TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 10:57:46
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 15 (14.76 km) Amsoil Racing                  aika   ero 1.een
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3        7:42,6
  2.( 76)Mikko Pajunen             sc6        8:05,1     0:22,5
  3.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6        8:11,6     0:29,0
  4.( 50)Mika Eloluoma             sc3        8:13,4     0:30,8
  5.( 73)Mika Turkki(C)            sc6        8:14,6     0:32,0
  6.( 53)Jyrki Piira               sc3        8:21,3     0:38,7
  7.( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6        8:22,7     0:40,1
  8.( 51)Sami Valme(C)             sc3        8:25,1     0:42,5
  9.( 81)Timo Hintukainen          sc6        8:28,1     0:45,5
 10.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6        8:28,5     0:45,9
 11.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6        8:30,9     0:48,3
 12.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4        8:37,0     0:54,4
 13.( 82)Olli Sirpoma              sc6        8:39,4     0:56,8
 14.( 75)Janne Lindberg            sc6        8:40,9     0:58,3
 15.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6        8:41,9     0:59,3
 16.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4        8:45,0     1:02,4
 17.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4        8:50,8     1:08,2
 18.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6        8:53,8     1:11,2
 19.( 83)Ari Kinos                 sc6        8:56,7     1:14,1
 20.( 60)Juha Karjalainen          sc4        9:04,0     1:21,4
 21.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5        9:11,0     1:28,4
 22.( 57)Christoffer Dahlström     sc4        9:18,8     1:36,2
 23.( 59)Jorma Laakso              sc4        9:28,6     1:46,0
 24.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5        9:32,3     1:49,7
 25.( 67)Risto Laine               sc5        9:34,3     1:51,7
 26.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5        9:36,5     1:53,9
 27.( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4       10:17,7     2:35,1
 28.( 65)Jaakko Tapper             sc5       15:36,7     7:54,1
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3     1:18:04,5
  2.( 50)Mika Eloluoma             sc3     1:21:44,2     3:39,7   3:39,7
  3.( 53)Jyrki Piira               sc3     1:24:27,9*    6:23,4   2:43,7
  4.( 51)Sami Valme(C)             sc3     1:39:33,4    21:28,9  15:05,5
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4     1:27:28,7
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4     1:27:52,0     0:23,3   0:23,3
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4     1:29:30,3     2:01,6   1:38,3
  4.( 59)Jorma Laakso              sc4     1:39:21,3    11:52,6   9:51,0
  5.( 60)Juha Karjalainen          sc4     1:47:13,1    19:44,4   7:51,8
  6.( 57)Christoffer Dahlström     sc4     2:02:22,4    34:53,7  15:09,3
  7.( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4     2:10:28,4    42:59,7   8:06,0
   
  1.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5     1:32:32,4
  2.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5     1:34:05,0     1:32,6   1:32,6
  3.( 65)Jaakko Tapper             sc5     1:38:22,3     5:49,9   4:17,3
  4.( 67)Risto Laine               sc5     1:56:07,4    23:35,0  17:45,1
  5.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5     1:57:08,7    24:36,3   1:01,3
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6     1:23:22,5
  2.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6     1:26:59,7     3:37,2   3:37,2
  3.( 75)Janne Lindberg            sc6     1:27:04,6     3:42,1   0:04,9
  4.( 81)Timo Hintukainen          sc6     1:27:18,7     3:56,2   0:14,1
  5.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6     1:27:56,3     4:33,8   0:37,6
  6.( 82)Olli Sirpoma              sc6     1:28:09,0     4:46,5   0:12,7
  7.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6     1:29:12,5     5:50,0   1:03,5
  8.( 83)Ari Kinos                 sc6     1:38:09,9    14:47,4   8:57,4
  9.( 73)Mika Turkki(C)            sc6     2:01:51,6    38:29,1  23:41,7
 10.( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6     2:01:59,1    38:36,6   0:07,5
 11.( 76)Mikko Pajunen             sc6     2:04:32,2    41:09,7   2:33,1
 12.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6     2:04:38,7    41:16,2   0:06,5