TENGTOOLS-ralli               LUOKKATULOKSET
 13.8.2016 Keski-Karjalan UA   NUORTEN CUP              
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 1 / Nuorten Cup: V1600 enintään 1600 cc;lähti 16;keskeytti 6;suljettu 0
   1    4          40:01,2  Joonas Huovinen      K-KUA/JoeUA
 (  2)                      Arto Romppanen       Renault Clio 1.6 16V     
 
   2    4          40:27,6  Juho Koski-Lammi     JaMoKe/UA
 (  9)              0:26,4  Heikki Koski-Lammi   Renault Clio 1.6 16V     
 
   3    3          40:56,3  Roni Kauppi          KR-TEAM RY
 (  8)              0:55,1  Marko Partanen       Opel Astra G CC          
 
   4    3          41:21,2  Arttu Lähdeniemi     PunMK/UA/LaihUA
 (  4)              1:20,0  Aki Suutarinen       Alfa Romeo 147           
 
   5    2          42:04,2  Riku Ristilä         LaihUA
 ( 15)              2:03,0  Joonas Lehtola       Honda Civic              
 
   6    1          42:07,9  Jere Pensas          LaihUA/JyvUA
 (  7)              2:06,7  Mikko Pajunen        Renault Megane           
 
   7    1          43:06,6  Toni Reijonen        JoeUA
 ( 13)              3:05,4  Janne Louhelainen    Citroën Saxo VTS         
 
   8               43:48,6  Walle Pajuoja        LaihUA
 ( 14)              3:47,4  Markku Hölsö         Renault Megane Coupe     
 
   9               44:06,9  Saku Hynynen         TEAM-SONKAJ.
 ( 12)              4:05,7  Kari Luukkonen       Citroën C2 VTS           
 
  10               46:44,8  Aleksi Röyhkiö       TamUA/MikUA
 (  3)              6:43,6  Kari Kemppinen       Renault Clio 1.6 16V     

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
TENGTOOLS-ralli / NUORTEN CUP
 
EK1 (12.35 km)                   EK2 (14.22 km)                   
OP Kiihtelysvaara                Veekmas                          
  1.Huovinen Joonas     6:36,5     1.Huovinen Joonas     8:10,9
  2.Röyhkiö Aleksi      0:05,2     2.Röyhkiö Aleksi      0:07,8
  3.Koski-Lammi Juho    0:05,7     3.Valkonen Nico       0:08,4
  4.Kalmi Niko          0:07,4     4.Koski-Lammi Juho    0:13,2
  5.Valkonen Nico       0:10,4     5.Kauppi Roni         0:17,4
  6.Kauppi Roni         0:12,7     6.Lähdeniemi Arttu    0:17,7
  7.Lähdeniemi Arttu    0:13,3     7.Lampela Manu        0:24,3
  8.Lampela Manu        0:21,5     8.Tauriainen Eetu     0:25,8
  9.Ristilä Riku        0:24,1     9.Pensas Jere         0:28,6
 10.Tauriainen Eetu     0:26,9    10.Ristilä Riku        0:29,6
 11.Reijonen Toni       0:31,9    11.Reijonen Toni       0:43,3
 12.Pensas Jere         0:33,9    12.Pajuoja Walle       0:44,7
 13.Hynynen Saku        0:46,3    13.Hynynen Saku        0:48,7
 14.Pajuoja Walle       0:59,9
 15.Valme Jonna         1:00,0
 
 
EK3 (10.28 km)                   EK4 (5.81 km)                    
Putkiasennus Räty Oy             Lämpökarelia                     
  1.Koski-Lammi Juho    6:03,2     1.Huovinen Joonas     4:08,8
  2.Huovinen Joonas     0:00,2     2.Lähdeniemi Arttu    0:04,7
  3.Valkonen Nico       0:02,2     3.Koski-Lammi Juho    0:08,1
  4.Röyhkiö Aleksi      0:04,4     4.Kauppi Roni         0:10,2
  5.Lähdeniemi Arttu    0:11,3     5.Ristilä Riku        0:13,2
  6.Kauppi Roni         0:11,4     6.Reijonen Toni       0:14,4
  7.Lampela Manu        0:11,5     7.Pajuoja Walle       0:14,5
  8.Ristilä Riku        0:14,9     8.Pensas Jere         0:15,2
  9.Pensas Jere         0:18,8     9.Hynynen Saku        0:30,2
 10.Reijonen Toni       0:26,8    10.Lampela Manu        0:49,5
 11.Pajuoja Walle       0:29,9    11.Valkonen Nico       1:08,3
 12.Hynynen Saku        0:40,2    12.Röyhkiö Aleksi      5:51,2
 
 
EK5 (12.35 km)                   EK6 (14.22 km)                   
Gulf Honkavaara                  Kuljetusliike Forsell Oy         
  1.Koski-Lammi Juho    6:44,7     1.Huovinen Joonas     8:15,2
  2.Röyhkiö Aleksi      0:00,7     2.Koski-Lammi Juho    0:01,3
  3.Huovinen Joonas     0:01,7     3.Kauppi Roni         0:02,1
  4.Kauppi Roni         0:03,2     4.Röyhkiö Aleksi      0:06,2
  5.Ristilä Riku        0:15,9     5.Pensas Jere         0:12,7
  6.Lähdeniemi Arttu    0:19,1     6.Lähdeniemi Arttu    0:15,8
  7.Pensas Jere         0:19,4     7.Ristilä Riku        0:27,2
  8.Reijonen Toni       0:30,6     8.Pajuoja Walle       0:33,6
  9.Pajuoja Walle       0:36,7     9.Reijonen Toni       0:40,3
 10.Hynynen Saku        0:40,9    10.Hynynen Saku        0:41,3