TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SM-SARJA,YLEINEN     klo 22:48:49
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 8 (1.89 km) Finnsco Pro Line                 aika   ero 1.een
  1.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1        1:23,1
  2.(  2)Juha Salo(M)              sm1        1:23,5     0:00,4
  3.(  6)Kosti Katajamäki(M)       sm1        1:23,8     0:00,7
  4.(  7)Joni Nikko(M)             sm1        1:24,9     0:01,8
  5.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1        1:25,6     0:02,5
  6.(  3)Kristian Sohlberg(M)      sm1        1:25,9     0:02,8
  7.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1        1:26,2     0:03,1
  8.(  8)Marko Kakko(M)            sm1        1:26,5     0:03,4
  9.( 13)Atte Alanen(M)            sm1        1:26,6     0:03,5
 10.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1        1:26,7     0:03,6
    ( 14)Jani Salomaa(M)           sm1        1:26,7     0:03,6
 12.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1        1:27,0     0:03,9
 13.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1        1:27,1     0:04,0
 14.( 12)Riku Tahko(M)             sm1        1:27,9     0:04,8
    ( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1        1:27,9     0:04,8
 16.( 27)Kari Hämäläinen(M)        sm1        1:28,2     0:05,1
 17.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2        1:28,4     0:05,3
 18.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1        1:28,5     0:05,4
 19.( 45)Arman Smailov             sm1        1:29,4     0:06,3
 20.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1        1:29,8     0:06,7
 21.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2        1:30,2     0:07,1
 22.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2        1:30,6     0:07,5
 23.( 34)Pekka Karjalainen(M)      sm2        1:30,9     0:07,8
 24.( 42)Daniel Skurnik(M)         sm1        1:31,1     0:08,0
 25.( 24)Marko Mänty(M)            sm2        1:31,4     0:08,3
 26.( 37)Esapekka Lappi            sm2        1:31,5     0:08,4
 27.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2        1:31,7     0:08,6
 28.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2        1:31,9     0:08,8
 29.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2        1:32,4     0:09,3
 30.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2        1:32,5     0:09,4
 31.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2        1:33,0     0:09,9
    ( 41)Sergey Uger               sm1        1:33,0     0:09,9
 33.( 32)Sami Korvola(M)(N)        sm2        1:33,3     0:10,2
    ( 40)Jukka Korhonen            sm2        1:33,3     0:10,2
 35.( 47)Andrey Yushin             sm2        1:34,6     0:11,5
 36.( 46)Toni Harsia               sm2        1:35,0     0:11,9
 37.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1        1:36,8     0:13,7
 38.( 30)Mattias Therman(M)        sm1        1:45,8     0:22,7
 39.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2        4:28,4     3:05,3
    ( 33)Jaro Kinnunen(M)(N)       sm2        4:28,4     3:05,3
    ( 38)Janne Hakulinen           sm2        4:28,4     3:05,3
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.(  2)Juha Salo(M)              sm1       37:08,5
  2.(  3)Kristian Sohlberg(M)      sm1       37:32,5     0:24,0   0:24,0
  3.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1       37:33,9     0:25,4   0:01,4
  4.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1       37:48,8     0:40,3   0:14,9
  5.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1       37:52,1     0:43,6   0:03,3
  6.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1       38:26,8     1:18,3   0:34,7
  7.(  8)Marko Kakko(M)            sm1       38:41,9     1:33,4   0:15,1
  8.(  7)Joni Nikko(M)             sm1       38:53,0     1:44,5   0:11,1
  9.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1       39:00,9     1:52,4   0:07,9
 10.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1       39:33,2*    2:24,7   0:32,3
 11.( 12)Riku Tahko(M)             sm1       39:39,5     2:31,0   0:06,3
 12.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1       40:09,0     3:00,5   0:29,5
 13.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1       40:11,2     3:02,7   0:02,2
 14.( 27)Kari Hämäläinen(M)        sm1       40:39,5     3:31,0   0:28,3
 15.( 30)Mattias Therman(M)        sm1       40:43,0     3:34,5   0:03,5
 16.( 41)Sergey Uger               sm1       41:41,7     4:33,2   0:58,7
 17.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1       41:53,3     4:44,8   0:11,6
 18.( 42)Daniel Skurnik(M)         sm1       43:15,8     6:07,3   1:22,5
 19.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1       44:44,2*    7:35,7   1:28,4
 20.( 45)Arman Smailov             sm1       45:20,6*    8:12,1   0:36,4
 21.(  6)Kosti Katajamäki(M)       sm1       45:45,6     8:37,1   0:25,0
 22.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1       46:17,7     9:09,2   0:32,1
 23.( 13)Atte Alanen(M)            sm1       53:44,4*   16:35,9   7:26,7
   
  1.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2       39:19,7
  2.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2       39:23,9     0:04,2   0:04,2
  3.( 24)Marko Mänty(M)            sm2       39:35,1     0:15,4   0:11,2
  4.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2       39:53,4     0:33,7   0:18,3
  5.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2       39:56,9     0:37,2   0:03,5
  6.( 34)Pekka Karjalainen(M)      sm2       41:04,2     1:44,5   1:07,3
  7.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2       41:15,7     1:56,0   0:11,5
  8.( 40)Jukka Korhonen            sm2       41:18,3     1:58,6   0:02,6
  9.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2       41:36,8     2:17,1   0:18,5
 10.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2       41:42,0     2:22,3   0:05,2
 11.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2       41:49,0     2:29,3   0:07,0
 12.( 32)Sami Korvola(M)(N)        sm2       42:01,8     2:42,1   0:12,8
 13.( 47)Andrey Yushin             sm2       43:55,5     4:35,8   1:53,7
 14.( 46)Toni Harsia               sm2       44:51,2     5:31,5   0:55,7
 15.( 37)Esapekka Lappi            sm2       45:21,5     6:01,8   0:30,3
 16.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2       46:07,6     6:47,9   0:46,1
 17.( 33)Jaro Kinnunen(M)(N)       sm2       57:29,9    18:10,2  11:22,3
 18.( 38)Janne Hakulinen           sm2       59:26,6    20:06,9   1:56,7