Neste Puistohulmi F-Cup       YLEISKILPAILU
 19.9.2015 LaihUA ja PoKyUA    F-CUP SENIORIT           
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1         1.    39:58,3  Juha Paavilainen     LprRT/ImUA           
 ( 34)   SF   6             Mika Lassila         BMW M3                   
 
   2         2.    40:05,1  Kari Kytölä          OrSUA/LamUA          
 ( 32)   SF   6     0:06,8  Markku Laakso        BMW M3                   
 
   3         3.    40:31,7  Petri Reunanen       PaiUA/RaisUA         
 ( 44)   SF   6     0:33,4  Jari Kuusela         BMW M3                   
 
   4         1.    40:54,2  Kai Mäkelä           SäkUA
 ( 38)   Sf   5     0:55,9  Mikko Mäkelä         Toyota Corolla 1600 GT   
 
   5         4.    41:06,3  Risto Föhr           NilUA
 ( 37)   SF   6     1:08,0  Hannu Hartikainen    BMW M3                   
 
   6         1.    41:56,6  Pekka Ripatti        HAU
 ( 36)   sf   4     1:58,3  Jani Hokkanen        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   7         2.    42:12,4  Timo Rossi           YkUa/RaisUA         
 ( 45)   Sf   5     2:14,1  Teemu Rajasto        Honda Civic Type R       
 
   8         5.    42:31,4  Anssi Luoma-Aho      LapUA/AL-Härmä       
 ( 42)   SF   6     2:33,1  Marko Mäkiniemi      BMW 325i                 
 
   9         6.    42:47,1  Jari Piirainen       KySUA
 ( 39)   SF   6     2:48,8  Veijo Tapanainen     BMW M3                   
 
  10         7.    42:52,0  Isto Jänisoja        LaihUA
 ( 49)   SF   6     2:53,7  Pasi Mäkinen         Volvo 242                
 
  11         3.    43:19,8  Heikki Saarinen      HyUA/RiiUA          
 ( 46)   Sf   5     3:21,5  Kari Saarinen        Opel Astra GSi 16V       
 
  12         8.    44:14,1  Juhani Räkköläinen   P-HUA
 ( 50)   SF   6     4:15,8  Tuukka Räkköläinen   BMW 325i                 
 
  13         9.    45:57,1  Eero Haarjärvi       TamUA
 ( 47)   SF   6     5:58,8  Liisa Haarjärvi      BMW M3                   

 Neste Puistohulmi F-Cup       LUOKKATULOKSET
 19.9.2015 LaihUA ja PoKyUA    F-CUP SENIORIT           
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 4 / ry F alle 1600 cc;lähti 1;keskeytti 0;suljettu 0
   1     .   6.    41:56,6  Pekka Ripatti        HAU
 ( 36)                      Jani Hokkanen        Toyota Corolla 1600 GT   
 
 Luokka: 5 / ry F alle 2200 cc;lähti 5;keskeytti 2;suljettu 0
   1     .   4.    40:54,2  Kai Mäkelä           SäkUA
 ( 38)                      Mikko Mäkelä         Toyota Corolla 1600 GT   
 
   2     .   7.    42:12,4  Timo Rossi           YkUa/RaisUA
 ( 45)              1:18,2  Teemu Rajasto        Honda Civic Type R       
 
   3    1.  11.    43:19,8  Heikki Saarinen      HyUA/RiiUA
 ( 46)              2:25,6  Kari Saarinen        Opel Astra GSi 16V       
 
 Luokka: 6 / ry F yli 2200 cc;lähti 13;keskeytti 4;suljettu 0
   1     .   1.    39:58,3  Juha Paavilainen     LprRT/ImUA
 ( 34)                      Mika Lassila         BMW M3                   
 
   2     .   2.    40:05,1  Kari Kytölä          OrSUA/LamUA
 ( 32)              0:06,8  Markku Laakso        BMW M3                   
 
   3     .   3.    40:31,7  Petri Reunanen       PaiUA/RaisUA
 ( 44)              0:33,4  Jari Kuusela         BMW M3                   
 
   4     .   5.    41:06,3  Risto Föhr           NilUA
 ( 37)              1:08,0  Hannu Hartikainen    BMW M3                   
 
   5     .   8.    42:31,4  Anssi Luoma-Aho      LapUA/AL-Härmä
 ( 42)              2:33,1  Marko Mäkiniemi      BMW 325i                 
 
   6     .   9.    42:47,1  Jari Piirainen       KySUA
 ( 39)              2:48,8  Veijo Tapanainen     BMW M3                   
 
   7     .  10.    42:52,0  Isto Jänisoja        LaihUA
 ( 49)              2:53,7  Pasi Mäkinen         Volvo 242                
 
   8    1.  12.    44:14,1  Juhani Räkköläinen   P-HUA
 ( 50)              4:15,8  Tuukka Räkköläinen   BMW 325i                 
 
   9     .  13.    45:57,1  Eero Haarjärvi       TamUA
 ( 47)              5:58,8  Liisa Haarjärvi      BMW M3                   

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
Neste Puistohulmi F-Cup / F-CUP SENIORIT
 
EK1 (14.97 km)                   EK2 (10.40 km)                   
Esa Tiilikka Oy                  Tervajoen Autohuolto Oy          
  1.Paavilainen Juha    7:47,7     1.Paavilainen Juha    5:09,8
  2.Mäkelä Kai          0:15,9     2.Kytölä Kari         0:11,8
    Reunanen Petri      0:15,9     3.Reunanen Petri      0:15,5
  4.Thil Heikki         0:16,7     4.Mäkelä Kai          0:18,6
  5.Kytölä Kari         0:18,7     5.Föhr Risto          0:20,3
  6.Föhr Risto          0:27,3     6.Saarikoski Ilkka    0:24,9
  7.Ripatti Pekka       0:27,4     7.Ripatti Pekka       0:27,0
  8.Rossi Timo          0:36,4     8.Rossi Timo          0:31,3
  9.Piirainen Jari      0:37,0     9.Piirainen Jari      0:32,4
 10.Sorjasaari Jyrki    0:41,0    10.Luoma-Aho Anssi     0:33,0
 11.Saarikoski Ilkka    0:43,9    11.Sorjasaari Jyrki    0:34,1
 12.Luoma-Aho Anssi     0:50,1    12.Saarinen Heikki     0:41,8
 13.Jänisoja Isto       0:58,0    13.Jänisoja Isto       0:43,5
 14.Saarinen Heikki     1:09,4    14.Räkköläinen Juhani  0:58,3
 15.Räkköläinen Juhani  1:21,9    15.Haarjärvi Eero      1:07,5
 16.Haarjärvi Eero      1:36,8
 17.Saxberg Ari         2:03,1
 
 
EK3 (10.50 km)                   EK4 (11.49 km)                   
Waasa Graphics Oy                Rantasipi Tropiclandia           
  1.Paavilainen Juha    5:23,8     1.Paavilainen Juha    5:45,6
  2.Kytölä Kari         0:07,8     2.Reunanen Petri      0:03,9
  3.Reunanen Petri      0:12,3     3.Mäkelä Kai          0:06,4
  4.Mäkelä Kai          0:13,2     4.Kytölä Kari         0:07,6
  5.Föhr Risto          0:17,3     5.Föhr Risto          0:15,2
  6.Ripatti Pekka       0:22,8     6.Ripatti Pekka       0:16,3
  7.Rossi Timo          0:23,0     7.Rossi Timo          0:20,6
  8.Saarikoski Ilkka    0:25,3     8.Luoma-Aho Anssi     0:27,6
  9.Luoma-Aho Anssi     0:32,7     9.Piirainen Jari      0:27,7
 10.Piirainen Jari      0:37,0    10.Saarinen Heikki     0:33,7
 11.Jänisoja Isto       0:37,1    11.Jänisoja Isto       0:42,0
 12.Saarinen Heikki     0:38,5    12.Saarikoski Ilkka    0:43,4
 13.Räkköläinen Juhani  1:01,3    13.Räkköläinen Juhani  1:00,1
 14.Haarjärvi Eero      1:13,1    14.Haarjärvi Eero      1:17,0
 
 
EK5 (11.47 km)                   EK6 (13.79 km)                   
Jukajan Ristikko Oy              JMH-Pesupalvelu/PME-Control      
  1.Paavilainen Juha    6:38,5     1.Paavilainen Juha    7:05,9
  2.Kytölä Kari         0:10,6     2.Mäkelä Kai          0:07,2
  3.Mäkelä Kai          0:12,6     3.Kytölä Kari         0:08,3
  4.Reunanen Petri      0:13,8     4.Föhr Risto          0:08,8
  5.Föhr Risto          0:14,1     5.Reunanen Petri      0:18,0
  6.Luoma-Aho Anssi     0:25,3     6.Ripatti Pekka       0:26,8
  7.Rossi Timo          0:25,9     7.Piirainen Jari      0:31,9
  8.Ripatti Pekka       0:27,0     8.Luoma-Aho Anssi     0:36,4
  9.Piirainen Jari      0:31,8     9.Rossi Timo          0:37,9
 10.Saarinen Heikki     0:36,4    10.Jänisoja Isto       0:46,5
 11.Jänisoja Isto       0:39,6    11.Saarinen Heikki     0:51,7
 12.Räkköläinen Juhani  0:55,3    12.Räkköläinen Juhani  1:00,9
 13.Haarjärvi Eero      1:16,2    13.Haarjärvi Eero      1:30,2