TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 11:47:05
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 16 (25.32 km) CLO Pakkaukset                 aika   ero 1.een
  1.( 76)Mikko Pajunen             sc6       15:10,5
  2.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6       15:16,3     0:05,8
  3.( 50)Mika Eloluoma             sc3       15:26,5     0:16,0
  4.( 75)Janne Lindberg            sc6       15:42,0     0:31,5
  5.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6       15:47,2     0:36,7
  6.( 51)Sami Valme(C)             sc3       15:48,3     0:37,8
  7.( 82)Olli Sirpoma              sc6       15:49,0     0:38,5
  8.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6       15:50,7     0:40,2
  9.( 81)Timo Hintukainen          sc6       15:54,5     0:44,0
 10.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4       16:06,9     0:56,4
 11.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6       16:10,4     0:59,9
 12.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4       16:13,7     1:03,2
 13.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4       16:15,4     1:04,9
 14.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6       16:23,1     1:12,6
 15.( 57)Christoffer Dahlström     sc4       16:56,8     1:46,3
 16.( 60)Juha Karjalainen          sc4       16:57,2     1:46,7
 17.( 67)Risto Laine               sc5       17:15,4     2:04,9
 18.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5       17:22,3     2:11,8
 19.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5       17:23,3     2:12,8
 20.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5       17:34,2     2:23,7
 21.( 59)Jorma Laakso              sc4       17:42,2     2:31,7
 22.( 53)Jyrki Piira               sc3       21:54,1     6:43,6
 23.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3       25:04,6     9:54,1
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 50)Mika Eloluoma             sc3     1:37:10,7
  2.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3     1:43:09,1     5:58,4   5:58,4
  3.( 53)Jyrki Piira               sc3     1:46:22,0*    9:11,3   3:12,9
  4.( 51)Sami Valme(C)             sc3     1:55:21,7    18:11,0   8:59,7
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4     1:43:35,6
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4     1:44:07,4     0:31,8   0:31,8
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4     1:45:44,0     2:08,4   1:36,6
  4.( 59)Jorma Laakso              sc4     1:57:03,5    13:27,9  11:19,5
  5.( 60)Juha Karjalainen          sc4     2:04:10,3    20:34,7   7:06,8
  6.( 57)Christoffer Dahlström     sc4     2:19:19,2    35:43,6  15:08,9
   
  1.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5     1:49:54,7
  2.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5     1:51:28,3     1:33,6   1:33,6
  3.( 67)Risto Laine               sc5     2:13:22,8    23:28,1  21:54,5
  4.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5     2:14:42,9    24:48,2   1:20,1
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6     1:39:13,2
  2.( 75)Janne Lindberg            sc6     1:42:46,6     3:33,4   3:33,4
  3.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6     1:42:46,9     3:33,7   0:00,3
  4.( 81)Timo Hintukainen          sc6     1:43:13,2     4:00,0   0:26,3
  5.( 82)Olli Sirpoma              sc6     1:43:58,0     4:44,8   0:44,8
  6.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6     1:44:06,7     4:53,5   0:08,7
  7.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6     1:45:35,6     6:22,4   1:28,9
  8.( 76)Mikko Pajunen             sc6     2:19:42,7    40:29,5  34:07,1
  9.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6     2:19:55,0    40:41,8   0:12,3