TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SM-SARJA,YLEINEN     klo 14:53:21
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 19 (2.36 km) ExpressWash                     aika   ero 1.een
  1.(  7)Joni Nikko(M)             sm1        1:53,0
  2.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1        1:53,7     0:00,7
    (  5)Janne Tuohino(M)          sm1        1:53,7     0:00,7
  4.(  2)Juha Salo(M)              sm1        1:55,2     0:02,2
  5.(  8)Marko Kakko(M)            sm1        1:55,5     0:02,5
  6.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1        1:55,7     0:02,7
  7.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1        1:56,4     0:03,4
    ( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1        1:56,4     0:03,4
  9.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1        1:56,7     0:03,7
 10.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1        1:57,1     0:04,1
 11.( 30)Mattias Therman(M)        sm1        1:57,3     0:04,3
 12.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1        1:57,5     0:04,5
 13.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1        1:58,6     0:05,6
 14.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1        1:59,2     0:06,2
 15.( 45)Arman Smailov             sm1        2:00,9     0:07,9
 16.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2        2:01,4     0:08,4
 17.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2        2:01,8     0:08,8
 18.( 38)Janne Hakulinen           sm2        2:01,9     0:08,9
 19.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2        2:02,4     0:09,4
 20.( 41)Sergey Uger               sm1        2:02,5     0:09,5
 21.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2        2:03,0     0:10,0
 22.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2        2:03,1     0:10,1
 23.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2        2:03,4     0:10,4
 24.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1        2:03,8     0:10,8
 25.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2        2:04,4     0:11,4
 26.( 40)Jukka Korhonen            sm2        2:04,7     0:11,7
 27.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2        2:04,8     0:11,8
 28.( 46)Toni Harsia               sm2        2:05,4     0:12,4
 29.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2        2:06,7     0:13,7
 30.( 37)Esapekka Lappi            sm2        2:07,5     0:14,5
 31.( 47)Andrey Yushin             sm2        2:09,4     0:16,4
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.(  2)Juha Salo(M)              sm1     1:53:48,4
  2.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1     1:54:18,8     0:30,4   0:30,4
  3.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1     1:55:58,2     2:09,8   1:39,4
  4.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1     1:57:32,0     3:43,6   1:33,8
  5.(  8)Marko Kakko(M)            sm1     1:57:38,7     3:50,3   0:06,7
  6.(  7)Joni Nikko(M)             sm1     1:58:04,3*    4:15,9   0:25,6
  7.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1     1:59:28,1     5:39,7   1:23,8
  8.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1     1:59:59,0     6:10,6   0:30,9
  9.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1     2:00:47,1*    6:58,7   0:48,1
 10.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1     2:02:36,9     8:48,5   1:49,8
 11.( 30)Mattias Therman(M)        sm1     2:02:47,3     8:58,9   0:10,4
 12.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1     2:02:58,1     9:09,7   0:10,8
 13.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1     2:07:19,0    13:30,6   4:20,9
 14.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1     2:09:05,7    15:17,3   1:46,7
 15.( 41)Sergey Uger               sm1     2:12:53,5    19:05,1   3:47,8
 16.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1     2:17:54,4*   24:06,0   5:00,9
 17.( 45)Arman Smailov             sm1     2:18:40,6*   24:52,2   0:46,2
   
  1.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2     2:00:25,3
  2.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2     2:00:43,8     0:18,5   0:18,5
  3.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2     2:01:30,6     1:05,3   0:46,8
  4.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2     2:02:43,4     2:18,1   1:12,8
  5.( 40)Jukka Korhonen            sm2     2:06:07,8     5:42,5   3:24,4
  6.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2     2:06:17,8     5:52,5   0:10,0
  7.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2     2:06:55,4     6:30,1   0:37,6
  8.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2     2:07:22,3     6:57,0   0:26,9
  9.( 37)Esapekka Lappi            sm2     2:07:45,5     7:20,2   0:23,2
 10.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2     2:07:51,6     7:26,3   0:06,1
 11.( 47)Andrey Yushin             sm2     2:18:13,2    17:47,9  10:21,6
 12.( 46)Toni Harsia               sm2     2:18:30,8*   18:05,5   0:17,6
 13.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2     2:25:50,6    25:25,3   7:19,8
 14.( 38)Janne Hakulinen           sm2     2:40:52,4    40:27,1  15:01,8