TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 22:50:52
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 13 (5.03 km) Rest'agraf                      aika   ero 1.een
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3        2:44,2
  2.( 50)Mika Eloluoma             sc3        2:51,4     0:07,2
  3.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6        2:53,7     0:09,5
  4.( 82)Olli Sirpoma              sc6        2:56,1     0:11,9
  5.( 53)Jyrki Piira               sc3        2:58,0     0:13,8
  6.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6        3:00,7     0:16,5
  7.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6        3:02,0     0:17,8
  8.( 75)Janne Lindberg            sc6        3:02,6     0:18,4
  9.( 81)Timo Hintukainen          sc6        3:03,6     0:19,4
 10.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4        3:04,0     0:19,8
 11.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6        3:04,6     0:20,4
 12.( 65)Jaakko Tapper             sc5        3:05,1     0:20,9
 13.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4        3:07,9     0:23,7
 14.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5        3:09,8     0:25,6
 15.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4        3:11,8     0:27,6
 16.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5        3:15,0     0:30,8
 17.( 59)Jorma Laakso              sc4        3:16,2     0:32,0
 18.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5        3:16,3     0:32,1
 19.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6        3:21,0     0:36,8
 20.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3        5:44,2     3:00,0
    ( 51)Sami Valme(C)             sc3        5:44,2     3:00,0
 22.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6        5:53,7     3:09,5
    ( 73)Mika Turkki(C)            sc6        5:53,7     3:09,5
    ( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6        5:53,7     3:09,5
    ( 76)Mikko Pajunen             sc6        5:53,7     3:09,5
    ( 79)Sami Lindgren             sc6        5:53,7     3:09,5
    ( 83)Ari Kinos                 sc6        5:53,7     3:09,5
 28.( 57)Christoffer Dahlström     sc4        6:04,0     3:19,8
    ( 60)Juha Karjalainen          sc4        6:04,0     3:19,8
    ( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4        6:04,0     3:19,8
 31.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5        6:05,1     3:20,9
    ( 67)Risto Laine               sc5        6:05,1     3:20,9
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3     1:02:24,1
  2.( 50)Mika Eloluoma             sc3     1:04:35,3     2:11,2   2:11,2
  3.( 53)Jyrki Piira               sc3     1:07:31,9*    5:07,8   2:56,6
  4.( 51)Sami Valme(C)             sc3     1:20:10,5    17:46,4  12:38,6
  5.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3     1:39:09,4    36:45,3  18:58,9
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4     1:10:05,6
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4     1:10:16,6     0:11,0   0:11,0
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4     1:11:39,4     1:33,8   1:22,8
  4.( 59)Jorma Laakso              sc4     1:20:30,2    10:24,6   8:50,8
  5.( 60)Juha Karjalainen          sc4     1:26:24,5    16:18,9   5:54,3
  6.( 57)Christoffer Dahlström     sc4     1:41:19,0    31:13,4  14:54,5
  7.( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4     1:48:26,1    38:20,5   7:07,1
   
  1.( 65)Jaakko Tapper             sc5     1:13:27,1
  2.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5     1:14:11,6     0:44,5   0:44,5
  3.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5     1:14:19,4     0:52,3   0:07,8
  4.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5     1:15:06,6     1:39,5   0:47,2
  5.( 67)Risto Laine               sc5     1:35:23,3    21:56,2  20:16,7
  6.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5     1:36:26,6    22:59,5   1:03,3
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6     1:06:35,2
  2.( 75)Janne Lindberg            sc6     1:09:32,2     2:57,0   2:57,0
  3.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6     1:09:42,9     3:07,7   0:10,7
  4.( 81)Timo Hintukainen          sc6     1:09:54,2     3:19,0   0:11,3
  5.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6     1:10:10,6     3:35,4   0:16,4
  6.( 82)Olli Sirpoma              sc6     1:10:36,9     4:01,7   0:26,3
  7.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6     1:11:02,0     4:26,8   0:25,1
  8.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6     1:12:56,0     6:20,8   1:54,0
  9.( 83)Ari Kinos                 sc6     1:17:54,4    11:19,2   4:58,4
 10.( 79)Sami Lindgren             sc6     1:24:59,9    18:24,7   7:05,5
 11.( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6     1:42:17,6    35:42,4  17:17,7
 12.( 73)Mika Turkki(C)            sc6     1:42:18,2    35:43,0   0:00,6
 13.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6     1:45:08,3    38:33,1   2:50,1
 14.( 76)Mikko Pajunen             sc6     1:45:08,3    38:33,1