VIIMEINEN PÄIVITYS: 09.12.2007

TENAB alkusivulle tästä, jos tulet "ulkoa"

                       

RALLIKALENTERI 2007 
Tenab'in hoidossa olevista kisoista (KISAN ALLA) lähtee linkki osanottajiin ja tuloksiin.
JÄRJESTÄJÄ: LÄHETÄ HOITAMISTAMME KISOISTA AJOISSA YHTEYSTIEDOT KILPAILIJOITA VARTEN MEILLE SÄHKÖPOSTILLA
LINKKAAMME NE KISAASI                                                                           
Julkaistut kilpailuluokat vahvistuvat vasta sääntöjen ilmestyttyä.
Tulokset sisältävät yleiskilpailu-, luokka- ja EK-tulokset peräkkäin.
TAMMIKUU

6.1.            Kiuruvesi-ralli         HRT             3 Kiuruveden UA
Siirretty 10.3.2007 kelien takia

6.1.            Riihimäki Ralli         NuSM/LC         8 Riihimäen UA

13.1.           Liminka Ralli           Ak              1 Lakeuden UA

13.1.           Vanajanlinna ralli              K               5 Ahveniston AU
Tiedote

20.1.           Jyväskylän Talviralli           K               4 Jyväskylän UA

25.-27.1.               Artic Lapland Rally             KV, SM, K               1 Rovaniemen UA

HELMIKUU
3.2.            III Kauhavan OP-Ralli           F-Cup           2 Kauhavan UA
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen A-jr B-jr

3.2.            Orimattila-Ralli             HRT             6 Orimattilan UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr

10.2.           Kemi ralli                      K               1 Kemin UA

10.2.           Pohjois-Häme Ralli              NuSM/LC         5 Pohjois-Hämeen UA
Osanottajat Keskeyttäneet Nuoret Lady Cup Trophy  Historic Yleinen A-jr B-jr

13.2.           Iltaralli                       Ak              8 Espoon UA
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen Naiset Trophy A-jr B-jr

16.-17.2.               Tahko Spa SM-Ralli              SM, Trophy      3 Nilsiän UA
Osanottajat Keskeyttäneet SM RallyTrophy F-ryhmä A-jr

17.2.           Ralli                   Ak              7 Vammalan UA/Kiikoisten AS

24.-25.2.               Hankiralli                       HRT             8 Hankiralli
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr

24.2.           K1-Katsastajat Ralli            F-Cup           7 Raision UA

MAALISKUU
3.3.            Iisalmi Ralli           K               3 Iisalmen UA
Osanottajat Keskeyttäneet 1400 Trophy ja Historic Yleinen A-jr B-jr

3.3.            SRV MÄNTSÄLÄ ralli         NuSM/LC         8 Mäntsälän MK
Osanottajat Keskeyttäneet Nuoret Lady Cup Trophy Yleinen A-jr B-jr

9.-10.3.                SM Peurunkaralli                SM, Trophy      4 Laukaan MM
Osanottajat Keskeyttäneet SM RallyTrophy F-ryhmä A-jr

10.3            Kiuruvesi-ralli         HRT             3 Kiuruveden UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr

10.3.           2. Ritoperän Kinkaasu.  Ak              2 Alavuden UA

11.3.           Hautra-ralli                    Ak              4 Äänekosken UA
Osanottajat Keskeyttäneet   Kaikki lisenssiluokat    

17.3.           47 Pohjola Ralli F-Cup  F-Cup           1 Oulun UA

17.3.           Imatra ralli                    Ak              6 Imatran UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Yleinen A-jr B-jr

24.3.           Suopunkiralli           K               1 Rovaniemen UA

31.3.           St 1 ralli                      K               1 Yläkemijoen UA

HUHTIKUU

TOUKOKUU
12.5.           Salon alueralli         Ak              7 Salon UA

17.5            Hollola rallispecial            K               6 Poppoo Team

19.5.           Black Rocket Ralli              Ak              8 Tervakosken UA

26.5.           KaakkoisRalli                NuSM/LC         6 Kotkan UA
Osanottajat Keskeyttäneet Nuoret Lady Cup Trophy Yleinen A-jr B-jr

KESÄKUU

9.6.            24. Salpausselkä-ralli          Ak              6 Lahden UA
Siirtyy 18.8, valtionteiden kunnostus samaan aikaan syynä

15.-16.6.               SM Ralli                        SM, Trophy      8 Rally Drivers Team
Osanottajat Keskeyttäneet SM RallyTrophy F-ryhmä A-jr

HEINÄKUU
6.-7.7.         SM O.K.Auto-Ralli               SM, Trophy      6 KSAU
Osanottajat Keskeyttäneet SM RallyTrophy F-ryhmä A-jr
Lähtöön oikeutetut 7.7

28.7.           Autoluojus-Ralli                F-Cup,Ak                7 Satakunnan UA

ELOKUU
2.-5.8.         Neste Oil Ralli         MM              KV AKK Sports Oy

4.8.            Vetomies 2007           K               4 AKK Sports Oy
Osanottajat Keskeyttäneet Vetomies
Lähtöön oikeutetut

10.-12.8.               Lahti Historic-Rally            EM, HRT         6 Poppoo Team
Entrants Retired General classification Category1 Category 2 Category 3
Start list / Leg 2   Partial unofficial classification

10.-12.8                Autec-ralli                     K               6 Poppoo Team
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen Trophy/V1600 A-juniorit
Lähtöluettelo / Jakso 2

18.8.           EPUA-Ralli              Ak              2 Etelä-Pohjanmaan UA

18.8.           24. Salpausselkä-ralli          Ak              6 Lahden UA

25.8.           Ralli                   F-Cup           5 Valkeakosken-Toijalan SUA

25.8           Satamoto Rallispecial           Ak              7 Siikaisten Ratayhdistys

SYYSKUU
30.-1.9.                SM Uusikaupunkiralli            SM, Trophy      7 Turun MS
Osanottajat Keskeyttäneet SM Rally Trophy F-ryhmä A-jr

1.9.            Imatra ralli                    Ak              6 Imatran UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Naiset Trophy Yleinen A-jr B-jr

2.9.            Lieksan alueralli               Ak              3 Lieksan UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr

8.9.            Neste Jari-Pekka Ralli  F-Cup           6 Heinolan UA
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen A-jr B-jr X-Treme

15.9.           Vilppula-ralli          NuSM/LC, HRT    5 Vilppulan Seudun UA
Osanottajat Keskeyttäneet Nuoret Lady Cup Trophy Historic B-jr

21.-22.9.               SM Vaakuna-Ralli                SM, Trophy      6 Mikkelin UA
Osanottajat Keskeyttäneet SM Rally Trophy F-ryhmä A-jr

29.9.           Lapua ralli                     F-Cup           2 Lapuan UA
Osanottajat Keskeyttäneet F-Yleinen F-A-jr F-B-jr Trophy N/A Yleinen Historic N/A A-jr N/A B-jr BMW X-Treme

LOKAKUU
6.10.           XXXI Rantaralli         HRT, NuSM/LC    7 Naantalin SUA

MARRASKUU

JOULUKUU
15.12.          IX Kyläseppä-ralli              K               4 Petäjäveden UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophu Yleinen A-jr B-jr
Tiedote