VIIMEINEN PÄIVITYS: 10.09.2007

TENAB alkusivulle tästä, jos tulet "ulkoa"

                       

SPRINTTIKALENTERI 2005                                   

Tenab'in hoidossa olevista kisoista (KISAN ALLA) lähtee linkki osanottajiin ja tuloksiin.
JÄRJESTÄJÄ: LÄHETÄ HOITAMISTAMME KISOISTA AJOISSA YHTEYSTIEDOT KILPAILIJOITA VARTEN MEILLE SÄHKÖPOSTILLA
LINKKAAMME NE KISAASI                                                                           
Tulokset sisältävät yleiskilpailu- ja luokkatulokset peräkkäin.
Tästä yleiskäyttöinen netti-ilmoittautuminen Tenabille 
TAMMIKUU
9.1.     Lipposen Talvirallisprint       K       Rantasalmen UA 
9.1.    Rallisprint             K       Lapuan UA 
16.1.   PKST Rallisprint                K       Valkealan UA 
23.1.   Kisko Rallisprint               K       Kiskon Moottori- ja Autokerho 
23.1.   VII Toivakka Rallisprint        K       Toivakan AUK 
Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret 

29.1.   Kauhava Rallisprint             K       Kauhavan UA 
30.1.   Nokian Talvirallisprint         K       Nokian UA 

HELMIKUU
6.2.     KaakkoisSprint                  K       Anjalankosken UA 
6.2.    Kyrönmaan OP Rallisprint        K       Pohjankyrön UA 
6.2.    Somura Rallisprint              K       Someron UA 
12.2.   Kuortane-rallisprint            K       Kuortaneen UA 
13.2.   7. Jäärallisprint               K       Kyrön Seudun UA 
13.2.   Särkikangas Rallisprint         K       Vilppulan Seudun UA 
Osanottajat Yleinen Seniorit Juniorit Naiset ja nuoret

20.2.   Kaanaan rallisprint             K       Tampereen UA 
20.2.   Keto-Rallisprint                K       Kristiinan Seudun UA 
26.2. I II SP Optia Rallisprint         K       Team-Sonkajärvi 
27.2.   Rallisprint Kannonkoski         K       Kannonkosken MK/UA 
27.2.   XXV Munaränni                   K       Mynämäen UA 

MAALISKUU
6.3.     Buster SM-Rallisprint           SM      Ähtärin UA 
12.3.   Säästökuoppa-rallisprint        K       Patela Racing Team 
13.3.   XIII Keuruun Rallisprint          K       Keuruun UA 
Osanottajat Yleinen Seniorit Juniorit Naiset ja nuoret Historic

19.3.   Kevätlahden rallisprint         K       Lieksan UA 
20.3.   XV Kipari Juhlarallisprint      K       Rautavaaran UA

HUHTIKUU 
24.4.    Tammisaaren Asfalttirallisprint         K       Ekenäs-Tammisaaren MK/UA 
30.4.   Raahen VIII Asfalttirallisprint         K       Raahen UA 

TOUKOKUU 
5.5.     IX Euro Asfalttirallisprint     K       Alastaron UA 
7.5.    Asfalttirallisprint Hiekkasärkät        K       Kalajoki Road Racing MK/UA 
7.5.    SM-Asfalttirallisprint Joensuu          SM      Joensuun UA 
14.5.   Rallisprint Paltanen            K       Pieksämäen UA 
21.5.   Kerava rallisprint              K       Rally Drivers Team 
22.5.   Painehuuhtelu-rallisprint       K       Nurmijärven UA
Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset Nuoret Seniorit Historic
 
24.5.   Turku-Rallisprint               K       Turun UA 
28.5.   Kerimaa Rallisprint             K       Savonlinnan UA 
29.5.   Seinäjoki Rallisprint           K       Etelä-Pohjanmaan UA 
29.5.   TAV-rallisprint                 K       Vantaan AU 

KESÄKUU
5.6.     Jyväskylän Asfalttirallisprint          K       Jyväskylän UA 
Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset Seniorit

11.6.   Parkanon SM-Rallisprint SM      Parkanon UA 
12.6.   X Ranta Rallisprint             K       Kouvolan AUK 
19.6.   Asfalttirallisprint             K       Riihimäen UA 
23.-24.6.       Iso-Syöte Mäkiajo               K       Pudasjärvi Racing Team 2000 

HEINÄKUU
2.7.     Kajaani Rallisprint             K       Kajaanin UA 
3.7.    Ranta-Esso Rallisprint          K       Saarijärven UA 
Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja Seniorit Nuoret

9.7.    Happy Beach Asfalttirallisprint         SM      Rokuan Raketit 
9.7.    Palvi Rallisprint               K       Korpilahden UA 
10.7.   Lapinlahti Asfalttirallisprint          K       Lapinlahden AU 
30.7.   Eckerölinjen Rallisprint        K       Ålands Motorklubb 

ELOKUU
13.8.    7. Raision Asfalttirallisprint          K       Raision UA 
14.8.   DEFA rallisprint                K       Ratatuomarit 
Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset Historic ja Seniorit Nuoret

14.8.   Rallisprint             K       Kuopion UA 
21.8.   Tuusniemi-Rallisprint           K       Koillis-Savon UA 
27.8.   Ounasvaaran Vauhtikisat         K       Rovaniemen UA 
27.8.   V SOP Rallisprint               K       Jurvan UA 

SYYSKUU
3.9.     Mäkiajo Kives-Mutkat    K       Paltamon MK/UA 
3.9.    Pakkala Oy SM-Rallisprint       SM      Kankaanpään UA 
4.9.    Porvoo Rallisprint              K       Porvoon Seudun UA 
11.9.   Laihian Rallisprint             SM      Laihian UA 
11.9.   Onkalo Rallisprint              K       Kemin UA 
17.9.   23. OUA-Rallisprint             K       Oulun UA 
18.9.   Lahti Rallisprint               K       Lahden UA 
25.9.   Hämeenkyrön Rallisprint         K       Hämeenkyrön UA 

LOKAKUU
9.10.    Hyrylä Rallisprint              K       Hyrylän UA
Osanottajat Yleinen Juniorit Historic Naiset Nuoret Seniorit

MARRASKUU

JOULUKUU
17.12.   Rallisprint             K       Iisalmen UA