TULOSLASKENTA JA INTERNET-PALVELU TENAB, Mänttä
 
Tähti (*) ajan perässä ilmaisee aikaan sisältyvän ainakin yhden AT-rankaisun
 
TAHKO-Ralli / SM-LUOKAT     klo 19:05:46
11.-12.3.2016 Nilsiän UA      
 
EK 7 (23.34 km) Pieksä                          aika   ero 1.een
  1.( 39)Juha Salo                 sm1       12:49,9
  2.( 41)Ole Christian Veiby(T)    sm1       12:51,6     0:01,7
  3.( 45)Jussi Vainionpää(T)       sm1       12:56,1     0:06,2
  4.( 48)Mikko Lehessaari          sm1       13:00,6     0:10,7
  5.( 46)Kristian Kiviniemi        sm1       13:02,2     0:12,3
  6.( 42)Teemu Asunmaa(T)          sm2       13:04,4     0:14,5
  7.( 44)Mikko Eskelinen(T)        sm1       13:07,0     0:17,1
  8.( 43)Ari Vihavainen(T)         sm1       13:09,1     0:19,2
  9.( 50)Ville Ruokanen            sm1       13:17,5     0:27,6
 10.( 53)Jukka Kasi                sm1       13:23,4     0:33,5
 11.( 57)Ville Hautamäki(T)        sm2       13:24,5     0:34,6
 12.( 49)Joonas Soilu              sm1       13:24,9     0:35,0
 13.( 63)Takamoto Katsuta          sm2       13:26,7     0:36,8
 14.( 54)Timo Mäenpää              sm1       13:27,1     0:37,2
 15.( 67)Tuomas Skantz             sm2       13:29,0     0:39,1
 16.( 51)Hiroki Arai               sm2       13:34,4     0:44,5
 17.( 65)Jukka Metsälä             sm1       13:41,8     0:51,9
 18.(  5)Jukka Korhonen(T)         sm3       13:42,1     0:52,2
 19.( 61)Jarmo Berg                sm1       13:43,4     0:53,5
 20.( 52)Juha Koljonen             sm2       13:46,5     0:56,6
 21.( 59)Tuomo Hassinen            sm2       13:48,0     0:58,1
 22.( 60)Oleksii Tamrazow          sm1       13:50,5     1:00,6
 23.(  7)Jesse Turunen(T)          sm4       13:56,5     1:06,6
 24.(  8)Taisko Lario              sm3       13:56,9     1:07,0
 25.( 18)Niko Mäkinen              sm3       14:05,0     1:15,1
 26.( 68)Timo Partanen             sm2       14:09,0     1:19,1
 27.( 69)Gregory Berezkin          sm1       14:09,1     1:19,2
 28.( 71)Jari Tuuri                sm2       14:09,8     1:19,9
 29.( 13)Miika Hokkanen            sm3       14:10,1     1:20,2
 30.( 14)Jussi Lindberg            sm3       14:10,2     1:20,3
 31.( 16)Tommi Hatakka(T)          sm3       14:12,2     1:22,3
 32.( 12)Pyry Ovaska               sm3       14:15,9     1:26,0
 33.(  2)Joonas Lindroos           sm4       14:17,7     1:27,8
 34.( 19)Miki Lindblom             sm3       14:18,5     1:28,6
 35.(  3)Anssi Rytkönen            sm3       14:20,8     1:30,9
 36.( 72)Timo Pitkäniemi           sm2       14:26,5     1:36,6
 37.( 20)Heikki Koski-Lammi        sm4       14:29,8     1:39,9
 38.( 11)Ville-Markus Marttinen(T) sm3       14:34,0     1:44,1
 39.( 75)Timo Malava               sm1       14:34,4     1:44,5
 40.( 74)Kari Roivainen            sm1       14:36,6     1:46,7
 41.( 10)Janne Seluska             sm4       14:38,5     1:48,6
 42.( 26)Kimmo Linden              sm4       14:45,9     1:56,0
 43.( 15)Petri Itkonen             sm4       14:47,1     1:57,2
 44.(  9)Jaro Kinnunen             sm4       14:56,5     2:06,6
 45.( 22)Jukka Lifländer           sm3       14:59,4     2:09,5
 46.( 23)Teemu Kiiski              sm3       15:00,5     2:10,6
 47.( 29)Vesa Lehmussaari          sm3       15:02,4     2:12,5
 48.( 30)Jani Rautiainen           sm3       15:08,7     2:18,8
 49.( 86)Harri Korkiakoski         sm4       15:19,9     2:30,0
 50.( 33)Jere Paananen             sm4       15:27,6     2:37,7
 51.( 37)Laura Suvanto             sm3       15:47,1     2:57,2
 52.( 24)Mika Karppanen            sm3       16:01,7     3:11,8
 53.( 34)Jussi Keskiniva           sm4       16:18,6     3:28,7
 54.(  4)Juuso Nordgren            sm3       19:42,1     6:52,2
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN YLEISKILPAILUTILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
  1.( 41)Ole Christian Veiby(T)    sm1       59:10,7
  2.( 42)Teemu Asunmaa(T)          sm2       59:37,8     0:27,1   0:27,1
  3.( 43)Ari Vihavainen(T)         sm1     1:00:00,8     0:50,1   0:23,0
  4.( 44)Mikko Eskelinen(T)        sm1     1:00:55,4     1:44,7   0:54,6
  5.( 49)Joonas Soilu              sm1     1:01:21,5     2:10,8   0:26,1
  6.( 50)Ville Ruokanen            sm1     1:01:29,2     2:18,5   0:07,7
  7.( 57)Ville Hautamäki(T)        sm2     1:01:29,2     2:18,5
  8.( 48)Mikko Lehessaari          sm1     1:01:36,0     2:25,3   0:06,8
  9.( 53)Jukka Kasi                sm1     1:01:59,0     2:48,3   0:23,0
 10.( 54)Timo Mäenpää              sm1     1:02:09,6     2:58,9   0:10,6
 11.(  5)Jukka Korhonen(T)         sm3     1:02:23,3     3:12,6   0:13,7
 12.( 67)Tuomas Skantz             sm2     1:02:34,9     3:24,2   0:11,6
 13.( 63)Takamoto Katsuta          sm2     1:02:43,5     3:32,8   0:08,6
 14.( 65)Jukka Metsälä             sm1     1:02:47,3     3:36,6   0:03,8
 15.( 59)Tuomo Hassinen            sm2     1:02:58,8     3:48,1   0:11,5
 16.( 52)Juha Koljonen             sm2     1:03:11,1     4:00,4   0:12,3
 17.(  7)Jesse Turunen(T)          sm4     1:03:25,8     4:15,1   0:14,7
 18.(  8)Taisko Lario              sm3     1:03:39,3     4:28,6   0:13,5
 19.(  2)Joonas Lindroos           sm4     1:03:40,6     4:29,9   0:01,3
 20.(  3)Anssi Rytkönen            sm3     1:03:46,2     4:35,5   0:05,6
 21.( 60)Oleksii Tamrazow          sm1     1:04:38,3     5:27,6   0:52,1
 22.( 39)Juha Salo                 sm1     1:04:56,9     5:46,2   0:18,6
 23.( 16)Tommi Hatakka(T)          sm3     1:04:57,6     5:46,9   0:00,7
 24.( 68)Timo Partanen             sm2     1:05:03,2     5:52,5   0:05,6
 25.( 69)Gregory Berezkin          sm1     1:05:06,2     5:55,5   0:03,0
 26.( 18)Niko Mäkinen              sm3     1:05:12,1     6:01,4   0:05,9
 27.( 13)Miika Hokkanen            sm3     1:05:14,2     6:03,5   0:02,1
 28.( 14)Jussi Lindberg            sm3     1:05:18,3     6:07,6   0:04,1
 29.( 71)Jari Tuuri                sm2     1:05:25,9     6:15,2   0:07,6
 30.( 11)Ville-Markus Marttinen(T) sm3     1:05:48,2     6:37,5   0:22,3
 31.( 10)Janne Seluska             sm4     1:05:57,5     6:46,8   0:09,3
 32.( 19)Miki Lindblom             sm3     1:05:58,1     6:47,4   0:00,6
 33.( 72)Timo Pitkäniemi           sm2     1:06:37,9     7:27,2   0:39,8
 34.( 46)Kristian Kiviniemi        sm1     1:06:45,6     7:34,9   0:07,7
 35.(  9)Jaro Kinnunen             sm4     1:06:51,2     7:40,5   0:05,6
 36.( 26)Kimmo Linden              sm4     1:07:16,9     8:06,2   0:25,7
 37.( 20)Heikki Koski-Lammi        sm4     1:08:08,8     8:58,1   0:51,9
 38.(  4)Juuso Nordgren            sm3     1:08:21,6     9:10,9   0:12,8
 39.( 75)Timo Malava               sm1     1:08:23,3     9:12,6   0:01,7
 40.( 74)Kari Roivainen            sm1     1:08:33,9     9:23,2   0:10,6
 41.( 22)Jukka Lifländer           sm3     1:09:14,3    10:03,6   0:40,4
 42.( 30)Jani Rautiainen           sm3     1:09:41,5    10:30,8   0:27,2
 43.( 29)Vesa Lehmussaari          sm3     1:09:48,6    10:37,9   0:07,1
 44.( 51)Hiroki Arai               sm2     1:09:51,0*   10:40,3   0:02,4
 45.( 33)Jere Paananen             sm4     1:10:14,0    11:03,3   0:23,0
 46.( 61)Jarmo Berg                sm1     1:10:14,7*   11:04,0   0:00,7
 47.( 23)Teemu Kiiski              sm3     1:10:18,5    11:07,8   0:03,8
 48.( 12)Pyry Ovaska               sm3     1:12:48,5*   13:37,8   2:30,0
 49.( 86)Harri Korkiakoski         sm4     1:12:51,3*   13:40,6   0:02,8
 50.( 34)Jussi Keskiniva           sm4     1:14:00,5    14:49,8   1:09,2
 51.( 15)Petri Itkonen             sm4     1:14:23,8*   15:13,1   0:23,3
 52.( 45)Jussi Vainionpää(T)       sm1     1:14:25,6    15:14,9   0:01,8
 53.( 37)Laura Suvanto             sm3     1:17:57,9    18:47,2   3:32,3
 54.( 24)Mika Karppanen            sm3     1:18:18,4*   19:07,7   0:20,5
-----------------------------------------------------------------------
JONKA JÄLKEEN LUOKITTAINEN TILANNE              aika   ero 1.een ero edell.
   
  1.( 41)Ole Christian Veiby(T)    sm1       59:10,7
  2.( 43)Ari Vihavainen(T)         sm1     1:00:00,8     0:50,1   0:50,1
  3.( 44)Mikko Eskelinen(T)        sm1     1:00:55,4     1:44,7   0:54,6
  4.( 49)Joonas Soilu              sm1     1:01:21,5     2:10,8   0:26,1
  5.( 50)Ville Ruokanen            sm1     1:01:29,2     2:18,5   0:07,7
  6.( 48)Mikko Lehessaari          sm1     1:01:36,0     2:25,3   0:06,8
  7.( 53)Jukka Kasi                sm1     1:01:59,0     2:48,3   0:23,0
  8.( 54)Timo Mäenpää              sm1     1:02:09,6     2:58,9   0:10,6
  9.( 65)Jukka Metsälä             sm1     1:02:47,3     3:36,6   0:37,7
 10.( 60)Oleksii Tamrazow          sm1     1:04:38,3     5:27,6   1:51,0
 11.( 39)Juha Salo                 sm1     1:04:56,9     5:46,2   0:18,6
 12.( 69)Gregory Berezkin          sm1     1:05:06,2     5:55,5   0:09,3
 13.( 46)Kristian Kiviniemi        sm1     1:06:45,6     7:34,9   1:39,4
 14.( 75)Timo Malava               sm1     1:08:23,3     9:12,6   1:37,7
 15.( 74)Kari Roivainen            sm1     1:08:33,9     9:23,2   0:10,6
 16.( 61)Jarmo Berg                sm1     1:10:14,7*   11:04,0   1:40,8
 17.( 45)Jussi Vainionpää(T)       sm1     1:14:25,6    15:14,9   4:10,9
   
  1.( 42)Teemu Asunmaa(T)          sm2       59:37,8
  2.( 57)Ville Hautamäki(T)        sm2     1:01:29,2     1:51,4   1:51,4
  3.( 67)Tuomas Skantz             sm2     1:02:34,9     2:57,1   1:05,7
  4.( 63)Takamoto Katsuta          sm2     1:02:43,5     3:05,7   0:08,6
  5.( 59)Tuomo Hassinen            sm2     1:02:58,8     3:21,0   0:15,3
  6.( 52)Juha Koljonen             sm2     1:03:11,1     3:33,3   0:12,3
  7.( 68)Timo Partanen             sm2     1:05:03,2     5:25,4   1:52,1
  8.( 71)Jari Tuuri                sm2     1:05:25,9     5:48,1   0:22,7
  9.( 72)Timo Pitkäniemi           sm2     1:06:37,9     7:00,1   1:12,0
 10.( 51)Hiroki Arai               sm2     1:09:51,0*   10:13,2   3:13,1
   
  1.(  5)Jukka Korhonen(T)         sm3     1:02:23,3
  2.(  8)Taisko Lario              sm3     1:03:39,3     1:16,0   1:16,0
  3.(  3)Anssi Rytkönen            sm3     1:03:46,2     1:22,9   0:06,9
  4.( 16)Tommi Hatakka(T)          sm3     1:04:57,6     2:34,3   1:11,4
  5.( 18)Niko Mäkinen              sm3     1:05:12,1     2:48,8   0:14,5
  6.( 13)Miika Hokkanen            sm3     1:05:14,2     2:50,9   0:02,1
  7.( 14)Jussi Lindberg            sm3     1:05:18,3     2:55,0   0:04,1
  8.( 11)Ville-Markus Marttinen(T) sm3     1:05:48,2     3:24,9   0:29,9
  9.( 19)Miki Lindblom             sm3     1:05:58,1     3:34,8   0:09,9
 10.(  4)Juuso Nordgren            sm3     1:08:21,6     5:58,3   2:23,5
 11.( 22)Jukka Lifländer           sm3     1:09:14,3     6:51,0   0:52,7
 12.( 30)Jani Rautiainen           sm3     1:09:41,5     7:18,2   0:27,2
 13.( 29)Vesa Lehmussaari          sm3     1:09:48,6     7:25,3   0:07,1
 14.( 23)Teemu Kiiski              sm3     1:10:18,5     7:55,2   0:29,9
 15.( 12)Pyry Ovaska               sm3     1:12:48,5*   10:25,2   2:30,0
 16.( 37)Laura Suvanto             sm3     1:17:57,9    15:34,6   5:09,4
 17.( 24)Mika Karppanen            sm3     1:18:18,4*   15:55,1   0:20,5
   
  1.(  7)Jesse Turunen(T)          sm4     1:03:25,8
  2.(  2)Joonas Lindroos           sm4     1:03:40,6     0:14,8   0:14,8
  3.( 10)Janne Seluska             sm4     1:05:57,5     2:31,7   2:16,9
  4.(  9)Jaro Kinnunen             sm4     1:06:51,2     3:25,4   0:53,7
  5.( 26)Kimmo Linden              sm4     1:07:16,9     3:51,1   0:25,7
  6.( 20)Heikki Koski-Lammi        sm4     1:08:08,8     4:43,0   0:51,9
  7.( 33)Jere Paananen             sm4     1:10:14,0     6:48,2   2:05,2
  8.( 86)Harri Korkiakoski         sm4     1:12:51,3*    9:25,5   2:37,3
  9.( 34)Jussi Keskiniva           sm4     1:14:00,5    10:34,7   1:09,2
 10.( 15)Petri Itkonen             sm4     1:14:23,8*   10:58,0   0:23,3