Neste Puistohulmi F-Cup       YLEISKILPAILU
 19.9.2015 LaihUA ja PoKyUA    F-CUP B-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1         1.    38:35,5  Petri Koskinen       LaihUA
 ( 75)   Bf  11             Martti Männistö      Volkswagen Golf GTI 16V  
 
   2         2.    39:16,9  Heikki Koski-Lammi   JaMoKe/UA/EPUA           
 ( 67)   Bf  11     0:41,4  Kari Luoma           Honda Civic Type R       
 
   3         1.    39:34,7  Tuomo Forsell        K-KUA/JärvisUA       
 ( 76)   BF  12     0:59,2  Ari-Pekka Hautanen   BMW M3                   
 
   4         2.    39:46,2  Jonni Ruottunen      LemUA
 ( 68)   BF  12     1:10,7  Mikko Niemelä        Volvo 240                
 
   5         3.    39:48,1  Arttu Asunmaa        AlavUA
 ( 78)   BF  12     1:12,6  Hannu Välimäki       BMW 325i                 
 
   6         3.    40:43,8  Reijo Hinkka         LamUA
 ( 74)   Bf  11     2:08,3  Hannu Hinkka         Ford Escort RS 2000      
 
   7         1.    41:46,4  Tomi Riihimäki       LaihUA
 ( 80)   bf  10     3:10,9  Tero Riihimäki       Toyota Starlet           

 Neste Puistohulmi F-Cup       LUOKKATULOKSET
 19.9.2015 LaihUA ja PoKyUA    F-CUP B-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 10 / ry F alle 1600 cc;lähti 4;keskeytti 3;suljettu 0
   1    2.   7.    41:46,4  Tomi Riihimäki       LaihUA
 ( 80)                      Tero Riihimäki       Toyota Starlet           
 
 Luokka: 11 / ry F alle 2200 cc;lähti 5;keskeytti 2;suljettu 0
   1    2.   1.    38:35,5  Petri Koskinen       LaihUA
 ( 75)                      Martti Männistö      Volkswagen Golf GTI 16V  
 
   2    1.   2.    39:16,9  Heikki Koski-Lammi   JaMoKe/UA/EPUA
 ( 67)              0:41,4  Kari Luoma           Honda Civic Type R       
 
   3     .   6.    40:43,8  Reijo Hinkka         LamUA
 ( 74)              2:08,3  Hannu Hinkka         Ford Escort RS 2000      
 
 Luokka: 12 / ry F yli 2200 cc;lähti 5;keskeytti 2;suljettu 0
   1    2.   3.    39:34,7  Tuomo Forsell        K-KUA/JärvisUA
 ( 76)                      Ari-Pekka Hautanen   BMW M3                   
 
   2    1.   4.    39:46,2  Jonni Ruottunen      LemUA
 ( 68)              0:11,5  Mikko Niemelä        Volvo 240                
 
   3     .   5.    39:48,1  Arttu Asunmaa        AlavUA
 ( 78)              0:13,4  Hannu Välimäki       BMW 325i                 

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
Neste Puistohulmi F-Cup / F-CUP B-JR
 
EK1 (14.97 km)                   EK2 (10.40 km)                   
Esa Tiilikka Oy                  Tervajoen Autohuolto Oy          
  1.Kamila Tuomas       7:55,0     1.Koskinen Petri      5:17,4
  2.Koskinen Petri      0:00,9     2.Koski-Lammi Heikki  0:06,7
  3.Koski-Lammi Heikki  0:02,5     3.Kamila Tuomas       0:07,8
  4.Forsell Tuomo       0:11,5     4.Ruottunen Jonni     0:14,5
  5.Kuusinen Teemu      0:13,0     5.Asunmaa Arttu       0:15,1
  6.Valkonen Anssi      0:13,9     6.Forsell Tuomo       0:17,0
  7.Ruottunen Jonni     0:20,1     7.Kopalainen Aleksi   0:18,9
  8.Asunmaa Arttu       0:22,0     8.Hinkka Reijo        0:24,0
  9.Kopalainen Aleksi   0:28,2     9.Riihimäki Tomi      0:25,7
 10.Hinkka Reijo        0:32,3    10.Valkonen Anssi      0:27,9
 11.Riihimäki Tomi      0:34,7    11.Mäkelä Lauri        0:35,2
 12.Mäkelä Lauri        0:36,3
 
 
EK3 (10.50 km)                   EK4 (11.49 km)                   
Waasa Graphics Oy                Rantasipi Tropiclandia           
  1.Koskinen Petri      5:25,4     1.Koski-Lammi Heikki  5:46,6
  2.Forsell Tuomo       0:10,5     2.Koskinen Petri      0:00,6
  3.Asunmaa Arttu       0:12,8     3.Valkonen Anssi      0:04,6
  4.Kamila Tuomas       0:14,2     4.Ruottunen Jonni     0:08,1
  5.Valkonen Anssi      0:14,9     5.Forsell Tuomo       0:11,9
  6.Ruottunen Jonni     0:17,8     6.Asunmaa Arttu       0:12,4
  7.Hinkka Reijo        0:23,0     7.Hinkka Reijo        0:17,8
  8.Mäkelä Lauri        0:30,6     8.Mäkelä Lauri        0:28,5
  9.Riihimäki Tomi      0:37,3     9.Riihimäki Tomi      0:34,5
 10.Koski-Lammi Heikki  0:40,1
 
 
EK5 (11.47 km)                   EK6 (13.79 km)                   
Jukajan Ristikko Oy              JMH-Pesupalvelu/PME-Control      
  1.Koski-Lammi Heikki  6:44,0     1.Koski-Lammi Heikki  7:19,2
  2.Koskinen Petri      0:00,8     2.Asunmaa Arttu       0:05,5
  3.Forsell Tuomo       0:08,6     3.Koskinen Petri      0:05,6
  4.Ruottunen Jonni     0:10,2     4.Forsell Tuomo       0:07,6
  5.Asunmaa Arttu       0:12,7     5.Ruottunen Jonni     0:07,9
  6.Hinkka Reijo        0:20,5     6.Hinkka Reijo        0:18,6
  7.Mäkelä Lauri        0:23,3     7.Riihimäki Tomi      0:38,3
  8.Riihimäki Tomi      0:28,3
  9.Valkonen Anssi      1:23,3