-SONKAJ.   
 (  6)   H    1     1:30,7  Paavo Karvonen       Ford Escort 1300 GT      
 
   5         2.    45:38,8  Erkki Sainio         Leppävirta RT
 (  7)   H    2     1:59,8  Jere Sainio          Sunbeam Avenger 1600 GT  
 
   6         3.    45:39,3  Timo Wikström        KokUA
 (  8)   H    2     2:00,3  Juha Jokela          Ford Escort 1600         
 
   7         2.    46:04,9  Petri Vesterinen     VesUA
 ( 12)   H    3     2:25,9  Riikka Raatikainen   Volvo 244 DL             
 
   8         3.    46:58,3  Mikko Aho            RaaUA
 ( 15)   H    3     3:19,3  Markku Pohto         Opel Manta A 1900        
 
   9         3.    47:13,8  Petri Majoinen       TuupoMK/UA
 (  1)   H    1     3:34,8  Anssi Määttä         VAZ 2101                 
 
  10         4.    47:33,7  Riku Kukkonen        TTR
 (  5)   H    1     3:54,7  Pekka Viippola       Wartburg 353             
 
  11         5.    47:50,1  Kalevi Muranen       KiuUA
 (  4)   H    1     4:11,1  Simo Holm            Ford Escort 1300 GT      

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
VIEREMÄ RALLI / HISTORIC
 
EK1 (14.85 km)                   EK2 (6.73 km)                    
                                                                  
  1.Korhonen Harri     10:12,4     1.Pippola Jukka       4:31,1
  2.Karvonen Rainer     0:01,0     2.Wikström Timo       0:04,9
  3.Tiikkala Petri      0:04,9     3.Korhonen Harri      0:12,4
  4.Putila Jyrki        0:06,4     4.Karvonen Rainer     0:13,1
  5.Sainio Erkki        0:10,1     5.Aho Mikko           0:15,3
  6.Koskinen Jukka      0:12,2     6.Putila Jyrki        0:15,7
  7.Pippola Jukka       0:15,1     7.Tiikkala Petri      0:17,4
  8.Aho Mikko           0:28,2     8.Sainio Erkki        0:18,9
  9.Majoinen Petri      0:32,5     9.Koskinen Jukka      0:20,2
 10.Vesterinen Petri    0:37,1    10.Muranen Kalevi      0:28,3
 11.Muranen Kalevi      0:45,6    11.Majoinen Petri      0:28,9
 12.Kukkonen Riku       0:51,2    12.Vesterinen Petri    0:31,0
 13.Wikström Timo       2:34,6    13.Kukkonen Riku       0:32,5
 
 
EK3 (26.08 km)                   EK4 (8.40 km)                    
                                                                  
  1.Wikström Timo      18:28,6     1.Wikström Timo       5:03,1
  2.Pippola Jukka       0:14,0     2.Pippola Jukka       0:00,7
  3.Korhonen Harri      0:20,1     3.Korhonen Harri      0:06,6
  4.Putila Jyrki        0:38,8     4.Karvonen Rainer     0:13,5
  5.Aho Mikko           0:57,2     5.Putila Jyrki        0:18,7
  6.Vesterinen Petri    1:06,3     6.Sainio Erkki        0:29,7
  7.Sainio Erkki        1:16,9     7.Aho Mikko           0:30,2
  8.Karvonen Rainer     1:26,3     8.Vesterinen Petri    0:31,1
  9.Majoinen Petri      1:46,3     9.Muranen Kalevi      0:33,6
 10.Kukkonen Riku       2:05,3    10.Kukkonen Riku       0:36,3
 11.Muranen Kalevi      2:13,9    11.Majoinen Petri      0:49,1
 
 
EK5 (7.48 km)                                                     
                                                                  
  1.Pippola Jukka       4:44,0
  2.Wikström Timo       0:00,6
  3.Korhonen Harri      0:02,8
  4.Putila Jyrki        0:12,8
  5.Karvonen Rainer     0:16,6
  6.Vesterinen Petri    0:20,2
  7.Sainio Erkki        0:24,0
  8.Kukkonen Riku       0:29,2
  9.Muranen Kalevi      0:29,5
 10.Majoinen Petri      0:37,8
 11.Aho Mikko           1:48,2