TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 22:48:42
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 7 (12.19 km) Sveitsinportti                  aika   ero 1.een
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3        7:09,3
  2.( 52)Erkki Koskelo             sc3        7:21,3     0:12,0
  3.( 50)Mika Eloluoma             sc3        7:23,7     0:14,4
  4.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6        7:32,6     0:23,3
  5.( 53)Jyrki Piira               sc3        7:33,5     0:24,2
  6.( 51)Sami Valme(C)             sc3        7:38,8     0:29,5
  7.( 84)Marko Mäkiniemi(C)        sc6        7:50,6     0:41,3
  8.( 75)Janne Lindberg            sc6        7:57,0     0:47,7
  9.( 81)Timo Hintukainen          sc6        7:57,3     0:48,0
 10.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6        8:00,0     0:50,7
 11.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6        8:00,6     0:51,3
 12.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4        8:02,3     0:53,0
 13.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6        8:05,1     0:55,8
 14.( 77)Kari Jaatinen             sc6        8:06,4     0:57,1
 15.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4        8:08,3     0:59,0
 16.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4        8:13,4     1:04,1
 17.( 83)Ari Kinos                 sc6        8:14,9     1:05,6
 18.( 65)Jaakko Tapper             sc5        8:21,2     1:11,9
 19.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6        8:21,4     1:12,1
 20.( 60)Juha Karjalainen          sc4        8:22,3     1:13,0
 21.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5        8:22,7     1:13,4
 22.( 82)Olli Sirpoma              sc6        8:23,2     1:13,9
 23.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5        8:29,6     1:20,3
 24.( 79)Sami Lindgren             sc6        8:36,0     1:26,7
 25.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5        8:39,7     1:30,4
 26.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3       10:09,3     3:00,0
 27.( 59)Jorma Laakso              sc4       10:24,9     3:15,6
 28.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6       10:32,6     3:23,3
    ( 73)Mika Turkki(C)            sc6       10:32,6     3:23,3
    ( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6       10:32,6     3:23,3
    ( 76)Mikko Pajunen             sc6       10:32,6     3:23,3
 32.( 57)Christoffer Dahlström     sc4       11:02,3     3:53,0
    ( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4       11:02,3     3:53,0
 34.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5       11:21,2     4:11,9
    ( 67)Risto Laine               sc5       11:21,2     4:11,9
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3       36:36,1
  2.( 50)Mika Eloluoma             sc3       37:30,3     0:54,2   0:54,2
  3.( 51)Sami Valme(C)             sc3       39:20,1     2:44,0   1:49,8
  4.( 52)Erkki Koskelo             sc3       39:50,0     3:13,9   0:29,9
  5.( 53)Jyrki Piira               sc3       39:58,2*    3:22,1   0:08,2
  6.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3       55:21,4    18:45,3  15:23,2
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4       40:57,6
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4       41:18,9     0:21,3   0:21,3
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4       41:54,2     0:56,6   0:35,3
  4.( 60)Juha Karjalainen          sc4       42:45,8     1:48,2   0:51,6
  5.( 59)Jorma Laakso              sc4       46:07,2     5:09,6   3:21,4
  6.( 57)Christoffer Dahlström     sc4       54:47,5    13:49,9   8:40,3
  7.( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4     1:01:54,6    20:57,0   7:07,1
   
  1.( 65)Jaakko Tapper             sc5       42:58,1
  2.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5       43:37,0     0:38,9   0:38,9
  3.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5       43:37,7     0:39,6   0:00,7
  4.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5       44:01,7     1:03,6   0:24,0
  5.( 67)Risto Laine               sc5       47:11,4     4:13,3   3:09,7
  6.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5       48:14,7     5:16,6   1:03,3
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6       38:43,4
  2.( 75)Janne Lindberg            sc6       40:32,7     1:49,3   1:49,3
  3.( 81)Timo Hintukainen          sc6       40:33,5     1:50,1   0:00,8
  4.( 84)Marko Mäkiniemi(C)        sc6       40:37,4     1:54,0   0:03,9
  5.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6       41:03,7     2:20,3   0:26,3
  6.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6       41:10,9     2:27,5   0:07,2
  7.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6       41:13,0     2:29,6   0:02,1
  8.( 77)Kari Jaatinen             sc6       41:41,4     2:58,0   0:28,4
  9.( 82)Olli Sirpoma              sc6       41:44,9     3:01,5   0:03,5
 10.( 79)Sami Lindgren             sc6       42:05,8     3:22,4   0:20,9
 11.( 83)Ari Kinos                 sc6       42:13,5     3:30,1   0:07,7
 12.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6       42:25,4     3:42,0   0:11,9
 13.( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6       56:33,6    17:50,2  14:08,2
 14.( 73)Mika Turkki(C)            sc6       56:34,2    17:50,8   0:00,6
 15.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6       59:24,3    20:40,9   2:50,1
 16.( 76)Mikko Pajunen             sc6       59:24,3    20:40,9