VIIMEINEN PÄIVITYS: 14.09.2008

TENAB alkusivulle tästä, jos tulet "ulkoa"

                       

SPRINTTIKALENTERI 2008                                   

Tenab'in hoidossa olevista kisoista (KISAN ALLA) lähtee linkki osanottajiin ja tuloksiin.
JÄRJESTÄJÄ: LÄHETÄ HOITAMISTAMME KISOISTA AJOISSA YHTEYSTIEDOT KILPAILIJOITA VARTEN MEILLE SÄHKÖPOSTILLA
LINKKAAMME NE KISAASI                                                                           
Tulokset sisältävät yleiskilpailu- ja luokkatulokset peräkkäin.
TAMMIKUU
6.1.            Lipposen Talvirallisprint       K               Rantasalmen UA
27.1.           Nokian Talvisprint              K, AM           Nokian UA

HELMIKUU
3.2.            KaakkoisSprint          K               Anjalankosken UA
3.2.            Kärppämäki Sprint               K               Kauhavan UA
3.2.            X Toivakka Rallisprint          K               Toivakan AUK
Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset Nuoret Seniorit

9.2.            Rallisprint                     K               Pieksämäen UA
10.2.           Nuutajärven Lasi-rallisprint    SM              Urjalan UA
17.2.           HF-Autohuolto Sprint            K               Lopen UA
17.2.           LOP-Rallisprint                 K               Lapuan UA
17.2.           Neste Lintulahti Rallisprint    K               Konginkankaan UA
17.2.           25. OUA rallisprint             K               Oulun UA
23.2.           Suupohjan Kuljetus Sprint       K               Jurvan UA
24.2.          Pakkala Oy SM Rallisprint       SM              Kankaanpään UA

MAALISKUU
2.3.            Hausjärven Talvirallisprint     K               Hausjärven UA
9.3.            Karikon Autotalo Sprint         K               Hirvensalmen AU
Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset Nuoret Seniorit Historic

9.3.            XVI Keuruun Rallisprint         K               Keuruun UA
16.3.           Exide-rallisprint               K, AM           Tampereen UA
16.3.           XVIII Kipari Sprint             K               Rautavaaran UA

HUHTIKUU
20.4.           E-TMK/UA Sprint                 K               Ekenäs-Tammisaaren MK/UA

TOUKOKUU
4.5.            TUA Rallisprint                 K               Turun UA
10.5.           Raahen XI Asfalttisprint        K               Raahen UA
17.5.           Asfalttisprint          K               Riihimäen UA
18.5.           Pakkauspojat SM Asfaltti RS     SM              Nurmijärven UA
24.5.           Kerimaa Sprint          K               Savonlinnan UA
25.5.           SF-rallisprint          K               Vantaan AU

KESÄKUU
1.6.            Ikaalisten Kylpylä Sprint       K               Hämeenkyrön UA
8.6.            Jyväskylän Asfalttisprint       K               Jyväskylän UA
14.6.           SM-Asfalttisprint               SM              Lapinlahden AU
15.6.           Rallisprint Ylä-Savo            K               Formula Karting Kerho Ylä-Savo
19.-20.6.               Iso-Syöte Mäkiajot              K               Pudasjärvi RT 2000

HEINÄKUU
12.7.           Happy Beach Asfalttirallisprint         K               Rokuan Raketit
19.-20.7.               Asfaltti-rallisprint            K               Kyrön Seudun UA
26.7.           Eckerölinjen Sprint             K               Ålands Motorklubben

ELOKUU
9.8.            Kajaanin Rallisprint            K               Kajaanin UA
9.8.            Kouvolan Rallisprint            K               Kouvolan Seudun AU
16.8.           Tuusniemi-Sprint                K               Koillis-Savon UA
17.8.           Nordic Solutions Sprint         K               Kuopion UA
23.8.           Raisio Rallisprint              K               Raision UA
30.8.           Lahti Rallisprint               K               Lahden UA
31.8.           DEFA-Rallisprint                K               Ratatuomarit

SYYSKUU
6.9.            Mäkiajo Kives-Mutkat    K               Paltamon MK/UA
6.9.            Parkano Rallisprint             K, AM           Parkanon UA
7.9.            SM-Rallisprint          SM              AL Härmä
14.9.           IX Ruoveden Rallisprint         K, AM           Pohjois-Hämeen UA
Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset Seniorit Historic

21.9.           Huittisten SM-Rallisprint       SM              Huittisten UA
28.9.           Hämeenkyrön Rallisprint         K, AM           Hämeenkyrön UA

LOKAKUU
4.10.           Rallisprint                     K       Pieksämäen UA
5.10.           Hollola-Sprint          K               Poppoo Team
12.10.          Hyrylä Sprint           K               Hyrylän UA

MARRASKUU

JOULUKUU
27.12.          Iisalmi Sprint          K               Iisalmen UA