TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 22:50:51
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 12 (10.63 km) www.FiestaR2.fi                aika   ero 1.een
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3        5:40,8
  2.( 50)Mika Eloluoma             sc3        6:00,8     0:20,0
  3.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6        6:05,1     0:24,3
  4.( 53)Jyrki Piira               sc3        6:07,6     0:26,8
  5.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6        6:18,3     0:37,5
  6.( 75)Janne Lindberg            sc6        6:18,5     0:37,7
  7.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4        6:20,5     0:39,7
  8.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6        6:21,4     0:40,6
  9.( 81)Timo Hintukainen          sc6        6:22,5     0:41,7
 10.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4        6:28,6     0:47,8
 11.( 82)Olli Sirpoma              sc6        6:30,1     0:49,3
    ( 85)Pasi Pyrhönen             sc6        6:30,1     0:49,3
 13.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4        6:34,9     0:54,1
 14.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5        6:38,2     0:57,4
 15.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6        6:45,9     1:05,1
 16.( 65)Jaakko Tapper             sc5        6:46,0     1:05,2
 17.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5        6:46,3     1:05,5
 18.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5        6:46,8     1:06,0
 19.( 59)Jorma Laakso              sc4        7:01,8     1:21,0
 20.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3        8:40,8     3:00,0
    ( 51)Sami Valme(C)             sc3        8:40,8     3:00,0
 22.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6        9:05,1     3:24,3
    ( 73)Mika Turkki(C)            sc6        9:05,1     3:24,3
    ( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6        9:05,1     3:24,3
    ( 76)Mikko Pajunen             sc6        9:05,1     3:24,3
    ( 79)Sami Lindgren             sc6        9:05,1     3:24,3
    ( 83)Ari Kinos                 sc6        9:05,1     3:24,3
 28.( 57)Christoffer Dahlström     sc4        9:20,5     3:39,7
    ( 60)Juha Karjalainen          sc4        9:20,5     3:39,7
    ( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4        9:20,5     3:39,7
 31.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5        9:38,2     3:57,4
    ( 67)Risto Laine               sc5        9:38,2     3:57,4
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3       59:39,9
  2.( 50)Mika Eloluoma             sc3     1:01:43,9     2:04,0   2:04,0
  3.( 53)Jyrki Piira               sc3     1:04:33,9*    4:54,0   2:50,0
  4.( 51)Sami Valme(C)             sc3     1:14:26,3    14:46,4   9:52,4
  5.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3     1:33:25,2    33:45,3  18:58,9
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4     1:07:01,6
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4     1:07:08,7     0:07,1   0:07,1
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4     1:08:27,6     1:26,0   1:18,9
  4.( 59)Jorma Laakso              sc4     1:17:14,0    10:12,4   8:46,4
  5.( 60)Juha Karjalainen          sc4     1:20:20,5    13:18,9   3:06,5
  6.( 57)Christoffer Dahlström     sc4     1:35:15,0    28:13,4  14:54,5
  7.( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4     1:42:22,1    35:20,5   7:07,1
   
  1.( 65)Jaakko Tapper             sc5     1:10:22,0
  2.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5     1:11:01,8     0:39,8   0:39,8
  3.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5     1:11:03,1     0:41,1   0:01,3
  4.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5     1:11:51,6     1:29,6   0:48,5
  5.( 67)Risto Laine               sc5     1:29:18,2    18:56,2  17:26,6
  6.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5     1:30:21,5    19:59,5   1:03,3
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6     1:03:41,5
  2.( 75)Janne Lindberg            sc6     1:06:29,6     2:48,1   2:48,1
  3.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6     1:06:42,2     3:00,7   0:12,6
  4.( 81)Timo Hintukainen          sc6     1:06:50,6     3:09,1   0:08,4
  5.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6     1:07:08,6     3:27,1   0:18,0
  6.( 82)Olli Sirpoma              sc6     1:07:40,8     3:59,3   0:32,2
  7.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6     1:07:57,4     4:15,9   0:16,6
  8.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6     1:09:35,0     5:53,5   1:37,6
  9.( 83)Ari Kinos                 sc6     1:12:00,7     8:19,2   2:25,7
 10.( 79)Sami Lindgren             sc6     1:19:06,2    15:24,7   7:05,5
 11.( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6     1:36:23,9    32:42,4  17:17,7
 12.( 73)Mika Turkki(C)            sc6     1:36:24,5    32:43,0   0:00,6
 13.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6     1:39:14,6    35:33,1   2:50,1
 14.( 76)Mikko Pajunen             sc6     1:39:14,6    35:33,1