VIIMEINEN PÄIVITYS: 05.10.2008

TENAB alkusivulle tästä, jos tulet "ulkoa"

                       

RALLIKALENTERI 2008 
Tenab'in hoidossa olevista kisoista (KISAN ALLA) lähtee linkki osanottajiin ja tuloksiin.
JÄRJESTÄJÄ: LÄHETÄ HOITAMISTAMME KISOISTA AJOISSA YHTEYSTIEDOT KILPAILIJOITA VARTEN MEILLE SÄHKÖPOSTILLA
LINKKAAMME NE KISAASI                                                                           
Julkaistut kilpailuluokat vahvistuvat vasta sääntöjen ilmestyttyä.
Tulokset sisältävät yleiskilpailu-, luokka- ja EK-tulokset peräkkäin.
TAMMIKUU

5.1.          XXXV Riihimäki Ralli            NuSM/LC         Riihimäen UA

12.1.           XXI Oulunjärven Ralli           Ak              Kajaanin UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr

12.1.           Vanajanlinna Ralli              K               Ahveniston AU
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr

19.1.           OP Sonkajärvi Ralli             HRT             Team-Sonkajärvi
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr

19.1.           ValUA Talviralli                F-Cup           Valkealan UA
Osanottajat Keskeyttäneet F-Yleinen F-A-jr F-B-jr Trophy N/A-Yleinen N/A-A-jr N/A-B-jr

24.-26.1.               Artic Lapland Rally             KV, SM, K       Rovaniemen UA

26.1.           Hong Kong Hankiralli            Ak              Hankiralli
Osanottajat Keskeyttäneet Trophy Yleinen A-jr B-jr

HELMIKUU

2.2.             Jämsä Ralli             K               AUK Jämsän Äijät
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Yleinen A-jr B-jr

2.2.            Sokos Hotel Kaarle Ralli        NuSM/LC                 Kokkolan UA
Osanottajat Keskeyttäneet Nuorten SM Lady Cup Yleinen, A-jr ja B-jr Yleinen A-jr B-jr

9.2.            Kemi Ralli                      K               Kemin UA

9.2.            Laihia Ralli            F-Cup           Laihian UA
Osanottajat Keskeyttäneet F-Yleinen F-A-jr F-B-jr N/A-Yleinen 

9.2.            II Saupart-Ralli                HRT             THU-Team

15.-16.2.               SM-Peurunkaralli                SM              Laukaan MM
Osanottajat Keskeyttäneet SM Trophy F-ryhmä A-jr

16.2.           Neste Häijää Ralli              K               Kiikoisten AS

23.2.           Liminka Ralli           K               Lakeuden UA

23.2.           XIII Kangasniemi Ralli  NuSM/LC                 AK Kangasniemi
Osanottajat Keskeyttäneet Nuorten SM Lady Cup Yleinen,A-jr B-jr Historic Yleinen A-jr B-jr X-treme

MAALISKUU

1.3.            Prisma Ralli            HRT             Savonlinnan UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Yleinen,A- ja B-jr Yleinen A-jr B-jr

1.3.            Satamoto-rallispecial           K               Satamoto

7.-8.3.                 Nilsiän SM-ralli                SM              Nilsiän UA
Osanottajat Keskeyttäneet SM Trophy F-ryhmä A-jr

8.3.            Waltikka-Ralli          F-Cup           Valkeakoski Motorsport Finland

15.3.           2WD Rallispecial                K               Arctic Promotion Oy

15.3.           Ralli                   K               Iisalmen UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr

15.3            IX Kyläseppä-ralli              K               Petäjäveden UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr
29.3.           Suopunkiralli           K               Rovaniemen UA

HUHTIKUU

TOUKOKUU

17.5.           Black Rocket Ralli              Ak              Tervakosken UA

24.5.           Teijo-Talo alueralli            Ak              Salon UA

KESÄKUU

13.-14.6.               SM-Ralli                        SM              Rally Drivers Team
Osanottajat Keskeyttäneet SM Trophy F-ryhmä A-jr

14.6.           III Merihelmiralli              Ak              Kemin UA

HEINÄKUU

11.-12.7.               SM O.K.-Auto ralli              SM              Kouvolan Seudun AU
Osanottajat / Entrants Keskeyttäneet/Retired SM/FC Trophy F-ryhmä A-jr

ELOKUU

1.-3.8.                 Neste Oil Ralli                 MM              AKK Sports Oy

2.8.            Vetomies                        K               AKK Sports Oy

7.-9.8.                 Lahti Historic-Rally            EM, HRT                 Poppoo Team
Entries/Osanottajat Retired/Keskeyttäneet Results Historic EC Cat1 Cat2 Cat3 HRT1 HRT2 HRT1+2
Start list for leg 2 / Lähtöluettelo jakso 2

7.-9.8          Lahti Historic Rally / Regularity Rally
Entries/Osanottajat

7.-9.8          Vetomies 2008           K               Poppoo Team
Osanottajat Keskeyttäneet Vetomies

9.8.            Turku Rallispecial              Ak              Turun UA

23.8.           Ralli                   F-Cup           Satakunnan UA

29.-30.8.               SM-Uusikaupunkiralli            SM              Turun MS
Osanottajat/Entrants Keskeyttäneet/Retired SM/FC Trophy F-ryhmä A-jr

SYYSKUU

6.9.            Historic Trophy osakilpailu     NuSM/LC, HRT    Tampereen UA

13.9.           Neste Jari-Pekka ralli          F-Cup           Heinolan UA
Osanottajat Keskeyttäneet FC-Yleinen FC-A-jr FC-B-jr FC-Seniorit FMuu-Yleinen FMuu-A-jr FMuu-B-jr

19.-20.9.               SM Vaakuna-Ralli                SM              Mikkelin UA
Osanottajat/Entries Keskeyttäneet/Retired SM/FC Trophy F-ryhmä A-jr

27.9.           XXXII Rantaralli                NuSM/LC, HRT    Naantalin Seudun UA

LOKAKUU

4.10.           Nuutajärven Lasi-ralli          F-Cup           Urjalan Urheiluautoilijat
Osanottajat Keskeyttäneet FC-Yleinen FC-A-jr FC-B-jr FC-Seniorit ja muut trophy Muut yleinen Muut-A-jr Muut-B-jr

11.10.          LOP Rallispecial                K               Lapuan UA

MARRASKUU

JOULUKUU