VIIMEINEN PÄIVITYS: 10.09.2007

TENAB alkusivulle tästä, jos tulet "ulkoa"

                       

RALLIKALENTERI 2006 
Tenab'in hoidossa olevista kisoista (KISAN ALLA) lähtee linkki osanottajiin ja tuloksiin.
JÄRJESTÄJÄ: LÄHETÄ HOITAMISTAMME KISOISTA AJOISSA YHTEYSTIEDOT KILPAILIJOITA VARTEN MEILLE SÄHKÖPOSTILLA
LINKKAAMME NE KISAASI                                                                           
Julkaistut kilpailuluokat vahvistuvat vasta sääntöjen ilmestyttyä.
Tulokset sisältävät yleiskilpailu-, luokka- ja EK-tulokset peräkkäin.
TAMMIKUU
7.1     XXXIII Riihimäki Ralli          K       Riihimäen UA
7.1     OP-Suonenjoki Ralli             HRT     Suonenjoen UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic 1400Trophy Yleinen A-jr B-jr
14.1    Oulujärven Ralli                K       Kajaanin UA
14.1    3. Vanajanlinna Ralli           K       Ahveniston AU
Osanottajat Keskeyttäneet Historic 1400Trophy V1600 Ford merkkiluokka Yleinen A-jr

21.1    XXV Kymenlaakson Ralli   NuSM/LC Kouvolan AUK
Osanottajat Keskeyttäneet Nuoret Naiset 1400Trophy Yleinen A-jr B-jr
21.1    Satamoto-ralli          Ak      Siikaisten ratayhdistys
27.-28.1        41. Arctic Lapland Rally        SM, KV  Rovaniemen UA
 
28.1    Kangasala Ralli                 Ak      Kangasalan UA 

28.1    Nordic-Solutions-Ralli          Ak      Kuopion UA   
Osanottajat Keskeyttäneet Historic 1400Trophy Yleinen Naiset A-jr B-jr

HELMIKUU
4.2     XII Kangasniemi Ralli             HRT     AL Kangasniemi
Osanottajat Keskeyttäneet Historic 1400Trophy Yleinen A-jr B-jr

4.2     Kemi Ralli                      K       Kemin UA
4.2     Prisma Ralli               F-Cup   Savonlinnan UA   
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen A-jr B-jr

11.2    Puutalo-ralli           NuSM/LC Hyrylän UA
Osanottajat Keskeyttäneet Nuoret Naiset 1400Trophy Yleinen A-jr B-jr
11.2    IV Platina-ralli                K       Team Sonkajärvi    
Osanottajat Keskeyttäneet Historic V1600 1400Trophy Yleinen  A-jr B-jr

18.2    Hankiralli                      Ak      Hankiralli      
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen A-jr B-jr V1600

18.2    SM Vaakunaralli         SM      Mikkelin UA
Osanottajat Keskeyttäneet SM 1400Trophy F-ryhmä A-jr

25.2    Hotelli Jämsä Ralli                F-Cup   AUK Jämsän Äijät
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen A-jr B-jr

25.2    POP-ralli                       Ak      Iisalmen UA   
Osanottajat Keskeyttäneet Historic V1600 Yleinen  A-jr B-jr

MAALISKUU
4.3     Lammi-ralli                     K       Lammin UA
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen  A-jr B-jr Historic 1400Trophy

4.3     Kaloppiralli                    Ak      Karkkilan UA  
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen A-jr B-jr 1400Trophy V1600

4.3     46. Pohjola-Ralli               NuSM/LC Oulun UA
11.3    Isokyrö Bonus-ralli             HRT     Pohjankyrön UA  
Osanottajat Keskeyttäneet Historic 1400Trophy Yleinen Naiset A-jr B-jr

11.3    SM Peurunkaralli                SM      Laukaan MM
Osanottajat Keskeyttäneet SM 1400Trophy F-ryhmä A-jr

18.3    Neste Kaltimontie ITÄRALLI        F-Cup   Joensuun UA   
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen A-jr B-jr
25.3    23. Suopunkiralli               K       Rovaniemen UA
HUHTIKUU

TOUKOKUU
13.5    Black Rocket-ralli              Ak      Turengin AUK/Tervakosken UA

20.5    II Kiskon Alueralli             Ak      Kiskon MAK

27.5    I Ritoperän Kinkaasu            Ak      Alavuden UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Naiset Yleinen A-jr B-jr

KESÄKUU
10.6    SM Waltikkaralli                SM      Valkeakoski MSF
Osanottajat Keskeyttäneet SM 1400Trophy F-ryhmä A-jr

17.6    Merihelmi Ralli         Ak      Kemin UA
17.6    Neste Jari-Pekka Ralli      NuSM/LC Heinolan UA
Osanottajat Keskeyttäneet Nuoret Naiset Historic 1400Trophy Yleinen A-jr B-jr

HEINÄKUU
1.7     II Uuraisten Sähkötyö-ralli     Ak      Uuraisten UA
Osanottajat Keskeyttäneet Vakio1600 Yleinen A-jr B-jr

7.-8.7  SM O.K.Auto-ralli            SM      Kouvolan UA
Osanottajat Keskeyttäneet SM 1400Trophy F-ryhmä A-jr

22.7    Kankaanpään Seutu-ralli F-Cup   Kankaanpään UA
ELOKUU
4.8     Pirelli Rally           KV      Tampereen UA

11.-12.8        Lahti Historic Rally            KV/HRT  Poppoo Team
Entrants/Osanottajat Retired/Keskeyttäneet EC/EM Historic  All / Kaikki Starting list Saturday 12.8

18.-20.8.       Neste Rally Finland             MM      AKK-Sports 

19.8.   Vetomies 2006                   K       AKK-Sports 
Osanottajat Keskeyttäneet Vetomies

26.8    Venetsialais-ralli              Ak      Kokkolan UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr
SYYSKUU
2.9     Vilppula ralli          Ak      Vilppulan SUA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr
2.9     Keravaralli                     NuSM/LC Rally Drivers Team
Osanottajat Keskeyttäneet Nuoret Naiset V1600 Trophy Yleinen A-jr B-jr

9.9  Koillis-Savo OP-ralli           HRT     Koillis-Savon UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Trophy Yleinen A-jr B-jr
8.-9.9  SM Uusikaupunkiralli            SM      Turun MS
Osanottajat Keskeyttäneet SM 1400Trophy F-ryhmä A-jr V1600

16.9    Laihia Ralli                    F-Cup   Laihian UA
Osanottajat Keskeyttäneet Yleinen A-jr B-jr
23.9    Rantaralli                      NuSM/LC Naantalin SUA
29.9-1.10       SM Finnsco-ralli               SM      Hyvinkään UA
Osanottajat Keskeyttäneet SM 1400Trophy F-ryhmä Vakio1600 A-jr

30.9    Karhukopla Ralli                Ak      Karhukopla Racing Team

LOKAKUU
7.10    Länsirannikon Ralli             F-Cup   Turun UA
14.10   POP-Ralli                       Ak      Lapuan UA
Osanottajat Keskeyttäneet Historic Naiset Trophy Yleinen A-jr B-jr

MARRASKUU
JOULUKUU
16.12   Iso-Syöte Ralli         K       Patela Racing