TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 13:39:29
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 18 (25.32 km) Autoarola                      aika   ero 1.een
  1.( 76)Mikko Pajunen             sc6       15:12,1
  2.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6       15:24,6     0:12,5
  3.( 50)Mika Eloluoma             sc3       15:30,7     0:18,6
  4.( 53)Jyrki Piira               sc3       15:32,5     0:20,4
  5.( 75)Janne Lindberg            sc6       15:44,3     0:32,2
  6.( 81)Timo Hintukainen          sc6       15:45,2     0:33,1
  7.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6       15:47,6     0:35,5
  8.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6       15:51,2     0:39,1
  9.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6       15:57,8     0:45,7
 10.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4       16:14,9     1:02,8
 11.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4       16:23,0     1:10,9
 12.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4       16:27,4     1:15,3
 13.( 82)Olli Sirpoma              sc6       16:47,3     1:35,2
 14.( 60)Juha Karjalainen          sc4       16:51,8     1:39,7
 15.( 57)Christoffer Dahlström     sc4       16:52,7     1:40,6
 16.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6       17:09,4     1:57,3
 17.( 67)Risto Laine               sc5       17:13,5     2:01,4
 18.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5       17:24,5     2:12,4
 19.( 59)Jorma Laakso              sc4       17:46,3     2:34,2
 20.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5       18:06,4     2:54,3
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 50)Mika Eloluoma             sc3     2:00:56,5
  2.( 53)Jyrki Piira               sc3     2:10:09,8*    9:13,3   9:13,3
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4     2:08:34,7
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4     2:09:17,9     0:43,2   0:43,2
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4     2:11:01,4     2:26,7   1:43,5
  4.( 59)Jorma Laakso              sc4     2:24:20,9    15:46,2  13:19,5
  5.( 60)Juha Karjalainen          sc4     2:30:00,6    21:25,9   5:39,7
  6.( 57)Christoffer Dahlström     sc4     2:45:22,4    36:47,7  15:21,8
   
  1.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5     2:17:19,4
  2.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5     2:18:17,0     0:57,6   0:57,6
  3.( 67)Risto Laine               sc5     2:39:55,1    22:35,7  21:38,1
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6     2:03:35,5
  2.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6     2:06:58,5     3:23,0   3:23,0
  3.( 75)Janne Lindberg            sc6     2:07:03,4     3:27,9   0:04,9
  4.( 81)Timo Hintukainen          sc6     2:07:28,3     3:52,8   0:24,9
  5.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6     2:08:36,9     5:01,4   1:08,6
  6.( 82)Olli Sirpoma              sc6     2:09:33,4     5:57,9   0:56,5
  7.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6     2:11:35,0     7:59,5   2:01,6
  8.( 76)Mikko Pajunen             sc6     2:42:59,2    39:23,7  31:24,2
  9.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6     2:43:21,0    39:45,5   0:21,8