TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 12:49:09
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 17 (14.76 km) Oisen                          aika   ero 1.een
  1.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6        8:01,4
  2.( 76)Mikko Pajunen             sc6        8:04,4     0:03,0
  3.( 50)Mika Eloluoma             sc3        8:15,1     0:13,7
  4.( 53)Jyrki Piira               sc3        8:15,3     0:13,9
  5.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6        8:24,0     0:22,6
  6.( 81)Timo Hintukainen          sc6        8:29,9     0:28,5
  7.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6        8:31,1     0:29,7
  8.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6        8:32,4     0:31,0
  9.( 75)Janne Lindberg            sc6        8:32,5     0:31,1
 10.( 51)Sami Valme(C)             sc3        8:38,0     0:36,6
 11.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4        8:44,2     0:42,8
 12.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4        8:47,5     0:46,1
 13.( 82)Olli Sirpoma              sc6        8:48,1     0:46,7
 14.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4        8:50,0     0:48,6
    ( 85)Pasi Pyrhönen             sc6        8:50,0     0:48,6
 16.( 60)Juha Karjalainen          sc4        8:58,5     0:57,1
 17.( 57)Christoffer Dahlström     sc4        9:10,5     1:09,1
 18.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5        9:18,3     1:16,9
 19.( 67)Risto Laine               sc5        9:18,8     1:17,4
 20.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5        9:24,2     1:22,8
 21.( 59)Jorma Laakso              sc4        9:31,1     1:29,7
 22.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5        9:37,6     1:36,2
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 50)Mika Eloluoma             sc3     1:45:25,8
  2.( 53)Jyrki Piira               sc3     1:54:37,3*    9:11,5   9:11,5
  3.( 51)Sami Valme(C)             sc3     2:03:59,7    18:33,9   9:22,4
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4     1:52:19,8
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4     1:52:54,9     0:35,1   0:35,1
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4     1:54:34,0     2:14,2   1:39,1
  4.( 59)Jorma Laakso              sc4     2:06:34,6    14:14,8  12:00,6
  5.( 60)Juha Karjalainen          sc4     2:13:08,8    20:49,0   6:34,2
  6.( 57)Christoffer Dahlström     sc4     2:28:29,7    36:09,9  15:20,9
   
  1.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5     1:59:13,0
  2.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5     2:00:52,5     1:39,5   1:39,5
  3.( 67)Risto Laine               sc5     2:22:41,6    23:28,6  21:49,1
  4.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5     2:24:20,5    25:07,5   1:38,9
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6     1:47:44,3
  2.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6     1:51:10,9     3:26,6   3:26,6
  3.( 75)Janne Lindberg            sc6     1:51:19,1     3:34,8   0:08,2
  4.( 81)Timo Hintukainen          sc6     1:51:43,1     3:58,8   0:24,0
  5.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6     1:52:39,1     4:54,8   0:56,0
  6.( 82)Olli Sirpoma              sc6     1:52:46,1     5:01,8   0:07,0
  7.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6     1:54:25,6     6:41,3   1:39,5
  8.( 76)Mikko Pajunen             sc6     2:27:47,1    40:02,8  33:21,5
  9.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6     2:27:56,4    40:12,1   0:09,3