TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 23:10:09
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 14 (13.67 km) Ash-Power                      aika   ero 1.een
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3        7:57,8
  2.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6        8:18,8     0:21,0
  3.( 53)Jyrki Piira               sc3        8:34,7     0:36,9
  4.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4        8:44,6     0:46,8
  5.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6        8:45,9     0:48,1
  6.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4        8:46,1     0:48,3
  7.( 75)Janne Lindberg            sc6        8:51,5     0:53,7
  8.( 82)Olli Sirpoma              sc6        8:52,7     0:54,9
  9.( 50)Mika Eloluoma             sc3        8:55,5     0:57,7
 10.( 81)Timo Hintukainen          sc6        8:56,4     0:58,6
 11.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6        9:03,8     1:06,0
 12.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4        9:05,9     1:08,1
 13.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5        9:09,8     1:12,0
 14.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5        9:11,0     1:13,2
 15.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6        9:16,7     1:18,9
 16.( 65)Jaakko Tapper             sc5        9:18,5     1:20,7
 17.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5        9:21,9     1:24,1
 18.( 59)Jorma Laakso              sc4        9:22,5     1:24,7
 19.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3       10:57,8     3:00,0
    ( 51)Sami Valme(C)             sc3       10:57,8     3:00,0
 21.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5       11:09,8     3:12,0
    ( 67)Risto Laine               sc5       11:09,8     3:12,0
 23.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6       11:18,8     3:21,0
    ( 73)Mika Turkki(C)            sc6       11:18,8     3:21,0
    ( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6       11:18,8     3:21,0
    ( 76)Mikko Pajunen             sc6       11:18,8     3:21,0
    ( 79)Sami Lindgren             sc6       11:18,8     3:21,0
    ( 83)Ari Kinos                 sc6       11:18,8     3:21,0
 29.( 57)Christoffer Dahlström     sc4       11:44,6     3:46,8
    ( 60)Juha Karjalainen          sc4       11:44,6     3:46,8
    ( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4       11:44,6     3:46,8
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3     1:10:21,9
  2.( 50)Mika Eloluoma             sc3     1:13:30,8     3:08,9   3:08,9
  3.( 53)Jyrki Piira               sc3     1:16:06,6*    5:44,7   2:35,8
  4.( 51)Sami Valme(C)             sc3     1:31:08,3    20:46,4  15:01,7
  5.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3     1:50:07,2    39:45,3  18:58,9
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4     1:18:51,7
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4     1:19:01,2     0:09,5   0:09,5
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4     1:20:45,3     1:53,6   1:44,1
  4.( 59)Jorma Laakso              sc4     1:29:52,7    11:01,0   9:07,4
  5.( 60)Juha Karjalainen          sc4     1:38:09,1    19:17,4   8:16,4
  6.( 57)Christoffer Dahlström     sc4     1:53:03,6    34:11,9  14:54,5
  7.( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4     2:00:10,7    41:19,0   7:07,1
   
  1.( 65)Jaakko Tapper             sc5     1:22:45,6
  2.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5     1:23:21,4     0:35,8   0:35,8
  3.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5     1:23:30,4     0:44,8   0:09,0
  4.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5     1:24:28,5     1:42,9   0:58,1
  5.( 67)Risto Laine               sc5     1:46:33,1    23:47,5  22:04,6
  6.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5     1:47:36,4    24:50,8   1:03,3
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6     1:14:54,0
  2.( 75)Janne Lindberg            sc6     1:18:23,7     3:29,7   3:29,7
  3.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6     1:18:28,8     3:34,8   0:05,1
  4.( 81)Timo Hintukainen          sc6     1:18:50,6     3:56,6   0:21,8
  5.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6     1:19:14,4     4:20,4   0:23,8
  6.( 82)Olli Sirpoma              sc6     1:19:29,6     4:35,6   0:15,2
  7.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6     1:20:18,7     5:24,7   0:49,1
  8.( 83)Ari Kinos                 sc6     1:29:13,2    14:19,2   8:54,5
  9.( 79)Sami Lindgren             sc6     1:36:18,7    21:24,7   7:05,5
 10.( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6     1:53:36,4    38:42,4  17:17,7
 11.( 73)Mika Turkki(C)            sc6     1:53:37,0    38:43,0   0:00,6
 12.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6     1:56:27,1    41:33,1   2:50,1
 13.( 76)Mikko Pajunen             sc6     1:56:27,1    41:33,1