TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SM-SARJA,YLEINEN     klo 12:19:50
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 17 (14.76 km) Oisen                          aika   ero 1.een
  1.(  2)Juha Salo(M)              sm1        7:28,2
  2.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1        7:29,8     0:01,6
  3.(  7)Joni Nikko(M)             sm1        7:31,3     0:03,1
  4.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1        7:35,5     0:07,3
  5.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1        7:36,7     0:08,5
  6.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1        7:41,6     0:13,4
  7.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1        7:42,5     0:14,3
  8.( 13)Atte Alanen(M)            sm1        7:44,2     0:16,0
  9.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2        7:55,9     0:27,7
 10.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2        7:56,0     0:27,8
 11.( 30)Mattias Therman(M)        sm1        7:56,1     0:27,9
 12.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2        7:57,1     0:28,9
 13.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1        8:01,1     0:32,9
 14.( 37)Esapekka Lappi            sm2        8:05,6     0:37,4
 15.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2        8:05,8     0:37,6
 16.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1        8:06,2     0:38,0
    ( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2        8:06,2     0:38,0
 18.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1        8:07,3     0:39,1
 19.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1        8:07,6     0:39,4
 20.(  8)Marko Kakko(M)            sm1        8:10,9     0:42,7
 21.( 34)Pekka Karjalainen(M)      sm2        8:16,8     0:48,6
    ( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2        8:16,8     0:48,6
 23.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2        8:17,7     0:49,5
    ( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1        8:17,7     0:49,5
 25.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2        8:23,0     0:54,8
 26.( 41)Sergey Uger               sm1        8:29,7     1:01,5
 27.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2        8:29,8     1:01,6
 28.( 38)Janne Hakulinen           sm2        8:30,8     1:02,6
 29.( 40)Jukka Korhonen            sm2        8:44,2     1:16,0
 30.( 32)Sami Korvola(M)(N)        sm2        8:56,0     1:27,8
 31.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1        9:07,1     1:38,9
 32.( 46)Toni Harsia               sm2        9:12,4     1:44,2
 33.( 45)Arman Smailov             sm1        9:13,1     1:44,9
 34.( 47)Andrey Yushin             sm2        9:43,3     2:15,1
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.(  2)Juha Salo(M)              sm1     1:37:51,7
  2.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1     1:38:25,4     0:33,7   0:33,7
  3.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1     1:39:48,5     1:56,8   1:23,1
  4.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1     1:39:51,3     1:59,6   0:02,8
  5.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1     1:40:59,5     3:07,8   1:08,2
  6.(  8)Marko Kakko(M)            sm1     1:41:23,5     3:31,8   0:24,0
  7.(  7)Joni Nikko(M)             sm1     1:41:59,2*    4:07,5   0:35,7
  8.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1     1:43:06,0     5:14,3   1:06,8
  9.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1     1:43:51,4*    5:59,7   0:45,4
 10.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1     1:45:38,4     7:46,7   1:47,0
 11.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1     1:45:54,3     8:02,6   0:15,9
 12.( 30)Mattias Therman(M)        sm1     1:46:01,8     8:10,1   0:07,5
 13.( 41)Sergey Uger               sm1     1:49:31,0    11:39,3   3:29,2
 14.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1     1:50:19,9    12:28,2   0:48,9
 15.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1     1:52:42,4    14:50,7   2:22,5
 16.( 13)Atte Alanen(M)            sm1     1:56:39,7*   18:48,0   3:57,3
 17.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1     1:58:57,5*   21:05,8   2:17,8
 18.( 45)Arman Smailov             sm1     1:59:42,2*   21:50,5   0:44,7
   
  1.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2     1:43:24,2
  2.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2     1:43:43,4     0:19,2   0:19,2
  3.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2     1:44:28,1     1:03,9   0:44,7
  4.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2     1:45:15,9     1:51,7   0:47,8
  5.( 40)Jukka Korhonen            sm2     1:48:39,9     5:15,7   3:24,0
  6.( 34)Pekka Karjalainen(M)      sm2     1:48:40,0     5:15,8   0:00,1
  7.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2     1:48:44,4     5:20,2   0:04,4
  8.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2     1:49:05,0     5:40,8   0:20,6
  9.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2     1:49:35,7     6:11,5   0:30,7
 10.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2     1:49:47,5     6:23,3   0:11,8
 11.( 32)Sami Korvola(M)(N)        sm2     1:49:52,1     6:27,9   0:04,6
 12.( 37)Esapekka Lappi            sm2     1:50:41,8     7:17,6   0:49,7
 13.( 47)Andrey Yushin             sm2     1:58:36,5    15:12,3   7:54,7
 14.( 46)Toni Harsia               sm2     1:59:13,8*   15:49,6   0:37,3
 15.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2     2:08:41,0    25:16,8   9:27,2
 16.( 38)Janne Hakulinen           sm2     2:23:20,1    39:55,9  14:39,1