TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SM-SARJA,YLEINEN     klo 11:16:38
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 16 (25.32 km) CLO Pakkaukset                 aika   ero 1.een
  1.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1       14:20,5
  2.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1       14:23,2     0:02,7
  3.(  2)Juha Salo(M)              sm1       14:26,9     0:06,4
  4.(  8)Marko Kakko(M)            sm1       14:27,1     0:06,6
  5.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1       14:28,8     0:08,3
  6.(  7)Joni Nikko(M)             sm1       14:33,9     0:13,4
  7.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1       14:41,5     0:21,0
  8.( 13)Atte Alanen(M)            sm1       14:42,8     0:22,3
  9.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1       14:52,5     0:32,0
 10.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1       14:57,3     0:36,8
 11.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2       15:02,5     0:42,0
 12.( 30)Mattias Therman(M)        sm1       15:05,0     0:44,5
 13.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2       15:05,6     0:45,1
 14.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2       15:07,7     0:47,2
 15.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1       15:14,0     0:53,5
 16.( 37)Esapekka Lappi            sm2       15:15,5     0:55,0
 17.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2       15:15,7     0:55,2
 18.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2       15:18,2     0:57,7
 19.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1       15:20,2     0:59,7
 20.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1       15:32,3     1:11,8
 21.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2       15:33,4     1:12,9
 22.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2       15:38,3     1:17,8
 23.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2       15:41,8     1:21,3
 24.( 40)Jukka Korhonen            sm2       15:46,3     1:25,8
 25.( 32)Sami Korvola(M)(N)        sm2       15:50,0     1:29,5
 26.( 41)Sergey Uger               sm1       15:50,6     1:30,1
 27.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2       15:51,3     1:30,8
 28.( 34)Pekka Karjalainen(M)      sm2       15:52,4     1:31,9
 29.( 38)Janne Hakulinen           sm2       15:55,4     1:34,9
 30.( 42)Daniel Skurnik(M)         sm1       16:25,5     2:05,0
 31.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1       16:47,8     2:27,3
 32.( 47)Andrey Yushin             sm2       16:57,8     2:37,3
 33.( 45)Arman Smailov             sm1       16:58,7     2:38,2
 34.( 46)Toni Harsia               sm2       17:05,5     2:45,0
 35.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1       18:48,7     4:28,2
 36.( 27)Kari Hämäläinen(M)        sm1       21:56,4     7:35,9
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.(  2)Juha Salo(M)              sm1     1:30:23,5
  2.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1     1:30:55,6     0:32,1   0:32,1
  3.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1     1:32:13,0     1:49,5   1:17,4
  4.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1     1:32:14,6     1:51,1   0:01,6
  5.(  8)Marko Kakko(M)            sm1     1:33:12,6     2:49,1   0:58,0
  6.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1     1:33:17,0     2:53,5   0:04,4
  7.(  7)Joni Nikko(M)             sm1     1:34:27,9*    4:04,4   1:10,9
  8.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1     1:35:04,9     4:41,4   0:37,0
  9.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1     1:35:45,2*    5:21,7   0:40,3
 10.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1     1:37:30,8     7:07,3   1:45,6
 11.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1     1:37:47,0     7:23,5   0:16,2
 12.( 30)Mattias Therman(M)        sm1     1:38:05,7     7:42,2   0:18,7
 13.( 41)Sergey Uger               sm1     1:41:01,3    10:37,8   2:55,6
 14.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1     1:42:02,2    11:38,7   1:00,9
 15.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1     1:45:00,8    14:37,3   2:58,6
 16.( 27)Kari Hämäläinen(M)        sm1     1:45:55,6    15:32,1   0:54,8
 17.( 42)Daniel Skurnik(M)         sm1     1:46:23,6    16:00,1   0:28,0
 18.( 13)Atte Alanen(M)            sm1     1:48:55,5*   18:32,0   2:31,9
 19.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1     1:49:50,4*   19:26,9   0:54,9
 20.( 45)Arman Smailov             sm1     1:50:29,1*   20:05,6   0:38,7
   
  1.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2     1:35:28,3
  2.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2     1:35:46,3     0:18,0   0:18,0
  3.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2     1:36:32,1     1:03,8   0:45,8
  4.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2     1:37:10,1     1:41,8   0:38,0
  5.( 40)Jukka Korhonen            sm2     1:39:55,7     4:27,4   2:45,6
  6.( 34)Pekka Karjalainen(M)      sm2     1:40:23,2     4:54,9   0:27,5
  7.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2     1:40:26,7     4:58,4   0:03,5
  8.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2     1:40:42,0     5:13,7   0:15,3
  9.( 32)Sami Korvola(M)(N)        sm2     1:40:56,1     5:27,8   0:14,1
 10.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2     1:41:17,7     5:49,4   0:21,6
 11.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2     1:41:18,9     5:50,6   0:01,2
 12.( 37)Esapekka Lappi            sm2     1:42:36,2     7:07,9   1:17,3
 13.( 47)Andrey Yushin             sm2     1:48:53,2    13:24,9   6:17,0
 14.( 46)Toni Harsia               sm2     1:50:01,4*   14:33,1   1:08,2
 15.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2     2:00:34,8    25:06,5  10:33,4
 16.( 38)Janne Hakulinen           sm2     2:14:49,3    39:21,0  14:14,5