TENGTOOLS-ralli               LUOKKATULOKSET
 13.8.2016 Keski-Karjalan UA   YLEINEN LISÄLUOKAT       
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 17 / yleinen: F yli 1600 cc;lähti 7;keskeytti 1;suljettu 0
   1               36:46,5  Vesa Hirvonen        K-KUA/JärvisUA
 ( 95)                      Kosti Katajamäki     BMW M3                   
 
   2               37:11,6  Juha Paavilainen     LprRT/ImUA
 (101)              0:25,1  Mika Lassila         BMW M3                   
 
   3               37:38,0  Tero Salminen        LopUA/RiiUA
 (100)              0:51,5  Pasi Törmä           Volvo 240                
 
   4               39:18,0  Riku Turunen         K-KUA
 ( 96)              2:31,5  Jari Nenonen         Opel Astra F GSi 16V     
 
   5               40:15,6  Mikko Heikkinen      K-KUA/JoeUA
 ( 98)              3:29,1  Aki Romppanen        BMW M3                   
 
   6               40:53,6  Markku Niiranen      NilUA
 ( 99)              4:07,1  Juha Korhonen        BMW 325i                 
 
 Luokka: 19 / yleinen: 2WD A,N,FIN R,FIA R3 yli 1600 cc;lähti 2;keskeytti 0;suljettu 0
   1               38:37,3  Antti Hakulinen      RUA/VaToSUA
 (102)                      Ari Kuisma           Renault Clio             
 
   2               40:33,5  Henri Laitinen       AL-Kangasniemi/Leppävirta RT
 (103)              1:56,2  Henri Pitkänen       Honda Civic Type R       
 
 Luokka: 20 / yleinen: 4WD FIN N,N,N(sis.WRC),FIN R,FIA R4-R5 vapaa cc;lähti 2;keskeytti 1;suljettu 0
   1               38:48,5  Erno Kinnunen        K-KUA/JoeUA
 (104)                      Risto Immonen        Subaru Impreza WRX       

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
TENGTOOLS-ralli / YLEINEN LISÄLUOKAT
 
EK1 (12.35 km)                   EK2 (14.22 km)                   
OP Kiihtelysvaara                Veekmas                          
  1.Hirvonen Vesa       6:03,9     1.Paavilainen Juha    7:33,2
  2.Paavilainen Juha    0:01,4     2.Hirvonen Vesa       0:01,4
  3.Salminen Tero       0:08,0     3.Mertanen Aarni      0:04,9
  4.Mertanen Aarni      0:11,1     4.Salminen Tero       0:11,5
  5.Hakulinen Antti     0:20,8     5.Kinnunen Erno       0:19,1
  6.Kinnunen Erno       0:27,8     6.Hakulinen Antti     0:20,2
  7.Turunen Riku        0:29,2     7.Turunen Riku        0:25,1
  8.Hanhela Heikki      0:34,1     8.Hanhela Heikki      0:33,9
  9.Hassinen Kimmo      0:34,2     9.Heikkinen Mikko     0:45,4
 10.Heikkinen Mikko     0:42,1    10.Niiranen Markku     0:46,9
 11.Laitinen Henri      0:44,5    11.Laitinen Henri      0:47,7
 12.Niiranen Markku     0:45,8
 
 
EK3 (10.28 km)                   EK4 (5.81 km)                    
Putkiasennus Räty Oy             Lämpökarelia                     
  1.Hirvonen Vesa       5:31,5     1.Salminen Tero       3:53,2
  2.Paavilainen Juha    0:03,2     2.Hirvonen Vesa       0:02,3
  3.Salminen Tero       0:10,9     3.Paavilainen Juha    0:07,3
  4.Hakulinen Antti     0:14,1     4.Kinnunen Erno       0:10,5
  5.Kinnunen Erno       0:21,3     5.Turunen Riku        0:11,6
  6.Turunen Riku        0:23,5     6.Hakulinen Antti     0:14,5
  7.Laitinen Henri      0:34,3     7.Laitinen Henri      0:18,9
  8.Heikkinen Mikko     0:37,6     8.Heikkinen Mikko     0:19,8
  9.Niiranen Markku     0:41,4     9.Niiranen Markku     0:23,3
 
 
EK5 (12.35 km)                   EK6 (14.22 km)                   
Gulf Honkavaara                  Kuljetusliike Forsell Oy         
  1.Hirvonen Vesa       6:04,8     1.Hirvonen Vesa       7:36,2
  2.Paavilainen Juha    0:07,2     2.Paavilainen Juha    0:09,7
  3.Salminen Tero       0:11,6     3.Salminen Tero       0:13,2
  4.Hakulinen Antti     0:17,5     4.Kinnunen Erno       0:20,5
  5.Kinnunen Erno       0:26,5     5.Hakulinen Antti     0:27,4
  6.Heikkinen Mikko     0:32,5     6.Turunen Riku        0:29,9
  7.Turunen Riku        0:35,9     7.Heikkinen Mikko     0:35,4
  8.Laitinen Henri      0:43,9     8.Laitinen Henri      0:41,4
  9.Niiranen Markku     0:50,5     9.Niiranen Markku     0:42,9