TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
SM Finnsco-ralli / SUOMI-CUP,YLEINEN JA AJR     klo 22:48:54
25.-27.9.2009 Hyvinkään UA    
 
EK 10 (5.03 km) Pinland                         aika   ero 1.een
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3        2:38,8
  2.( 52)Erkki Koskelo             sc3        2:44,4     0:05,6
  3.( 50)Mika Eloluoma             sc3        2:46,4     0:07,6
  4.( 53)Jyrki Piira               sc3        2:49,8     0:11,0
  5.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4        2:55,9     0:17,1
    ( 70)Jari Inkilä(C)            sc6        2:55,9     0:17,1
  7.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6        2:56,9     0:18,1
  8.( 82)Olli Sirpoma              sc6        2:58,2     0:19,4
  9.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6        2:58,5     0:19,7
 10.( 75)Janne Lindberg            sc6        3:03,0     0:24,2
 11.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4        3:03,3     0:24,5
 12.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4        3:03,7     0:24,9
 13.( 65)Jaakko Tapper             sc5        3:03,8     0:25,0
 14.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6        3:04,7     0:25,9
 15.( 81)Timo Hintukainen          sc6        3:05,0     0:26,2
 16.( 83)Ari Kinos                 sc6        3:07,7     0:28,9
 17.( 77)Kari Jaatinen             sc6        3:07,8     0:29,0
 18.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6        3:08,2     0:29,4
 19.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5        3:08,7     0:29,9
 20.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5        3:12,6     0:33,8
 21.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5        3:13,9     0:35,1
 22.( 59)Jorma Laakso              sc4        4:08,7     1:29,9
 23.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3        5:38,8     3:00,0
    ( 51)Sami Valme(C)             sc3        5:38,8     3:00,0
 25.( 57)Christoffer Dahlström     sc4        5:55,9     3:17,1
    ( 60)Juha Karjalainen          sc4        5:55,9     3:17,1
    ( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4        5:55,9     3:17,1
    ( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6        5:55,9     3:17,1
    ( 73)Mika Turkki(C)            sc6        5:55,9     3:17,1
    ( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6        5:55,9     3:17,1
    ( 76)Mikko Pajunen             sc6        5:55,9     3:17,1
    ( 79)Sami Lindgren             sc6        5:55,9     3:17,1
 33.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5        6:03,8     3:25,0
    ( 67)Risto Laine               sc5        6:03,8     3:25,0
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 48)Seppo Kopra(C)            sc3       46:07,6
  2.( 50)Mika Eloluoma             sc3       47:27,7     1:20,1   1:20,1
  3.( 52)Erkki Koskelo             sc3       49:48,9     3:41,3   2:21,2
  4.( 53)Jyrki Piira               sc3       50:04,6*    3:57,0   0:15,7
  5.( 51)Sami Valme(C)             sc3       54:54,0     8:46,4   4:49,4
  6.( 49)Jarmo Mikkonen(C)         sc3     1:13:52,9    27:45,3  18:58,9
   
  1.( 56)Mikael Lindberg(C)        sc4       51:28,4
  2.( 54)Juha Laaksonen(C)         sc4       52:12,0     0:43,6   0:43,6
  3.( 55)Ilkka Kariste(C)          sc4       52:52,1     1:23,7   0:40,1
  4.( 60)Juha Karjalainen          sc4       59:23,8     7:55,4   6:31,7
  5.( 59)Jorma Laakso              sc4     1:00:01,1     8:32,7   0:37,3
  6.( 57)Christoffer Dahlström     sc4     1:14:18,3    22:49,9  14:17,2
  7.( 61)Matti.J. Tarvainen(C)     sc4     1:21:25,4    29:57,0   7:07,1
   
  1.( 65)Jaakko Tapper             sc5       54:12,5
  2.( 63)Vesa Lehmussaari(C)       sc5       54:57,4     0:44,9   0:44,9
  3.( 64)Matti Kortelainen(C)      sc5       55:02,0     0:49,5   0:04,6
  4.( 62)Kari Hytönen(C)           sc5       55:34,4     1:21,9   0:32,4
  5.( 67)Risto Laine               sc5     1:07:21,9    13:09,4  11:47,5
  6.( 66)Jukka Yli-Hellä           sc5     1:08:25,2    14:12,7   1:03,3
   
  1.( 70)Jari Inkilä(C)            sc6       49:13,7
  2.( 75)Janne Lindberg            sc6       51:18,5     2:04,8   2:04,8
  3.( 81)Timo Hintukainen          sc6       51:28,1     2:14,4   0:09,6
  4.( 68)Matti Lahtinen(C)         sc6       51:38,5     2:24,8   0:10,4
  5.( 69)Jari Valtaala(C)          sc6       51:56,4     2:42,7   0:17,9
  6.( 85)Pasi Pyrhönen             sc6       52:18,7     3:05,0   0:22,3
  7.( 82)Olli Sirpoma              sc6       52:34,3     3:20,6   0:15,6
  8.( 77)Kari Jaatinen             sc6       52:38,3     3:24,6   0:04,0
  9.( 83)Ari Kinos                 sc6       53:24,8     4:11,1   0:46,5
 10.( 80)Timo Pitkäniemi           sc6       53:31,9     4:18,2   0:07,1
 11.( 79)Sami Lindgren             sc6       58:38,4     9:24,7   5:06,5
 12.( 74)Esa Ruotsalainen(C)       sc6     1:15:56,1    26:42,4  17:17,7
 13.( 73)Mika Turkki(C)            sc6     1:15:56,7    26:43,0   0:00,6
 14.( 72)Mikko Kauppinen(C)        sc6     1:18:46,8    29:33,1   2:50,1
 15.( 76)Mikko Pajunen             sc6     1:18:46,8    29:33,1