VIIMEINEN PÄIVITYS: 10.09.2007

TENAB alkusivulle tästä, jos tulet "ulkoa"

                       

SPRINTKALENTERI 2001
Tenab'in hoidossa olevista kisoista (RIVIN LOPUSSA) lähtee linkki osanottajiin ja tuloksiin.
JÄRJESTÄJÄ: LÄHETÄ HOITAMISTAMME KISOISTA AJOISSA YHTEYSTIEDOT KILPAILIJOITA VARTEN MEILLE SÄHKÖPOSTILLA, LINKKAAMME NE KISAASI
Tammikuu
07.     PKST2001 Sprint         K       Valkealan UA                    
14.     POP-Sprint              K       Lapuan UA                       
21.     Kärppämäki Sprint       K       Kauhavan UA                     
28.     Nokian Talvisprint      K       Nokian UA                       
Helmikuu
04.      Talvisprint             K       Keski-Karjalan UA                       
04.     Hämeenkyrön Sprint      K       Hämeenkyrön UA                  
10.     Sprint Tuusniemi        K       Koillis-Savon UA                        
11.     III Toivakka Sprint     K       Toivakan AUK    Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret
11.     FoSUA Sprint            K       Forssan SUA     Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret 
11.     KaakkoisSprint          K       Anjalankosken UA                        
18.     III Barum ViSUA-Sprint  K       Vilppulan SUA   
24.     Alavus Sprint           K       Alavuden UA                     
24.     Mikkeli-Sprint          K       Mikkelin UA     
25.     IV Mäntyharjun JääsprintK       Mäntyharjun MK                  
25.     Pyry-Sprint             K       Mynämäen UA                     
Maaliskuu
04.     SP-Optia Sprint         K       Team Sonkajärvi Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret                
04.     Kannonkoski Sprint      K       Kannonkosken MK/UA                      
04.     III Jääsprint           K       Kyrön SUA                       
04.     Hanko Sprint            K       Hangon UA                       
10.     3. Härmän Talvisprint   K       AL-Härmä                        
10.     Päijät-Häme Sprint hist K       Päij-HUA        Osanottajat Historic Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret
11.     Päijät-Häme Sprint hist K       Päij-HUA        Osanottajat Historic Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret
11.     Ähtärin Sprint          K       Ähtärin UA                      
18.     IX Keuruun rallisprint  K       Keuruun UA      Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret
24.     Nilsiä-Sprint           K       Nilsiän UA                      
24.     Pälkäneen Sprint        K       Luopioisten-Pälkäneen SUA                       
25.     XI Kipari Sprint        K       Rautavaaran UA                  
Toukokuu
05.      Asfalttisprint Hiekkas  K       Kalajoki RRMK/UA                        
06.     IV Raahen Asfalttispr   K       Raahen UA                       
06.     Nurmijärvi Asfalttispri K       Nurmijärven UA       Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret
12.     Kerimaa SM-Sprint       SM      Savonlinnan UA                  
12-13.  HMSC Sprint             K       Helsinki MSC                    
20.     RantaSprint             K       Kouvolan AUK                    
20.     Vantaa Sprint           K       Vantaan AU
22.     TUA-Sprint              K       Turun UA
24.     Euro Asfalttisprint VI  K       Alastaron UA
26.     Kerava Sprint           K       RDT             Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset
27.     SM-Sprint Kankaanpää    SM      Kankaanpään UA
Kesäkuu
03.      Kajaanin Sprint         K       Kajaanin UA
09.     OMU Sprint              K       Oulun MU
10.     Waltikka-Sprint         K       Valkeakoski MSF
17.     Jyväskylän Asfaltti-spr K       Jyväskylän UA   Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset
17.     SM-Sprint Parkano       SM      Parkanon UA     Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset     
22.     Syöte Mäkiajo           K       Pudasjärvi RT
Heinäkuu
01.      Nuutajärven Lasi Sprint K       Urjalan UA      Osanottajat Yleinen Juniorit Nuoret
01.     Jalasjärven XIII SM-Spr SM      Jalasj MK/UA    Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset
07.     Palvi-sprint            K       Korpilahden UA
08.     VII Uuraisten rallispr  K       Uuraisten UA        Osanottajat Yleinen Historic Juniorit Naiset ja nuoret 
14.     Happy Beach Asfalttispr SM      Roukuan Raketit
15.     Lapinlahden Sprint      K       Lapinlahden AU
21.     Padasjoki Sprint/Hist   K       Padasjoen MU    KILPAILU ON PERUUTETTU
29.     Laihian SM-Sprint       SM      Laihian UA

Elokuu
04.     Kemin Asfalttisprint    K       Kemin UA
04.     Eckerölinjen Sprint     K       Ålands MK
05.     Tornion XIV Asfalttispr K       Tornion UA
05.     2. Hämeenlinnan asfaltt K       Hämeenlinnan UA KILPAILU ON PERUUTETTU
11.     Siilinjärvi Sprint      K       Siilinjärven UA
12.     Sprint Tuusniemi        K       Koillis-Savon UA
18.     Ounasvaaran Vauhtikisat K       Rovaniemen UA
19.     OUA-Sprint              K       Oulun UA
19.     TMK Asfalttisprint      K       Turun MK
Syyskuu
01.     Leppävirta Sprint       K       Leppävirta RT
01.     Asfalttisprint          K       Jurvan UA
02.     Sprint                  K       Kauhajoen UA    Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret
08.     Kives-Mutkat Mäkiajo    K       Paltamon MK/UA
08.     Hyrylä Sprint           K       Hyrylän UA
09.     IV Järvis-Sprint        K       Järviseudun UA
09.     Sprint                  K       Vihdin UA
15.     Sprint                  K       Pieksämäen UA
16.     Kuopio Sprint           K       Kuopion UA      KILPAILU ON PERUUTETTU
16.     4. Raisio AsfalttisprintK       Raision UA
23.     Lahti Sprint            K       Poppoo Team
30.     Tammisaaren Syys Sprint K       Tammisaaren MK/UA
Lokakuu
07.     Helsinki Sprint         K       AL Helsinki
14.     Suonenjoki Sprint       K       Suonenjoen UA   
Joulukuu
09.     Radio Salminen Sprint   K       Iisalmen UA