VIIMEINEN PÄIVITYS: 14.10.2007

TENAB alkusivulle tästä, jos tulet "ulkoa"

                       

SPRINTTIKALENTERI 2007                                   

Tenab'in hoidossa olevista kisoista (KISAN ALLA) lähtee linkki osanottajiin ja tuloksiin.
JÄRJESTÄJÄ: LÄHETÄ HOITAMISTAMME KISOISTA AJOISSA YHTEYSTIEDOT KILPAILIJOITA VARTEN MEILLE SÄHKÖPOSTILLA
LINKKAAMME NE KISAASI                                                                           
Tulokset sisältävät yleiskilpailu- ja luokkatulokset peräkkäin.
TAMMIKUU
7.1.    Kuortane Rallisprint                     K      2  Kuortaneen UA
7.1.    Lipposen Talvirallisprint                K      6  Rantasalmen UA
13.1.   Keto Rallisprint                         K      2  Kristiinan SUA
14.1.   2. Honka-Rallisprint                     K      6  Pertunmaan UA
20.1.   Hollola-Sprint                           K      6  Poppoo Team
21.1.   Kärppämäki Sprint                        K      2  Kauhavan UA
27.1.   Satamoto.fi-Rallisprint                  K      7  Siikaisten Ratayhdistys
28.1.   Kaakkoissprint                           K      6  Anjalankosken UA
28.1.   Nokian Talvisprint                       K      5  Nokian UA

HELMIKUU
3.2.    Nuutajärven Lasi-rallisprint             K      5  Urjalan UA
3.2.    Rallisprint                              K      4  Pieksämäen UA
4.2.    IX Toivakka Rallisprint                  K      4  Toivakan AUK
Osanottajat Yleinen Juniorit Nuoret Naiset Seniorit

10.2.   Pohjan Rakennustarvike Sprint            K      8  Hangon UA
11.2.   3. Särkikangas Rallisprint               K      5  Vilppulan SUA
11.2.   SM Rallisprint                           SM     2  Lapuan UA
17.2.   Rallisprint                              K      2  AL Härmä
18.2.   HF-Autohuolto Sprint                     K      8  Lopen UA
24.2.   Neste Lintulahti Rallisprint             K      4  Konginkankaan UA
24.2.   Rallisprint                              K      3  Team-Sonkajärvi
25.2.   K1-Katsastajat SM Rallisprint            SM     7  Mynämäen UA

MAALISKUU
3.3.    Suupohjankuljetus Oy Sprint              K      2  Jurvan UA
4.3.    Hausjärven Talvirallisprint              K      8  Hausjärven UA
10.3.   Exide-Sprint                             K      5  Tampereen UA
11.3.   XV Keuruun Rallisprint                   K      4  Keuruun UA
17.3.   Lieksan Jäärallisprint                   K      3  Lieksan UA
18.3.   XVII Kipari Sprint                       K      3  Rautavaaran UA

HUHTIKUU
21.4.   Auto + Motor Show Asfalttisprint         K      7  Momo Racing Team
22.4.   Tammisaaren Asfaltti Sprint              K      8  Ekenäs-Tammisaaren MK/UA

TOUKOKUU
5.5.    Raahen X Asfalttisprint                  K      1  Raahen UA
12.5.   SM-Asfalttisprint                        SM     3  Joensuun UA
13.5.   Rallisprint                              K      3  Tuupovaaran MK/UA
20.5.   RS-Autohuolto rallisprint                K      8  Vantaan AU
22.5.   Turku-Rallisprint                        K      7  Turun UA
26.5.   Asvaltti-Sprint                          K      8  Riihimäen UA
26.5.   Kerimaa Sprint                           K      6  Savonlinnan UA
27.5.   Pakkauspojat SM-Rallisprint              SM     8  Nurmijärven UA
27.5.   Rallisprint Lapinlahti                   K      3  Lapinlahden AU

KESÄKUU
2.6.    Ikaalisten Kylpylä Rallisprint           K      5  Hämeenkyrön UA
9.6.    Leppävirta SM-Rallisprint                SM     3  Leppävirta RT
10.6.   I ATAK Asfalttisprint                    K      7  Autotehtaan Autokerho/UA
10.6.   Jyväskylän Asfalttisprint                K      4  Jyväskylän UA
15.-16.6Tex Rallisprint                          K      1  Kemin UA
16.6.   Rallisprint                              K      3  Tuupovaaran MK
21.-22.6Iso-Syöte ajot                           K      1  Pudasjärvi RT 2000

HEINÄKUU
1.7.    Rallisprint                              K      4  Saarijärven UA
Osanottajat Yleinen Juniorit Historic Seniorit Nuoret Naiset

14.7.   Happy Beach Rallisprint                  K      1  Rokuan Raketit
28.7.   Eckerölinjen Sprint                      K      7  Älands Motorklubb

ELOKUU
11.8.   Ruka Rallisprint                         K      1  Kuusamon UA
18.8.   Asfalttisprint Tuusniemi                 K      3  Koillis-Savon UA
19.8.   Kuopio Asfalttisprint                    K      3  Kuopion UA
25.8.   Raisio Rallisprint                       K      7  Raision UA
25.8.   Ranta Sprint                             K      6  Kouvolan Seudun AU

SYYSKUU
1.9.    Mäkiajo Kivesmutkat -07                  SM     1  Paltamon MK/UA
2.9.    OUA-Rallisprint                          K      1  Oulun UA
2.9.    DEFA-Rallisprint                         K      8  Ratatuomarit
Osanottajat Yleinen Juniorit Nuoret Naiset Seniorit

8.9.    Kerava rallisprint                       K      8  Rally Drivers Team
8.9.    Ounasvaaran Vauhtikisat                  K      1  Rovaniemen UA
15.9.   Rallisprint                              K      3  FK Ylä-Savo
16.9.   Laihian rallisprint                      K      2  Laihian UA
23.9.   MetroAutorallisprint                     K      5  Hämeenkyrön UA

LOKAKUU
14.10.  Omatalo Sprint                           K      8  Hyrylän UA
Osanottajat Yleinen Juniorit Historic Nuoret Naiset Seniorit

MARRASKUU

JOULUKUU
29.12   Iisalmi Sprint                           K      3  Iisalmen UA