VIIMEINEN PÄIVITYS: 17.10.2009

TENAB alkusivulle tästä, jos tulet "ulkoa"

                       

RALLIKALENTERI 2009 
Tenab'in hoidossa olevista kisoista (KISAN ALLA) lähtee linkki osanottajiin ja tuloksiin.
JÄRJESTÄJÄ: LÄHETÄ HOITAMISTAMME KISOISTA AJOISSA YHTEYSTIEDOT KILPAILIJOITA VARTEN MEILLE SÄHKÖPOSTILLA
LINKKAAMME NE KISAASI                                                                           
Julkaistut kilpailuluokat vahvistuvat vasta sääntöjen ilmestyttyä.
Tulokset sisältävät yleiskilpailu-, luokka- ja EK-tulokset peräkkäin.
TAMMIKUU
aika  järjestäjä              taso    alue    seura
10.1.   OP Suonenjoki ralli     HRT     3       Suonenjoen UA
Osanottajat Keskeyttäneet  Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr

17.1.   Orimattila Ralli        Ralli   6       Orimattilan UA

17.1.   XXII Oulunjärven ralli  Ralli   1       Kajaanin UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Yleinen A- ja B-jr Yleinen A-jr B-jr

23.-24.1.       Arctic Lapland Rally    SM      1       Rovaniemen UA

31.1.   Eukonkanto-Ralli        PR      3       Team-Sonkajärvi
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Yleinen,A- ja B-jr Yleinen A-jr B-jr

HELMIKUU
aika    järjestäjä              taso    alue    seura
07.2.   Kemi Ralli              Ralli   1       Kemin UA

07.2.   Kiinteistömaailma-ralli F-Cup   8       Mäntsälän MK
Osanottajat Keskeyttäneet FC-yleinen FC-Ajr FC-Bjr Lady Cup F-senior

14.2.   Kiuruvesi-ralli         Ralli   3       Kiuruveden UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Yleinen,A- ja B-juniorit Yleinen A-jr B-jr

14.2.   K1-Ralli                HRT     7       Raision UA
20.-21.2.       SM Vaakuna-Ralli        SM      6       Mikkelin UA
Osanottajat Keskeyttäneet  SM1 SM2 NuSM SC3 SC4 SC5 SC6 Historic A-jr

21.2. Rallispecial    RS      2       Lapuan UA
21.2.   Hongkong-Hankiralli     PR      8       Hankiralli
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen,A- ja B-juniorit Yleinen A-jr B-jr

28.2.   Kutunkierros ralli      F-Cup   7       Kiikoisten AS

MAALISKUU
aika    järjestäjä              taso    alue    seura
06.-07.3.       Abloy SM-Itäralli       SM      3       Joensuun Urheiluautoilijat
Osanottajat Keskeyttäneet  SM1 SM2 NuSM SC3 SC4 SC5 SC6 Historic A-jr

07.3.   I Yläne Ralli   PR      7       Momo Racing Team
14.3.  Jyväskylän Talviralli   F-Cup   4       Jyväskylän UA
Osanottajat Keskeyttäneet FC-yleinen FC-Ajr FC-Bjr Lady Cup F-senior Muut

21.3.   Iisalmi Ralli   HRT     3       Iisalmen UA
Osanottajat Keskeyttäneet  Historic Trophy BMW Yleinen A-jr B-jr

21.3.   Rallispecial    RS      4       Äänekosken UA
28.3.   Suopunkiralli   Ralli   1       Rovaniemen UA

HUHTIKUU

TOUKOKUU
aika    järjestäjä              taso    alue    seura
09.5.   Rallispecial    PR      5       Ahveniston Autourheilijat
16.5.   TMS Uusikaupunki        F-Cup   7       Turun MS
21.5.   Kaakkoisralli   Ralli   6       Haminan UA
Osanottajat Keskeyttäneet Yl,A- ja B-jr Yleinen Naiset A-jr B-jr

23.5.   Teijo-Talo Ralli        HRT     7       Salon UA
28.-30.5.       Lahti-Historic Rally    EM, HRT         6       Poppoo Team
Entry list/Osanottajat Retired/Keskeyttäneet FC/EM Cat1 Cat2 Cat3 HRT
Start list for leg 1 Start list for leg 2

28.-30.5.       XEROX-Ralli                     Poppoo Team
Osanottajat Keskeyttäneet Yl,A-jr Yleinen A-jr
Lähtöluettelo jakso 1 Lähtöluettelo jakso 2

KESÄKUU
aika    järjestäjä              taso    alue    seura
05.-06.6.       SM Waltikka-Ralli       SM      5       Valkeakoski MF
Osanottajat Keskeyttäneet SM1 SM2 NuSM SC3 SC4 SC5 SC6 

06.6.   Iltaralli               Ralli   8       Espoon UA
13.6.   IV Merihelmi ralli      Ralli   1       Kemin UA
27.6.   Simetek-ralli   PR      3       Nilsiän UA

HEINÄKUU
aika    järjestäjä              taso    alue    seura
04.7.   Kankaanpään Seutu       PR      7       Kankaanpään UA
10.-11.7.       SM O.K.Auto-ralli       SM      6       Kouvolan SUA
Osanottajat Keskeyttäneet  SM1 SM2 NuSM SC3 SC4 SC5 SC6 Historic A-jr

30.7.-2.8.      Neste Oil Ralli         MM      4       AKK Sports
1.8.    Vetomies 2009   K       4       AKK Sports
Osanottajat Keskeyttäneet Vetomies

ELOKUU
aika    järjestäjä              taso    alue    seura
08.-09.8.       Rallispecial    RS      8       Historic Rally Club Finland
15.8.   Autoluojus Ralli        F-Cup   7       Satakunnan UA
28.-29.8.       VARTTI SM-ralli         SM      8       Rally Drivers Team
Osanottajat Keskeyttäneet SM1 SM2 NuSM SC3 SC4 SC5 SC6 Historic A-jr

SYYSKUU
aika    järjestäjä              taso    alue    seura
05.9.   Lohjan PR       PR      8       Lohjan UA
12.9.   Neste Jari-Pekka ralli  F-Cup   6       Heinolan UA
Osanottajat Keskeyttäneet FC-yleinen FC-Ajr FC-Bjr Lady Cup FC-senior MuuYle MuuA-jr MuuB-jr

19.9.   Mänttä 200-ajo  HRT     5       European Speed and Rally Club
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy BMW Seniorit Yleinen ja A-jr   Yleinen A-jr B-jr

25.-26.9.       SM Finnsco-ralli        SM      8       Hyvinkään UA
Osanottajat Keskeyttäneet SM1 SM2 NuSM SC3 SC4 SC5 SC6 Historic

LOKAKUU
aika    järjestäjä              taso    alue    seura
03.10.  Rantaralli XXXIII       Ralli   7       Naantalin SUA

10.10.  Lammi-ralli     HRT     6       Lammin UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy BMW Yleinen A-jr B-jr

17.10.  24. Salpausselkä-ralli PR       6       Lahden UA
Osanottajat Keskeyttäneet Trophy Yleinen Naiset  A-jr B-jr Historic

25.10.  Vantaa rallispecial     RS      8       Uudenmaan AU