SM-Itäralli                   LUOKKATULOKSET
 12.-13.6.2015 Joensuun UA     SM2: TUOTANTO4           
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 2 / SM2:Tuotanto4;lähti 9 (SM 8);keskeytti 3;suljettu 0
   1               48:44,6  Teemu Asunmaa(T)     AlavUA/JyvUA
 ( 43)                      Jonne Halttunen      Subaru Impreza R4        
 
   2               50:04,9  Risto Immonen        JoeUA/K-KUA
 ( 49)              1:20,3  Erno Kinnunen        Subaru Impreza WRX Sti   
 
   3               50:25,6  Henri Kolsi          LahUA/KR-TEAM RY
 ( 47)              1:41,0  Rami Suorsa          Subaru Impreza WRX Sti   
 
   4               50:27,8  Tapio Lauronen       K-KUA
 ( 50)              1:43,2  Lassi Turunen        Mitsubishi Lancer E9     
 
   5               51:33,9  Juha Pasanen         OUA
 ( 48)              2:49,3  Jari Jaakola         Mitsubishi Lancer E9     
 
   6               52:01,8  Kees Burger(T)       RiiUA/FCDA
 ( 46)              3:17,2  Miika Teiskonen      Subaru Impreza WRX Sti R4
Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
SM-Itäralli / SM2: TUOTANTO4
 
EK1 (11.40 km)                   EK2 (19.65 km)                   
Gulf Honkavaara                  Rakennus Hassinen Oy             
  1.Nikko Joni          5:35,6     1.Nikko Joni          9:25,8
  2.Asunmaa Teemu       0:03,1     2.Kiviniemi Kristian  0:06,9
  3.Kiviniemi Kristian  0:04,1     3.Asunmaa Teemu       0:12,9
  4.Immonen Risto       0:07,0     4.Lauronen Tapio      0:24,7
  5.Lauronen Tapio      0:13,0     5.Immonen Risto       0:26,6
  6.Kolsi Henri         0:15,4     6.Pasanen Juha        0:31,1
  7.Pasanen Juha        0:20,6     7.Kolsi Henri         0:32,9
  8.Burger Kees         0:28,5     8.Burger Kees         0:52,9
  9.Posadskiy Aleksandr 0:47,6     9.Posadskiy Aleksandr 1:09,6
 
 
EK3 (9.15 km)                    EK4 (7.70 km)                    
John Deere                       Hannu's Rally Team               
  1.Nikko Joni          4:06,3     1.Kiviniemi Kristian  3:29,7
  2.Asunmaa Teemu       0:02,7     2.Asunmaa Teemu       0:00,7
    Kiviniemi Kristian  0:02,7     3.Lauronen Tapio      0:05,4
  4.Lauronen Tapio      0:09,2     4.Immonen Risto       0:07,2
  5.Immonen Risto       0:11,0     5.Pasanen Juha        0:11,3
  6.Pasanen Juha        0:15,3     6.Kolsi Henri         0:12,9
  7.Kolsi Henri         0:16,0     7.Burger Kees         0:15,9
  8.Burger Kees         0:16,4     8.Posadskiy Aleksandr 9:30,3
  9.Posadskiy Aleksandr 0:27,3
 
 
EK5 (2.17 km)                    EK6 (11.40 km)                   
Abloy/Autotalo Hartikainen       Piipposen Kone Oy                
  1.Kiviniemi Kristian  1:32,1     1.Asunmaa Teemu       5:37,6
  2.Asunmaa Teemu       0:00,8     2.Immonen Risto       0:07,5
  3.Immonen Risto       0:02,4     3.Lauronen Tapio      0:09,4
  4.Lauronen Tapio      0:03,1     4.Kolsi Henri         0:18,5
  5.Kolsi Henri         0:04,3     5.Pasanen Juha        0:27,1
  6.Pasanen Juha        0:04,6     6.Burger Kees         0:31,7
  7.Burger Kees         0:06,2
 
 
EK7 (19.65 km)                   EK8 (9.15 km)                    
Vatupassi                        Stark                            
  1.Lauronen Tapio     10:27,1     1.Asunmaa Teemu       4:24,2
  2.Asunmaa Teemu       0:03,8     2.Lauronen Tapio      0:01,1
  3.Kolsi Henri         0:14,2     3.Immonen Risto       0:05,3
  4.Pasanen Juha        0:33,3     4.Kolsi Henri         0:06,8
  5.Immonen Risto       0:36,2     5.Burger Kees         0:13,5
  6.Burger Kees         0:44,5     6.Pasanen Juha        0:23,9
 
 
EK9 (7.70 km)                                                     
Hannu's Rally Team                                                
  1.Asunmaa Teemu       3:42,2
  2.Immonen Risto       0:01,1
  3.Lauronen Tapio      0:01,3
  4.Kolsi Henri         0:04,0
  5.Burger Kees         0:11,6
  6.Pasanen Juha        0:26,1