TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 22:48:53
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 8 (1.89 km) Finnsco Pro Line                 aika   ero 1.een
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3        1:27,1
  2.( 52)Erkki Koskelo             sc3        1:27,4     0:00,3
  3.( 50)Mika Eloluoma             sc3        1:28,5     0:01,4
  4.( 51)Sami Valme(C)             sc3        1:29,5     0:02,4
  5.( 53)Jyrki Piira               sc3        1:29,8     0:02,7
  6.( 75)Janne Lindberg            sc6        1:31,6     0:04,5
  7.( 82)Olli Sirpoma              sc6        1:31,8     0:04,7
  8.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4        1:32,7     0:05,6
  9.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6        1:33,7     0:06,6
 10.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6        1:33,8     0:06,7
 11.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6        1:34,4     0:07,3
 12.( 77)Kari Jaatinen             sc6        1:34,8     0:07,7
    ( 81)Timo Hintukainen          sc6        1:34,8     0:07,7
 14.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6        1:35,0     0:07,9
 15.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4        1:35,7     0:08,6
 16.( 65)Jaakko Tapper             sc5        1:37,1     0:10,0
 17.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4        1:37,6     0:10,5
 18.( 83)Ari Kinos                 sc6        1:38,0     0:10,9
 19.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5        1:38,4     0:11,3
 20.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6        1:39,4     0:12,3
 21.( 60)Juha Karjalainen          sc4        1:39,9     0:12,8
 22.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5        1:40,8     0:13,7
 23.( 79)Sami Lindgren             sc6        1:41,7     0:14,6
 24.( 59)Jorma Laakso              sc4        1:42,9     0:15,8
 25.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5        1:43,3     0:16,2
 26.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3        4:27,1     3:00,0
 27.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6        4:31,6     3:04,5
    ( 73)Mika Turkki(C)            sc6        4:31,6     3:04,5
    ( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6        4:31,6     3:04,5
    ( 76)Mikko Pajunen             sc6        4:31,6     3:04,5
 31.( 57)Christoffer Dahlström     sc4        4:32,7     3:05,6
    ( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4        4:32,7     3:05,6
 33.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5        4:37,1     3:10,0
    ( 67)Risto Laine               sc5        4:37,1     3:10,0
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3       38:03,2
  2.( 50)Mika Eloluoma             sc3       38:58,8     0:55,6   0:55,6
  3.( 51)Sami Valme(C)             sc3       40:49,6     2:46,4   1:50,8
  4.( 52)Erkki Koskelo             sc3       41:17,4     3:14,2   0:27,8
  5.( 53)Jyrki Piira               sc3       41:28,0*    3:24,8   0:10,6
  6.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3       59:48,5    21:45,3  18:20,5
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4       42:30,3
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4       42:54,6     0:24,3   0:24,3
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4       43:31,8     1:01,5   0:37,2
  4.( 60)Juha Karjalainen          sc4       44:25,7     1:55,4   0:53,9
  5.( 59)Jorma Laakso              sc4       47:50,1     5:19,8   3:24,4
  6.( 57)Christoffer Dahlström     sc4       59:20,2    16:49,9  11:30,1
  7.( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4     1:06:27,3    23:57,0   7:07,1
   
  1.( 65)Jaakko Tapper             sc5       44:35,2
  2.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5       45:15,4     0:40,2   0:40,2
  3.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5       45:18,5     0:43,3   0:03,1
  4.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5       45:45,0     1:09,8   0:26,5
  5.( 67)Risto Laine               sc5       51:48,5     7:13,3   6:03,5
  6.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5       52:51,8     8:16,6   1:03,3
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6       40:22,8
  2.( 75)Janne Lindberg            sc6       42:04,3     1:41,5   1:41,5
  3.( 81)Timo Hintukainen          sc6       42:08,3     1:45,5   0:04,0
  4.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6       42:38,7     2:15,9   0:30,4
  5.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6       42:44,6     2:21,8   0:05,9
  6.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6       42:46,8     2:24,0   0:02,2
  7.( 77)Kari Jaatinen             sc6       43:16,2     2:53,4   0:29,4
  8.( 82)Olli Sirpoma              sc6       43:16,7     2:53,9   0:00,5
  9.( 79)Sami Lindgren             sc6       43:47,5     3:24,7   0:30,8
 10.( 83)Ari Kinos                 sc6       43:51,5     3:28,7   0:04,0
 11.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6       43:59,8     3:37,0   0:08,3
 12.( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6     1:01:05,2    20:42,4  17:05,4
 13.( 73)Mika Turkki(C)            sc6     1:01:05,8    20:43,0   0:00,6
 14.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6     1:03:55,9    23:33,1   2:50,1
 15.( 76)Mikko Pajunen             sc6     1:03:55,9    23:33,1