VIIMEINEN PÄIVITYS: 10.09.2007

TENAB alkusivulle tästä, jos tulet "ulkoa"

                       

SPRINTKALENTERI 2000 
Tenab'in hoidossa olevista kisoista (RIVIN LOPUSSA) lähtee linkki osanottajiin ja tuloksiin.
JÄRJESTÄJÄ: LÄHETÄ HOITAMISTAMME KISOISTA AJOISSA YHTEYSTIEDOT KILPAILIJOITA VARTEN MEILLE SÄHKÖPOSTILLA, LINKKAAMME NE KISAASI
Tammikuu 
06.01 Rallisprint               K       VaToSUA   
09.01 Rallisprint V             K       Kuortaneen UA           Osanottajat   Yleinen   Juniorit   
09.01 Urhon Tiukat (Historic)   K       Valkealan UA
16.01 Jääsprint                 K       Koillis-Savon UA   
16.01 Siilinjärvi-sprint        K       Siilin UA               Peruutettu
16.01 IV Rantapirttisprint      K       Petäjäveden UA          Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Naiset ja nuoret
23.01 Kärppämäki Rallisprint    K       Kauhavan UA   
29.01 Suonenjoki sprint         K       Suonenjoen UA           Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Naiset ja nuoret   
30.01 Nokian talvisprint        K       Nokian UA   
Helmikuu 
05.02 Hyvinkään Talvisprint     K       Hyvinkään UA            Peruutettu
06.02 Talvisprint               K       Keski-Karjalan UA   
06.02 Vaakuna sprint            K       Mikkelin UA             Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Nuoret
06.02 Marcello-sprint           K       Lopen UA 
13.02 FoSUA:n Talvisprint       K       FoSUA   
13.02 II ViSUA-sprint           K       Vilppulan SUA           Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Naiset ja nuoret   
13.02 Neste sprint              K       Kortesjärven UA   
13.02 Jäärallisprint            K       Imatran UA              Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Nuoret
19.02 Nilsiä sprint             K       Nilsiän UA   
20.02 Laihian Talvisprint       K       Laihian UA              Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Naiset ja nuoret  
20.02 Jääsprint                 K       Pieksämäen UA   
26.02 Alavus-sprint             K       Alavuden UA   
27.02 Rallisprint               K       Kristiinan Seudun UA    Peruutettu
27.02 Päijät-Häme Sprint (Hist) K       Päijät-Hämeen UA        Osanottajat   Historic   Yleinen  Juniorit  Naiset ja nuoret
  
Maaliskuu 
04.03 KaakkoisSprint            K       AnkUA/HamUA/KotkanUA/LuuUA   
05.03 II Jääsprint              K       KySUA   
05.03 Joutsenlampi Sprint       K       Joutsan Seudun UA       Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Naiset
05.03 Hanko-Sprint              K       Hangon UA       
11.03 Rallisprint Kannonkoski   K       Kannonkosken MK/UA   
12.03 Pälkäneen Rallisprint     K       LuPäSUA   
12.03 X Saarijärven rallisprint K       Saarijärven UA          Osanottajat   Yleinen   Nuoret ja juniorit
19.03 VII Keuruun Rallisprint   K       Keuruun UA              Osanottajat   Yleinen   Juniorit Naiset ja nuoret
26.03 Kiparisprint              K       Rautavaaran UA  
 
Huhtikuu 
29.04 HMSC rallisprint          K       Helsinki MSC   
30.04 Loimaan Sprint            K       Loimaan UA   
Toukokuu 
06.05 Asfalttispr Hiekkasärkät  K       Kalajoki RRMK/UA   
06.05 Asfalttisprint            K       Joensuun UA   
07.05 Raahen II asfalttisprint  K       Raahen UA   
07.05 III Osina OY asfalttispr  K       Lohjan UA               Peruutettu
13.05 Keski-Uusimaa asfalttispr K       Rally Drivers Team      Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Naiset  
14.05 Mäntsälän IV Asfalttirspr K       Mäntsälän MK            Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Naiset 
20.05 Karhukopla Sprint         K       Karhukopla Racing Team   
20.05 Kerimaa Sprint            K       Savonlinnan UA          Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Naiset  
20.05 Vantaa sprint             K       Vantaan AU   
21.05 Zeiss "EVO" SM-rallispr SM      Nurmijärven UA            Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Naiset
23.05 TUA Sprint                K       Turun UA   
27.05 Ruuhimäkisprint           K       Lievestuoreen UA   
28.05 Vaasan rallisprint        K       Vaasan UA   
28.05 Rantasprint               K       Kouvolan AUK
   
Kesäkuu 
04.06 XIV Osuuspankki-Rallispr  K       Lapuan UA   
03.06 Canorama-Sprint           K       Kokkolan UA             Pvm-muutos
11.06 IV Jyväskylän Asfalttispr K       Jyväskylän UA           Osanottajat   Yleinen   Juniorit  Naiset
18.06 Kajaani Sprint            K       Kajaanin UA   
18.06 Viuhahdus Sprint          K       Vihdin UA               Peruutettu
18.06 Sprint                    K       TeisUA   
23.06 Syöte Mäkiajot asfalttisp K       Pudasjärven Racing Team 2000
  
Heinäkuu 
02.07 Jalasjärven XII rallispr  K       Jalasjärven MK/UA   
08.07 Palvi Sprint              K       Korpilahden UA          
15.07 Happy Beach asfalttispr   SM      Rokuan Raketit   
16.07 Asfalttisprint            K       Lapinlahden AU   
22.07 Naantalin Sprint          K       Naantalin SUA   
22.07 VI Uuraisten rallisprint  K       Uuraisten UA                Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret
30.07 SM Sprint Härmä           SM      AL Härmä                Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset
Elokuu 
05.08 Kemin Sprint              K       Kemin UA   
06.08 Tornion XIII asfalttispr  K       Tornion UA   
12.08 Älands rallisprint        K       Älands MK   
13.08 SM Sprint Parkano         SM      Parkanon UA             Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset
27.08 OUA-sprint                K       Oulun UA   
Syyskuu 
02.09 Kives-Mutkat 2000         K       Paltamon MK/UA   
02.09 Kauhajoki-sprint          K       Kauhajoen UA            Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret
03.09 SM-sprint Munaränni       SM      Mynämäen UA   
09.09 Mustinmäki sprint         K       Leppävirta Racing Team  Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset
09.09 Kannus-sprint             K       Kannuksen MK   
10.09 Kiuruvesi sprint          K       Kiuruveden UA   
10.09 Kouvola Sprint            K       Kouvolan UA   
10.09 TMK-sprint                K       Turun MK   
17.09 Lahti rallisprint         K       Lahden UA               Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret
17.09 Järvis-Sprint             K       Järviseudun UA   
23.09 OMU-sprint                K       Oulun MU-80             Peruutettu 
24.09 Kuopion rallisprint       K       Kuopion UA              Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja historic
24.09 Rallisprint               SM      Huittisten UA   
Lokakuu 
15.10 Hyrylä Sprint             K       Hyrylän UA              Osanottajat Yleinen Juniorit Naiset ja nuoret

Joulukuu 
10.12 Iisalmi sprint            K       Iisalmen UA             
26.12 Tapanin Sprint            K       Al-Oulu