TENGTOOLS-ralli               YLEISKILPAILU
 22.8.2015 Keski-Karjalan UA   F-CUP B-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1         1.    45:15,0  Heikki Koski-Lammi   JaMoKe/UA/EPUA           
 ( 71)   Bf  11             Kari Luoma           Honda Civic Type R       
 
   2         1.    45:20,9  Tuomo Forsell        K-KUA/JärvisUA       
 ( 89)   BF  12     0:05,9  Ari-Pekka Hautanen   BMW M3                   
 
   3         1.    45:30,1  Teemu Kuusinen       ALTI/UuUA           
 ( 78)   bf  10     0:15,1  Jukka Kivelä         Toyota Starlet           
 
   4         2.    45:37,2  Tuomas Kamila        LaihUA
 ( 74)   bf  10     0:22,2  Joni Mäkinen         Toyota Starlet           
 
   5         3.    46:19,5  Aleksi Kopalainen    HämUA
 ( 75)   bf  10     1:04,5  Arttu Kopalainen     Toyota Starlet           
 
   6         2.    48:05,7  Reijo Hinkka         LamUA
 ( 80)   Bf  11     2:50,7  Hannu Hinkka         Ford Escort RS 2000      
 
   7         3.    48:23,7  Marko Uotila         Päij-HUA
 ( 87)   Bf  11     3:08,7  Jukka Mustonen       Ford Escort RS2000       
 
   8         2.    49:14,9  Joni Meronen         XON SC
 ( 76)   BF  12     3:59,9  Janne Mäihäniemi     BMW 325i                 
 
   9         4.    50:35,3  Lauri Laine          L-H UA/SäkUA          
 ( 86)   Bf  11     5:20,3  Mika Lähteenmäki     VW Golf GTI 16V 2.0      

 TENGTOOLS-ralli               LUOKKATULOKSET
 22.8.2015 Keski-Karjalan UA   F-CUP B-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 10 / ry F alle 1600 cc;lähti 5;keskeytti 2;suljettu 0
   1    2.   3.    45:30,1  Teemu Kuusinen       ALTI/UuUA
 ( 78)                      Jukka Kivelä         Toyota Starlet           
 
   2    1.   4.    45:37,2  Tuomas Kamila        LaihUA
 ( 74)              0:07,1  Joni Mäkinen         Toyota Starlet           
 
   3     .   5.    46:19,5  Aleksi Kopalainen    HämUA
 ( 75)              0:49,4  Arttu Kopalainen     Toyota Starlet           
 
 Luokka: 11 / ry F alle 2200 cc;lähti 9;keskeytti 5;suljettu 0
   1    4.   1.    45:15,0  Heikki Koski-Lammi   JaMoKe/UA/EPUA
 ( 71)                      Kari Luoma           Honda Civic Type R       
 
   2    3.   6.    48:05,7  Reijo Hinkka         LamUA
 ( 80)              2:50,7  Hannu Hinkka         Ford Escort RS 2000      
 
   3    2.   7.    48:23,7  Marko Uotila         Päij-HUA
 ( 87)              3:08,7  Jukka Mustonen       Ford Escort RS2000       
 
   4    1.   9.    50:35,3  Lauri Laine          L-H UA/SäkUA
 ( 86)              5:20,3  Mika Lähteenmäki     VW Golf GTI 16V 2.0      
 
 Luokka: 12 / ry F yli 2200 cc;lähti 6;keskeytti 4;suljettu 0
   1    3.   2.    45:20,9  Tuomo Forsell        K-KUA/JärvisUA
 ( 89)                      Ari-Pekka Hautanen   BMW M3                   
 
   2    2.   8.    49:14,9  Joni Meronen         XON SC
 ( 76)              3:54,0  Janne Mäihäniemi     BMW 325i                 

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
TENGTOOLS-ralli / F-CUP B-JR
 
EK1 (13.67 km)                   EK2 (22.75 km)                   
AKKALA                           KUTSU                            
  1.Ruottunen Jonni     7:00,7     1.Valkonen Anssi     12:17,7
    Valkonen Anssi                 2.Hyttinen Anssi      0:07,3
  3.Forsell Tuomo       0:00,1     3.Kuusinen Teemu      0:12,4
  4.Kamila Tuomas       0:06,5     4.Kamila Tuomas       0:22,0
  5.Koski-Lammi Heikki  0:09,1     5.Koski-Lammi Heikki  0:23,0
  6.Koskinen Petri      0:10,2     6.Forsell Tuomo       0:24,0
  7.Kopalainen Aleksi   0:13,7     7.Koskinen Petri      0:29,7
  8.Loppi Sami          0:15,4     8.Kopalainen Aleksi   0:30,4
  9.Kuusinen Teemu      0:21,8     9.Meronen Joni        0:53,0
 10.Mäkelä Lauri        0:27,2    10.Uotila Marko        0:53,3
 11.Riihimäki Tomi      0:28,9    11.Koskema Jarkko      0:55,7
 12.Uotila Marko        0:30,5    12.Riihimäki Tomi      0:56,2
 13.Meronen Joni        0:35,7    13.Mäkelä Lauri        1:01,2
 14.Hinkka Reijo        0:36,7    14.Haapsaari Marko     1:03,6
 15.Haapsaari Marko     0:44,6    15.Hinkka Reijo        1:12,4
 16.Koskema Jarkko      0:45,7    16.Laine Lauri         1:42,6
 17.Hyttinen Anssi      0:49,4    17.Utukka Pasi         1:45,5
 18.Utukka Pasi         0:55,4
 19.Laine Lauri         1:03,6
 
 
EK3 (12.40 km)                   EK4 (9.46 km)                    
KENRAALINKYLÄ                    PETRAVAARA                       
  1.Valkonen Anssi      6:15,0     1.Hyttinen Anssi      5:03,4
  2.Hyttinen Anssi      0:06,4     2.Koski-Lammi Heikki  0:17,1
  3.Koski-Lammi Heikki  0:07,5     3.Kuusinen Teemu      0:19,1
  4.Forsell Tuomo       0:08,0     4.Forsell Tuomo       0:19,2
  5.Kuusinen Teemu      0:08,2     5.Kopalainen Aleksi   0:19,8
  6.Kamila Tuomas       0:11,0     6.Kamila Tuomas       0:20,6
  7.Kopalainen Aleksi   0:11,3     7.Haapsaari Marko     0:27,0
  8.Meronen Joni        0:17,5     8.Meronen Joni        0:28,1
  9.Haapsaari Marko     0:22,2     9.Mäkelä Lauri        0:29,9
 10.Koskema Jarkko      0:22,9    10.Riihimäki Tomi      0:31,2
 11.Hinkka Reijo        0:23,0    11.Hinkka Reijo        0:32,4
 12.Riihimäki Tomi      0:27,0    12.Koskema Jarkko      0:32,8
 13.Utukka Pasi         0:39,8    13.Uotila Marko        0:41,9
 14.Laine Lauri         0:45,6    14.Laine Lauri         0:50,0
 15.Mäkelä Lauri        0:47,6
 16.Uotila Marko        0:56,5
 
 
EK5 (13.07 km)                   EK6 (12.30 km)                   
PAPINNIEMI                       ROKKALA                          
  1.Koski-Lammi Heikki  7:12,5     1.Koski-Lammi Heikki  6:29,0
  2.Kuusinen Teemu      0:09,2     2.Kuusinen Teemu      0:01,1
  3.Forsell Tuomo       0:09,3     3.Forsell Tuomo       0:02,0
  4.Kamila Tuomas       0:10,8     4.Kamila Tuomas       0:08,0
  5.Uotila Marko        0:32,4     5.Kopalainen Aleksi   0:11,5
  6.Hinkka Reijo        0:33,9     6.Hinkka Reijo        0:29,0
  7.Kopalainen Aleksi   0:34,5     7.Uotila Marko        0:30,8
  8.Riihimäki Tomi      0:36,6     8.Meronen Joni        0:33,1
  9.Laine Lauri         0:57,2     9.Laine Lauri         0:58,0
 10.Haapsaari Marko     2:06,8
 11.Meronen Joni        2:09,2