TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 22:50:50
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 11 (13.67 km) Ford Vaunula                   aika   ero 1.een
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3        7:51,5
  2.( 50)Mika Eloluoma             sc3        8:15,4     0:23,9
  3.( 53)Jyrki Piira               sc3        8:21,7     0:30,2
  4.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6        8:22,7     0:31,2
  5.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4        8:36,2     0:44,7
  6.( 82)Olli Sirpoma              sc6        8:36,4     0:44,9
  7.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6        8:45,4     0:53,9
  8.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6        8:50,8     0:59,3
  9.( 75)Janne Lindberg            sc6        8:52,6     1:01,1
 10.( 77)Kari Jaatinen             sc6        8:58,1     1:06,6
 11.( 81)Timo Hintukainen          sc6        9:00,0     1:08,5
 12.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4        9:00,6     1:09,1
 13.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4        9:04,6     1:13,1
 14.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6        9:08,6     1:17,1
 15.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6        9:17,2     1:25,7
 16.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5        9:18,1     1:26,6
 17.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5        9:22,9     1:31,4
 18.( 65)Jaakko Tapper             sc5        9:23,5     1:32,0
 19.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5        9:30,4     1:38,9
 20.( 83)Ari Kinos                 sc6        9:30,8     1:39,3
 21.( 59)Jorma Laakso              sc4       10:11,1     2:19,6
 22.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3       10:51,5     3:00,0
    ( 51)Sami Valme(C)             sc3       10:51,5     3:00,0
 24.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6       11:22,7     3:31,2
    ( 73)Mika Turkki(C)            sc6       11:22,7     3:31,2
    ( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6       11:22,7     3:31,2
    ( 76)Mikko Pajunen             sc6       11:22,7     3:31,2
    ( 79)Sami Lindgren             sc6       11:22,7     3:31,2
 29.( 57)Christoffer Dahlström     sc4       11:36,2     3:44,7
    ( 60)Juha Karjalainen          sc4       11:36,2     3:44,7
    ( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4       11:36,2     3:44,7
 32.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5       12:18,1     4:26,6
    ( 67)Risto Laine               sc5       12:18,1     4:26,6
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3       53:59,1
  2.( 50)Mika Eloluoma             sc3       55:43,1     1:44,0   1:44,0
  3.( 53)Jyrki Piira               sc3       58:26,3*    4:27,2   2:43,2
  4.( 51)Sami Valme(C)             sc3     1:05:45,5    11:46,4   7:19,2
  5.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3     1:24:44,4    30:45,3  18:58,9
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4     1:00:33,0
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4     1:00:48,2     0:15,2   0:15,2
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4     1:01:52,7     1:19,7   1:04,5
  4.( 59)Jorma Laakso              sc4     1:10:12,2     9:39,2   8:19,5
  5.( 60)Juha Karjalainen          sc4     1:11:00,0    10:27,0   0:47,8
  6.( 57)Christoffer Dahlström     sc4     1:25:54,5    25:21,5  14:54,5
  7.( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4     1:33:01,6    32:28,6   7:07,1
   
  1.( 65)Jaakko Tapper             sc5     1:03:36,0
  2.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5     1:04:15,5     0:39,5   0:39,5
  3.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5     1:04:24,9     0:48,9   0:09,4
  4.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5     1:05:04,8     1:28,8   0:39,9
  5.( 67)Risto Laine               sc5     1:19:40,0    16:04,0  14:35,2
  6.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5     1:20:43,3    17:07,3   1:03,3
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6       57:36,4
  2.( 75)Janne Lindberg            sc6     1:00:11,1     2:34,7   2:34,7
  3.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6     1:00:23,9     2:47,5   0:12,8
  4.( 81)Timo Hintukainen          sc6     1:00:28,1     2:51,7   0:04,2
  5.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6     1:00:47,2     3:10,8   0:19,1
  6.( 82)Olli Sirpoma              sc6     1:01:10,7     3:34,3   0:23,5
  7.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6     1:01:27,3     3:50,9   0:16,6
  8.( 77)Kari Jaatinen             sc6     1:01:36,4     4:00,0   0:09,1
  9.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6     1:02:49,1     5:12,7   1:12,7
 10.( 83)Ari Kinos                 sc6     1:02:55,6     5:19,2   0:06,5
 11.( 79)Sami Lindgren             sc6     1:10:01,1    12:24,7   7:05,5
 12.( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6     1:27:18,8    29:42,4  17:17,7
 13.( 73)Mika Turkki(C)            sc6     1:27:19,4    29:43,0   0:00,6
 14.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6     1:30:09,5    32:33,1   2:50,1
 15.( 76)Mikko Pajunen             sc6     1:30:09,5    32:33,1