TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 14:35:03
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 19 (2.36 km) ExpressWash                     aika   ero 1.een
  1.( 50)Mika Eloluoma             sc3        1:58,9
  2.( 75)Janne Lindberg            sc6        2:01,9     0:03,0
  3.( 76)Mikko Pajunen             sc6        2:02,1     0:03,2
  4.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6        2:02,6     0:03,7
    ( 85)Pasi Pyrhönen             sc6        2:02,6     0:03,7
  6.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6        2:04,3     0:05,4
  7.( 81)Timo Hintukainen          sc6        2:04,4     0:05,5
  8.( 82)Olli Sirpoma              sc6        2:04,9     0:06,0
  9.( 53)Jyrki Piira               sc3        2:07,4     0:08,5
 10.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6        2:07,9     0:09,0
 11.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6        2:08,1     0:09,2
 12.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4        2:08,6     0:09,7
 13.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4        2:10,1     0:11,2
 14.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4        2:10,3     0:11,4
 15.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5        2:10,9     0:12,0
 16.( 67)Risto Laine               sc5        2:11,8     0:12,9
 17.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5        2:14,3     0:15,4
 18.( 57)Christoffer Dahlström     sc4        2:15,8     0:16,9
 19.( 59)Jorma Laakso              sc4        2:24,6     0:25,7
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 50)Mika Eloluoma             sc3     2:02:55,4
  2.( 53)Jyrki Piira               sc3     2:12:17,2*    9:21,8   9:21,8
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4     2:10:44,8
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4     2:11:26,5     0:41,7   0:41,7
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4     2:13:11,7     2:26,9   1:45,2
  4.( 59)Jorma Laakso              sc4     2:26:45,5    16:00,7  13:33,8
  5.( 57)Christoffer Dahlström     sc4     2:47:38,2    36:53,4  20:52,7
   
  1.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5     2:19:30,3
  2.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5     2:20:31,3     1:01,0   1:01,0
  3.( 67)Risto Laine               sc5     2:42:06,9    22:36,6  21:35,6
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6     2:05:43,4
  2.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6     2:09:02,8     3:19,4   3:19,4
  3.( 75)Janne Lindberg            sc6     2:09:05,3     3:21,9   0:02,5
  4.( 81)Timo Hintukainen          sc6     2:09:32,7     3:49,3   0:27,4
  5.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6     2:10:45,0     5:01,6   1:12,3
  6.( 82)Olli Sirpoma              sc6     2:11:38,3     5:54,9   0:53,3
  7.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6     2:13:37,6     7:54,2   1:59,3
  8.( 76)Mikko Pajunen             sc6     2:45:01,3    39:17,9  31:23,7
  9.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6     2:45:23,6    39:40,2   0:22,3