TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SM-SARJA,YLEINEN     klo 14:53:10
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 18 (25.32 km) Autoarola                      aika   ero 1.een
  1.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1       13:59,7
  2.(  2)Juha Salo(M)              sm1       14:01,5     0:01,8
  3.(  7)Joni Nikko(M)             sm1       14:12,1     0:12,4
  4.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1       14:13,2     0:13,5
  5.(  8)Marko Kakko(M)            sm1       14:19,7     0:20,0
  6.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1       14:26,2     0:26,5
  7.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1       14:36,1     0:36,4
  8.( 30)Mattias Therman(M)        sm1       14:48,2     0:48,5
  9.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1       14:55,5     0:55,8
 10.( 37)Esapekka Lappi            sm2       14:56,2     0:56,5
 11.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1       14:56,5     0:56,8
 12.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2       14:57,3     0:57,6
 13.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2       14:58,1     0:58,4
 14.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2       14:59,3     0:59,6
 15.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1       15:02,1     1:02,4
 16.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1       15:02,4     1:02,7
 17.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1       15:05,2     1:05,5
 18.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2       15:06,2     1:06,5
 19.( 40)Jukka Korhonen            sm2       15:23,2     1:23,5
 20.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2       15:26,1     1:26,4
 21.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2       15:30,4     1:30,7
    ( 38)Janne Hakulinen           sm2       15:30,4     1:30,7
 23.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2       15:41,8     1:42,1
 24.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2       15:43,7     1:44,0
 25.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2       16:01,7     2:02,0
 26.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1       16:53,1     2:53,4
 27.( 45)Arman Smailov             sm1       16:57,5     2:57,8
 28.( 46)Toni Harsia               sm2       17:11,6     3:11,9
 29.( 47)Andrey Yushin             sm2       17:27,3     3:27,6
 30.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1       17:43,9     3:44,2
 31.( 41)Sergey Uger               sm1       21:20,0     7:20,3
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.(  2)Juha Salo(M)              sm1     1:51:53,2
  2.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1     1:52:25,1     0:31,9   0:31,9
  3.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1     1:54:04,5     2:11,3   1:39,4
  4.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1     1:55:35,6     3:42,4   1:31,1
  5.(  8)Marko Kakko(M)            sm1     1:55:43,2     3:50,0   0:07,6
  6.(  7)Joni Nikko(M)             sm1     1:56:11,3*    4:18,1   0:28,1
  7.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1     1:57:32,4     5:39,2   1:21,1
  8.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1     1:58:01,5     6:08,3   0:29,1
  9.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1     1:58:47,9*    6:54,7   0:46,4
 10.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1     2:00:40,5     8:47,3   1:52,6
 11.( 30)Mattias Therman(M)        sm1     2:00:50,0     8:56,8   0:09,5
 12.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1     2:00:59,5     9:06,3   0:09,5
 13.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1     2:05:22,3    13:29,1   4:22,8
 14.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1     2:07:08,6    15:15,4   1:46,3
 15.( 41)Sergey Uger               sm1     2:10:51,0    18:57,8   3:42,4
 16.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1     2:15:50,6*   23:57,4   4:59,6
 17.( 45)Arman Smailov             sm1     2:16:39,7*   24:46,5   0:49,1
   
  1.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2     1:58:23,5
  2.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2     1:58:40,7     0:17,2   0:17,2
  3.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2     1:59:26,2     1:02,7   0:45,5
  4.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2     2:00:42,0     2:18,5   1:15,8
  5.( 40)Jukka Korhonen            sm2     2:04:03,1     5:39,6   3:21,1
  6.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2     2:04:14,8     5:51,3   0:11,7
  7.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2     2:04:48,7     6:25,2   0:33,9
  8.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2     2:05:17,5     6:54,0   0:28,8
  9.( 37)Esapekka Lappi            sm2     2:05:38,0     7:14,5   0:20,5
 10.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2     2:05:49,2     7:25,7   0:11,2
 11.( 47)Andrey Yushin             sm2     2:16:03,8    17:40,3  10:14,6
 12.( 46)Toni Harsia               sm2     2:16:25,4*   18:01,9   0:21,6
 13.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2     2:23:47,2    25:23,7   7:21,8
 14.( 38)Janne Hakulinen           sm2     2:38:50,5    40:27,0  15:03,3