TENGTOOLS-ralli               YLEISKILPAILU
 22.8.2015 Keski-Karjalan UA   F-CUP SENIORIT           
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1         1.    45:30,2  Juha Paavilainen     LprRT/ImUA           
 ( 38)   SF   6             Mika Lassila         BMW M3                   
 
   2         2.    45:48,8  Kari Kytölä          OrSUA/LamUA          
 ( 36)   SF   6     0:18,6  Markku Laakso        BMW M3                   
 
   3         3.    46:22,2  Heikki Thil          Leppävirta RT/NuUA           
 ( 35)   SF   6     0:52,0  Ville Mäkelä         BMW M3                   
 
   4         4.    46:53,4  Risto Föhr           NilUA
 ( 40)   SF   6     1:23,2  Hannu Hartikainen    BMW M3                   
 
   5         1.    47:24,2  Pekka Ripatti        HAU
 ( 39)   sf   4     1:54,0  Jani Hokkanen        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   6         1.    47:27,1  Kai Mäkelä           SäkUA
 ( 46)   Sf   5     1:56,9  Mikko Mäkelä         Toyota Corolla 1600 GT   
 
   7         5.    47:29,1  Markku Tuoriniemi    UAU
 ( 48)   SF   6     1:58,9  Petri Pehkonen       BMW M3                   
 
   8         6.    48:05,8  Jari Piirainen       KySUA
 ( 42)   SF   6     2:35,6  Veijo Tapanainen     BMW M3                   
 
   9         7.    49:07,4  Timo Puhakka         AnkUA/ValUA          
 ( 49)   SF   6     3:37,2  Jukka Koso           BMW 325i                 
 
  10         2.    49:15,7  Jyrki Sorjasaari     RaisUA
 ( 45)   Sf   5     3:45,5  Juha-Pekka Raessuo   Fiat 131 Racing          
 
  11         8.    53:04,0  Ilmo Lario           HyUA/LamUA          
 ( 34)   SF   6     7:33,8  Rauno Hurskainen     BMW M3                   

 TENGTOOLS-ralli               LUOKKATULOKSET
 22.8.2015 Keski-Karjalan UA   F-CUP SENIORIT           
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 4 / ry F alle 1600 cc;lähti 2;keskeytti 1;suljettu 0
   1     .   5.    47:24,2  Pekka Ripatti        HAU
 ( 39)                      Jani Hokkanen        Toyota Corolla 1600 GT   
 
 Luokka: 5 / ry F alle 2200 cc;lähti 3;keskeytti 1;suljettu 0
   1     .   6.    47:27,1  Kai Mäkelä           SäkUA
 ( 46)                      Mikko Mäkelä         Toyota Corolla 1600 GT   
 
   2     .  10.    49:15,7  Jyrki Sorjasaari     RaisUA
 ( 45)              1:48,6  Juha-Pekka Raessuo   Fiat 131 Racing          
 
 Luokka: 6 / ry F yli 2200 cc;lähti 12;keskeytti 3;suljettu 1
   1     .   1.    45:30,2  Juha Paavilainen     LprRT/ImUA
 ( 38)                      Mika Lassila         BMW M3                   
 
   2     .   2.    45:48,8  Kari Kytölä          OrSUA/LamUA
 ( 36)              0:18,6  Markku Laakso        BMW M3                   
 
   3     .   3.    46:22,2  Heikki Thil          Leppävirta RT/NuUA
 ( 35)              0:52,0  Ville Mäkelä         BMW M3                   
 
   4     .   4.    46:53,4  Risto Föhr           NilUA
 ( 40)              1:23,2  Hannu Hartikainen    BMW M3                   
 
   5     .   7.    47:29,1  Markku Tuoriniemi    UAU
 ( 48)              1:58,9  Petri Pehkonen       BMW M3                   
 
   6     .   8.    48:05,8  Jari Piirainen       KySUA
 ( 42)              2:35,6  Veijo Tapanainen     BMW M3                   
 
   7    1.   9.    49:07,4  Timo Puhakka         AnkUA/ValUA
 ( 49)              3:37,2  Jukka Koso           BMW 325i                 
 
   8     .  11.    53:04,0  Ilmo Lario           HyUA/LamUA
 ( 34)              7:33,8  Rauno Hurskainen     BMW M3                   

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
TENGTOOLS-ralli / F-CUP SENIORIT
 
EK1 (13.67 km)                   EK2 (22.75 km)                   
AKKALA                           KUTSU                            
  1.Paavilainen Juha    6:37,7     1.Paavilainen Juha   12:23,3
  2.Lario Ilmo          0:17,8     2.Kytölä Kari         0:12,0
  3.Kämppi Veini        0:20,3     3.Kinnunen Juha       0:18,2
  4.Thil Heikki         0:27,9     4.Ripatti Pekka       0:20,7
  5.Kytölä Kari         0:30,2       Tuoriniemi Markku   0:20,7
  6.Hirvijärvi Lasse    0:34,8     6.Föhr Risto          0:22,9
  7.Mäkelä Kai          0:35,0     7.Mäkelä Kai          0:24,3
  8.Föhr Risto          0:40,4     8.Thil Heikki         0:28,5
    Kinnunen Juha       0:40,4     9.Hirvijärvi Lasse    0:32,5
 10.Luoma-Aho Anssi     0:43,4    10.Luoma-Aho Anssi     0:34,1
 11.Sorjasaari Jyrki    0:46,9    11.Piirainen Jari      0:40,4
 12.Piirainen Jari      0:47,2    12.Sorjasaari Jyrki    0:51,4
 13.Tuoriniemi Markku   0:51,1    13.Puhakka Timo        1:15,4
 14.Ripatti Pekka       0:57,0    14.Lario Ilmo          4:42,1
 15.Puhakka Timo        1:04,8
 
 
EK3 (12.40 km)                   EK4 (9.46 km)                    
KENRAALINKYLÄ                    PETRAVAARA                       
  1.Paavilainen Juha    6:13,8     1.Lario Ilmo          5:12,6
  2.Kytölä Kari         0:06,5     2.Paavilainen Juha    0:01,6
  3.Kinnunen Juha       0:08,0     3.Kytölä Kari         0:09,1
  4.Föhr Risto          0:08,8     4.Kinnunen Juha       0:09,5
  5.Ripatti Pekka       0:09,7     5.Thil Heikki         0:12,3
  6.Tuoriniemi Markku   0:12,7     6.Hirvijärvi Lasse    0:13,0
  7.Mäkelä Kai          0:14,8     7.Mäkelä Kai          0:13,2
  8.Hirvijärvi Lasse    0:14,9     8.Föhr Risto          0:13,8
  9.Luoma-Aho Anssi     0:15,9     9.Tuoriniemi Markku   0:17,2
 10.Thil Heikki         0:17,4    10.Luoma-Aho Anssi     0:17,6
 11.Piirainen Jari      0:25,1    11.Ripatti Pekka       0:17,8
 12.Sorjasaari Jyrki    0:32,9    12.Piirainen Jari      0:18,7
 13.Puhakka Timo        0:36,0    13.Sorjasaari Jyrki    0:24,6
 14.Lario Ilmo          2:57,2    14.Puhakka Timo        0:27,9
 
 
EK5 (13.07 km)                   EK6 (12.30 km)                   
PAPINNIEMI                       ROKKALA                          
  1.Paavilainen Juha    7:00,4     1.Paavilainen Juha    6:20,8
  2.Lario Ilmo          0:11,8     2.Lario Ilmo          0:03,5
  3.Thil Heikki         0:19,8     3.Kytölä Kari         0:06,6
  4.Föhr Risto          0:20,3     4.Thil Heikki         0:07,7
  5.Tuoriniemi Markku   0:22,6     5.Ripatti Pekka       0:17,4
  6.Kytölä Kari         0:22,8     6.Föhr Risto          0:18,6
  7.Hirvijärvi Lasse    0:24,9     7.Hirvijärvi Lasse    0:19,7
  8.Ripatti Pekka       0:27,0     8.Piirainen Jari      0:21,3
  9.Mäkelä Kai          0:28,5     9.Mäkelä Kai          0:22,7
 10.Piirainen Jari      0:38,5    10.Tuoriniemi Markku   0:23,2
 11.Sorjasaari Jyrki    0:44,7    11.Puhakka Timo        0:29,6
 12.Puhakka Timo        0:45,1    12.Sorjasaari Jyrki    0:33,6