TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM O.K.Auto-ralli / SM-SARJA,YLEINEN     klo 19:12:33
10.-11.7.2009 KSAU            
 
EK 9 (12.05 km) Dolicap Oy III                  aika   ero 1.een
  1.(  2)Juha Salo(M)              sm1        5:50,4
  2.(  3)Kristian Sohlberg(M)      sm1        5:50,7     0:00,3
  3.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1        5:56,3     0:05,9
  4.( 10)Ari Vihavainen            sm1        6:05,6     0:15,2
  5.(  5)Jukka Ketomäki(M)         sm1        6:06,0     0:15,6
  6.(  6)Janne Tuohino(M)          sm1        6:06,5     0:16,1
  7.(  9)Tommi Luostarinen(M)      sm1        6:10,6     0:20,2
  8.( 28)Atte Alanen(M)            sm1        6:13,3     0:22,9
  9.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2        6:17,2     0:26,8
 10.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1        6:19,4     0:29,0
 11.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2        6:20,9     0:30,5
    ( 22)Ville Hautamäki(M)        sm2        6:20,9     0:30,5
 13.( 23)Michal Kosciuszko         sm2        6:22,3     0:31,9
 14.( 13)Heikki Westerlund(M)      sm1        6:22,6     0:32,2
 15.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2        6:22,7     0:32,3
 16.( 26)Marko Mänty(M)            sm2        6:25,6     0:35,2
 17.( 27)Mikko Lehessaari(M)       sm1        6:26,6     0:36,2
 18.( 35)Jaro Kinnunen(M)(N)       sm2        6:28,9     0:38,5
 19.( 20)Mika Hirvikangas(M)       sm2        6:29,2     0:38,8
 20.( 25)Aaron Burkart             sm2        6:32,4     0:42,0
 21.( 31)Mattias Therman(M)        sm1        6:33,5     0:43,1
 22.(  8)Joni Nikko(M)             sm1        6:35,2     0:44,8
 23.( 32)Pekka Karjalainen(M)      sm2        6:38,0     0:47,6
 24.( 15)Ari Laivola               sm1        6:38,4     0:48,0
 25.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2        6:39,2     0:48,8
 26.( 38)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2        6:41,7     0:51,3
 27.( 41)Janne Hakulinen           sm2        6:45,0     0:54,6
 28.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1        6:45,2     0:54,8
 29.( 47)Yuri Sidorenko            sm1        6:46,4     0:56,0
 30.( 43)Markus Paananen(M)(N)     sm2        6:56,0     1:05,6
 31.( 34)Jussi Teppo(M)(N)         sm2        7:01,7     1:11,3
 32.( 40)Kristian Yritys(M)(N)     sm2        7:03,2     1:12,8
 33.( 42)Timo Pitkäniemi           sm2        7:10,4     1:20,0
 34.( 45)Daniel Skurnik(M)         sm1        7:13,1     1:22,7
 35.( 48)Andrey Yushin             sm2        7:18,3     1:27,9
 36.( 46)Rainer Nieminen           sm1        7:20,2     1:29,8
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1       50:46,8
  2.(  2)Juha Salo(M)              sm1       51:06,9     0:20,1   0:20,1
  3.(  3)Kristian Sohlberg(M)      sm1       51:07,4     0:20,6   0:00,5
  4.(  5)Jukka Ketomäki(M)         sm1       51:31,3     0:44,5   0:23,9
  5.(  6)Janne Tuohino(M)          sm1       52:04,8     1:18,0   0:33,5
  6.( 10)Ari Vihavainen            sm1       52:07,7     1:20,9   0:02,9
  7.(  8)Joni Nikko(M)             sm1       52:26,2     1:39,4   0:18,5
  8.(  9)Tommi Luostarinen(M)      sm1       52:35,6     1:48,8   0:09,4
  9.( 28)Atte Alanen(M)            sm1       53:55,9     3:09,1   1:20,3
 10.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1       54:03,0     3:16,2   0:07,1
 11.( 13)Heikki Westerlund(M)      sm1       54:18,7     3:31,9   0:15,7
 12.( 27)Mikko Lehessaari(M)       sm1       55:48,4     5:01,6   1:29,7
 13.( 15)Ari Laivola               sm1       56:14,1     5:27,3   0:25,7
 14.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1       56:23,9     5:37,1   0:09,8
 15.( 31)Mattias Therman(M)        sm1       56:37,8     5:51,0   0:13,9
 16.( 47)Yuri Sidorenko            sm1       57:23,5     6:36,7   0:45,7
 17.( 45)Daniel Skurnik(M)         sm1       59:37,3     8:50,5   2:13,8
 18.( 46)Rainer Nieminen           sm1     1:00:51,3    10:04,5   1:14,0
   
  1.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2       53:26,7
  2.( 22)Ville Hautamäki(M)        sm2       54:10,4*    0:43,7   0:43,7
  3.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2       54:26,3     0:59,6   0:15,9
  4.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2       54:28,5     1:01,8   0:02,2
  5.( 23)Michal Kosciuszko         sm2       54:41,0     1:14,3   0:12,5
  6.( 26)Marko Mänty(M)            sm2       55:03,9     1:37,2   0:22,9
  7.( 20)Mika Hirvikangas(M)       sm2       55:15,2     1:48,5   0:11,3
  8.( 25)Aaron Burkart             sm2       56:21,3     2:54,6   1:06,1
  9.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2       56:30,6     3:03,9   0:09,3
 10.( 32)Pekka Karjalainen(M)      sm2       56:30,8     3:04,1   0:00,2
 11.( 38)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2       57:05,4     3:38,7   0:34,6
 12.( 41)Janne Hakulinen           sm2       58:03,1     4:36,4   0:57,7
 13.( 35)Jaro Kinnunen(M)(N)       sm2       58:28,5     5:01,8   0:25,4
 14.( 40)Kristian Yritys(M)(N)     sm2       59:11,1     5:44,4   0:42,6
 15.( 43)Markus Paananen(M)(N)     sm2     1:00:15,8     6:49,1   1:04,7
 16.( 48)Andrey Yushin             sm2     1:01:08,7*    7:42,0   0:52,9
 17.( 42)Timo Pitkäniemi           sm2     1:01:17,5     7:50,8   0:08,8
 18.( 34)Jussi Teppo(M)(N)         sm2     1:01:22,6     7:55,9   0:05,1