TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SM-SARJA,YLEINEN     klo 22:48:50
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 10 (5.03 km) Pinland                         aika   ero 1.een
  1.(  2)Juha Salo(M)              sm1        2:37,2
  2.(  7)Joni Nikko(M)             sm1        2:38,0     0:00,8
  3.( 13)Atte Alanen(M)            sm1        2:39,0     0:01,8
  4.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1        2:39,7     0:02,5
  5.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1        2:40,1     0:02,9
  6.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1        2:40,4     0:03,2
  7.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1        2:41,3     0:04,1
    ( 12)Riku Tahko(M)             sm1        2:41,3     0:04,1
  9.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1        2:41,6     0:04,4
 10.(  8)Marko Kakko(M)            sm1        2:42,3     0:05,1
 11.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1        2:43,6     0:06,4
 12.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2        2:43,7     0:06,5
 13.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1        2:44,2     0:07,0
 14.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1        2:44,9     0:07,7
 15.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1        2:45,0     0:07,8
 16.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2        2:45,8     0:08,6
 17.( 24)Marko Mänty(M)            sm2        2:47,0     0:09,8
 18.( 30)Mattias Therman(M)        sm1        2:47,5     0:10,3
 19.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2        2:48,4     0:11,2
 20.( 37)Esapekka Lappi            sm2        2:48,8     0:11,6
 21.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2        2:49,0     0:11,8
 22.( 40)Jukka Korhonen            sm2        2:50,1     0:12,9
 23.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2        2:50,2     0:13,0
 24.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2        2:52,5     0:15,3
 25.( 32)Sami Korvola(M)(N)        sm2        2:52,6     0:15,4
 26.( 27)Kari Hämäläinen(M)        sm1        2:52,9     0:15,7
 27.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2        2:53,0     0:15,8
    ( 41)Sergey Uger               sm1        2:53,0     0:15,8
 29.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2        2:53,5     0:16,3
    ( 34)Pekka Karjalainen(M)      sm2        2:53,5     0:16,3
 31.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1        2:57,7     0:20,5
 32.( 42)Daniel Skurnik(M)         sm1        3:03,8     0:26,6
 33.( 47)Andrey Yushin             sm2        3:05,5     0:28,3
 34.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1        3:06,7     0:29,5
 35.( 46)Toni Harsia               sm2        3:07,0     0:29,8
 36.( 45)Arman Smailov             sm1        3:12,3     0:35,1
 37.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2        5:43,7     3:06,5
    ( 33)Jaro Kinnunen(M)(N)       sm2        5:43,7     3:06,5
    ( 38)Janne Hakulinen           sm2        5:43,7     3:06,5
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.(  2)Juha Salo(M)              sm1       45:09,2
  2.(  1)Jari Ketomaa(M)           sm1       45:40,9     0:31,7   0:31,7
  3.(  4)Jukka Ketomäki(M)         sm1       46:03,4     0:54,2   0:22,5
  4.(  5)Janne Tuohino(M)          sm1       46:09,1     0:59,9   0:05,7
  5.( 10)Tommi Luostarinen(M)      sm1       46:42,2     1:33,0   0:33,1
  6.(  7)Joni Nikko(M)             sm1       46:58,7     1:49,5   0:16,5
  7.(  8)Marko Kakko(M)            sm1       46:59,7     1:50,5   0:01,0
  8.( 11)Kari Ali-Rantala(M)       sm1       47:23,4     2:14,2   0:23,7
  9.( 12)Riku Tahko(M)             sm1       47:56,8     2:47,6   0:33,4
 10.( 14)Jani Salomaa(M)           sm1       48:00,0*    2:50,8   0:03,2
 11.( 28)Petri Lehtovirta(M)       sm1       48:38,8     3:29,6   0:38,8
 12.( 26)Mikko Lehessaari(M)       sm1       48:43,0     3:33,8   0:04,2
 13.( 30)Mattias Therman(M)        sm1       49:15,1     4:05,9   0:32,1
 14.( 27)Kari Hämäläinen(M)        sm1       49:25,9     4:16,7   0:10,8
 15.( 41)Sergey Uger               sm1       50:30,0     5:20,8   1:04,1
 16.( 29)Radik Shaymiev(M)         sm1       51:00,3     5:51,1   0:30,3
 17.( 42)Daniel Skurnik(M)         sm1       52:42,3     7:33,1   1:42,0
 18.( 44)Evgeny Cherkasov          sm1       54:25,9*    9:16,7   1:43,6
 19.(  9)Teemu Arminen(M)          sm1       54:36,6     9:27,4   0:10,7
 20.( 45)Arman Smailov             sm1       55:04,3*    9:55,1   0:27,7
 21.( 13)Atte Alanen(M)            sm1     1:01:59,6*   16:50,4   6:55,3
   
  1.( 20)Ville Hautamäki(M)        sm2       47:47,3
  2.( 18)Kalle Pinomäki(M)         sm2       47:54,4     0:07,1   0:07,1
  3.( 24)Marko Mänty(M)            sm2       48:04,2     0:16,9   0:09,8
  4.( 16)Joonas Lindroos(M)(N)     sm2       48:26,2     0:38,9   0:22,0
  5.( 17)Anssi Tawast(M)           sm2       48:32,7     0:45,4   0:06,5
  6.( 34)Pekka Karjalainen(M)      sm2       49:59,3     2:12,0   1:26,6
  7.( 40)Jukka Korhonen            sm2       50:07,4     2:20,1   0:08,1
  8.( 22)Jarkko Savolainen(M)(N)   sm2       50:13,2     2:25,9   0:05,8
  9.( 31)Jussi Teppo(M)(N)         sm2       50:29,9     2:42,6   0:16,7
 10.( 39)Jussi Kumpumäki(M)(N)     sm2       50:31,3     2:44,0   0:01,4
 11.( 23)Jussi Vainionpää(M)(N)    sm2       50:45,1     2:57,8   0:13,8
 12.( 32)Sami Korvola(M)(N)        sm2       50:53,2     3:05,9   0:08,1
 13.( 47)Andrey Yushin             sm2       53:26,1     5:38,8   2:32,9
 14.( 37)Esapekka Lappi            sm2       54:00,9     6:13,6   0:34,8
 15.( 46)Toni Harsia               sm2       54:32,6     6:45,3   0:31,7
 16.( 19)Toni Tahvanainen(M)       sm2     1:00:33,1    12:45,8   6:00,5
 17.( 33)Jaro Kinnunen(M)(N)       sm2     1:11:55,4    24:08,1  11:22,3
 18.( 38)Janne Hakulinen           sm2     1:13:52,1    26:04,8   1:56,7