TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SM-SARJA,YLEINEN     klo 10:28:23
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 15 (14.76 km) Amsoil Racing                  aika   ero 1.een
  1.(  2)Juha Salo(M)              sm1        7:40,1
  2.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1        7:41,5     0:01,4
  3.(  7)Joni Nikko(M)             sm1        7:43,4     0:03,3
  4.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1        7:45,7     0:05,6
  5.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1        7:48,6     0:08,5
  6.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1        7:49,2     0:09,1
  7.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1        7:50,7     0:10,6
  8.( 13)Atte Alanen(M)            sm1        7:52,4     0:12,3
  9.(  8)Marko Kakko(M)            sm1        7:55,2     0:15,1
 10.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1        8:02,5     0:22,4
 11.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2        8:05,7     0:25,6
 12.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2        8:07,3     0:27,2
 13.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1        8:09,1     0:29,0
 14.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2        8:09,9     0:29,8
 15.( 30)Mattias Therman(M)        sm1        8:10,6     0:30,5
 16.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2        8:10,7     0:30,6
 17.( 33)Jaro Kinnunen(M)(N)       sm2        8:11,5     0:31,4
 18.( 37)Esapekka Lappi            sm2        8:13,0     0:32,9
 19.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2        8:17,6     0:37,5
 20.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1        8:18,5     0:38,4
 21.( 40)Jukka Korhonen            sm2        8:19,6     0:39,5
 22.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2        8:21,5     0:41,4
 23.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1        8:22,6     0:42,5
 24.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2        8:23,5     0:43,4
 25.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1        8:25,4     0:45,3
 26.( 34)Pekka Karjalainen(M)      sm2        8:26,1     0:46,0
 27.( 32)Sami Korvola(M)(N)        sm2        8:27,8     0:47,7
 28.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2        8:29,3     0:49,2
 29.( 27)Kari Hämäläinen(M)        sm1        8:30,4     0:50,3
 30.( 41)Sergey Uger               sm1        8:32,2     0:52,1
 31.( 38)Janne Hakulinen           sm2        8:33,4     0:53,3
 32.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2        8:36,0     0:55,9
 33.( 42)Daniel Skurnik(M)         sm1        9:00,0     1:19,9
 34.( 47)Andrey Yushin             sm2        9:09,6     1:29,5
 35.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1        9:14,0     1:33,9
 36.( 46)Toni Harsia               sm2        9:27,2     1:47,1
 37.( 45)Arman Smailov             sm1        9:35,2     1:55,1
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.(  2)Juha Salo(M)              sm1     1:15:56,6
  2.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1     1:16:35,1     0:38,5   0:38,5
  3.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1     1:17:44,2     1:47,6   1:09,1
  4.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1     1:17:51,4     1:54,8   0:07,2
  5.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1     1:18:35,5     2:38,9   0:44,1
  6.(  8)Marko Kakko(M)            sm1     1:18:45,5     2:48,9   0:10,0
  7.(  7)Joni Nikko(M)             sm1     1:19:54,0*    3:57,4   1:08,5
  8.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1     1:20:07,6     4:11,0   0:13,6
  9.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1     1:20:52,7*    4:56,1   0:45,1
 10.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1     1:22:10,6     6:14,0   1:17,9
 11.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1     1:22:33,0     6:36,4   0:22,4
 12.( 30)Mattias Therman(M)        sm1     1:23:00,7     7:04,1   0:27,7
 13.( 27)Kari Hämäläinen(M)        sm1     1:23:59,2     8:02,6   0:58,5
 14.( 41)Sergey Uger               sm1     1:25:10,7     9:14,1   1:11,5
 15.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1     1:26:12,1    10:15,5   1:01,4
 16.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1     1:26:29,9    10:33,3   0:17,8
 17.( 42)Daniel Skurnik(M)         sm1     1:29:58,1    14:01,5   3:28,2
 18.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1     1:33:02,6*   17:06,0   3:04,5
 19.( 45)Arman Smailov             sm1     1:33:30,4*   17:33,8   0:27,8
 20.( 13)Atte Alanen(M)            sm1     1:34:12,7*   18:16,1   0:42,3
   
  1.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2     1:20:22,7
  2.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2     1:20:38,6     0:15,9   0:15,9
  3.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2     1:21:29,6     1:06,9   0:51,0
  4.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2     1:21:51,9     1:29,2   0:22,3
  5.( 40)Jukka Korhonen            sm2     1:24:09,4     3:46,7   2:17,5
  6.( 34)Pekka Karjalainen(M)      sm2     1:24:30,8     4:08,1   0:21,4
  7.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2     1:24:53,3     4:30,6   0:22,5
  8.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2     1:25:03,7     4:41,0   0:10,4
  9.( 32)Sami Korvola(M)(N)        sm2     1:25:06,1     4:43,4   0:02,4
 10.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2     1:25:26,4     5:03,7   0:20,3
 11.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2     1:25:37,1     5:14,4   0:10,7
 12.( 37)Esapekka Lappi            sm2     1:27:20,7     6:58,0   1:43,6
 13.( 47)Andrey Yushin             sm2     1:31:55,4    11:32,7   4:34,7
 14.( 46)Toni Harsia               sm2     1:32:55,9*   12:33,2   1:00,5
 15.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2     1:45:19,1    24:56,4  12:23,2
 16.( 33)Jaro Kinnunen(M)(N)       sm2     1:56:35,3    36:12,6  11:16,2
 17.( 38)Janne Hakulinen           sm2     1:58:53,9    38:31,2   2:18,6