TENGTOOLS-ralli               YLEISKILPAILU
 22.8.2015 Keski-Karjalan UA   F-CUP A-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1         1.    45:45,8  Veli Vesala          HamUA/LprUA          
 ( 51)   AF   9             Mika Luukka          BMW M3                   
 
   2         1.    45:59,5  Pekka Vainio         UuUA
 ( 64)   Af   8     0:13,7  Janne Halme          Opel Astra GSi 16V       
 
   3         2.    46:32,1  Aki Parviainen       NilUA
 ( 53)   Af   8     0:46,3  Heikki Parviainen    Opel Astra GSi 16V       
 
   4         2.    47:03,7  Juha Hämäläinen      UUA/PetUA          
 ( 57)   AF   9     1:17,9  Janne Vääränen       Volvo 240                
 
   5         1.    47:12,2  Ville Haakanen       SaloUA/PaiUA          
 ( 50)   af   7     1:26,4  Kalle Perkonoja      Toyota Corolla 1600 GT   
 
   6         3.    47:25,8  Janne Anttila        AnkUA/ValUA          
 ( 60)   AF   9     1:40,0  Ville Puhakka        BMW 325i                 
 
   7         4.    48:04,3  Risto Rantanen       ESRC
 ( 61)   AF   9     2:18,5  Jari Riihonen        BMW 325i                 
 
   8         3.    48:23,4  Jarkko Lankinen      AMM/LemUA          
 ( 67)   Af   8     2:37,6  Mika Mölsä           Ford Escort RS 2000      
 
   9         5.    48:23,4  Jari Lempiäinen      MikUA
 ( 65)   AF   9     2:37,6  Pasi Valtonen        Volvo 240                

 TENGTOOLS-ralli               LUOKKATULOKSET
 22.8.2015 Keski-Karjalan UA   F-CUP A-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 7 / ry F alle 1600 cc;lähti 6;keskeytti 5;suljettu 0
   1    3.   5.    47:12,2  Ville Haakanen       SaloUA/PaiUA
 ( 50)                      Kalle Perkonoja      Toyota Corolla 1600 GT   
 
 Luokka: 8 / ry F alle 2200 cc;lähti 8;keskeytti 5;suljettu 0
   1    3.   2.    45:59,5  Pekka Vainio         UuUA
 ( 64)                      Janne Halme          Opel Astra GSi 16V       
 
   2    2.   3.    46:32,1  Aki Parviainen       NilUA
 ( 53)              0:32,6  Heikki Parviainen    Opel Astra GSi 16V       
 
   3    1.   8.    48:23,4  Jarkko Lankinen      AMM/LemUA
 ( 67)              2:23,9  Mika Mölsä           Ford Escort RS 2000      
 
 Luokka: 9 / ry F yli 2200 cc;lähti 7;keskeytti 2;suljettu 0
   1    3.   1.    45:45,8  Veli Vesala          HamUA/LprUA
 ( 51)                      Mika Luukka          BMW M3                   
 
   2    2.   4.    47:03,7  Juha Hämäläinen      UUA/PetUA
 ( 57)              1:17,9  Janne Vääränen       Volvo 240                
 
   3    1.   6.    47:25,8  Janne Anttila        AnkUA/ValUA
 ( 60)              1:40,0  Ville Puhakka        BMW 325i                 
 
   4     .   7.    48:04,3  Risto Rantanen       ESRC
 ( 61)              2:18,5  Jari Riihonen        BMW 325i                 
 
   5     .   9.    48:23,4  Jari Lempiäinen      MikUA
 ( 65)              2:37,6  Pasi Valtonen        Volvo 240                

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
TENGTOOLS-ralli / F-CUP A-JR
 
EK1 (13.67 km)                   EK2 (22.75 km)                   
AKKALA                           KUTSU                            
  1.Rikkinen Ari-Matti  6:57,3     1.Vainio Pekka       12:42,2
  2.Niemi Henri         0:09,6     2.Lehto Tuomas        0:02,0
  3.Vesala Veli         0:10,9     3.Vesala Veli         0:03,3
  4.Koskela Toni        0:15,2     4.Väänänen Mika       0:06,5
  5.Parviainen Aki      0:17,0     5.Haakanen Ville      0:09,8
  6.Väänänen Mika       0:18,2     6.Parviainen Aki      0:13,7
  7.Vainio Pekka        0:21,8     7.Mäkelä Teemu        0:17,1
  8.Lehto Tuomas        0:23,3     8.Mikkola Jerry       0:19,6
  9.Mikkola Jerry       0:25,3     9.Hämäläinen Juha     0:22,6
 10.Mäkelä Teemu        0:27,5    10.Anttila Janne       0:30,5
 11.Hämäläinen Juha     0:29,9    11.Rantanen Risto      0:33,9
 12.Kulmala Tero        0:30,4    12.Lankinen Jarkko     0:42,8
 13.Anttila Janne       0:35,6    13.Lempiäinen Jari     0:51,4
 14.Lankinen Jarkko     0:35,8    14.Kulmala Tero        6:49,6
 15.Rantanen Risto      0:37,0
 16.Haakanen Ville      0:42,8
 17.Lempiäinen Jari     0:43,1
 18.Rinne Harri         0:48,8
 
 
EK3 (12.40 km)                   EK4 (9.46 km)                    
KENRAALINKYLÄ                    PETRAVAARA                       
  1.Väänänen Mika       6:22,1     1.Vesala Veli         5:21,8
  2.Vainio Pekka        0:01,2     2.Vainio Pekka        0:05,0
  3.Vesala Veli         0:02,1     3.Parviainen Aki      0:07,8
  4.Lehto Tuomas        0:04,0     4.Lehto Tuomas        0:10,4
  5.Haakanen Ville      0:06,4     5.Rantanen Risto      0:13,0
  6.Anttila Janne       0:09,0     6.Hämäläinen Juha     0:14,4
  7.Hämäläinen Juha     0:09,1     7.Anttila Janne       0:17,2
  8.Parviainen Aki      0:10,6     8.Haakanen Ville      0:18,8
  9.Rantanen Risto      0:23,6     9.Lempiäinen Jari     0:23,0
 10.Lankinen Jarkko     0:24,5       Lankinen Jarkko     0:23,0
 11.Lempiäinen Jari     0:28,2
 12.Mäkelä Teemu       14:37,9
 
 
EK5 (13.07 km)                   EK6 (12.30 km)                   
PAPINNIEMI                       ROKKALA                          
  1.Vesala Veli         7:24,0     1.Vainio Pekka        6:41,3
  2.Vainio Pekka        0:02,8     2.Parviainen Aki      0:00,7
  3.Anttila Janne       0:12,0     3.Vesala Veli         0:00,8
  4.Lempiäinen Jari     0:12,3     4.Hämäläinen Juha     0:04,7
  5.Haakanen Ville      0:13,5     5.Haakanen Ville      0:12,2
  6.Parviainen Aki      0:13,6     6.Anttila Janne       0:12,8
  7.Hämäläinen Juha     0:14,3     7.Lempiäinen Jari     0:16,7
  8.Rantanen Risto      0:21,2     8.Lankinen Jarkko     0:22,3
  9.Lankinen Jarkko     0:26,3     9.Rantanen Risto      0:26,9