SM-Itäralli                   LUOKKATULOKSET
 12.-13.6.2015 Joensuun UA     SC4: F-RYHMÄ             
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 5 / SC5:ryhmä F enintään 3000 cc;lähti 15;keskeytti 8;suljettu 0
   1               49:24,4  Vesa Hirvonen        K-KUA/RiiUA
 ( 57)                      Toni Näsman          BMW M3                   
 
   2               50:27,6  Janne Eronen         HAU/NuUA
 ( 62)              1:03,2  Ville Mäkelä         BMW M3                   
 
   3               51:11,1  Markus Hellström     SaloUA
 ( 63)              1:46,7  Tero Nättiaho        Volvo 240                
 
   4               52:50,3  Mika Aaltonen        PoSUA
 ( 52)              3:25,9  Tuuka Tyyskä         BMW M3                   
 
   5               53:27,7  Joonas Kosloff       AL-Kangasniemi
 ( 65)              4:03,3  Artturi Kosloff      Opel Astra GSi 16V       
 
   6               54:05,2  Edgar Wirtanen       E-TMK/UA/RUFAK
 ( 55)              4:40,8  Jonas Lunden         Opel Astra GSi 16V       
 
   7               55:52,0  Harri Kihlman        KuuUA
 ( 58)              6:27,6  Jyrki Tamminen       BMW 325i                 
Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
SM-Itäralli / SC4: F-RYHMÄ
 
EK1 (11.40 km)                   EK2 (19.65 km)                   
Gulf Honkavaara                  Rakennus Hassinen Oy             
  1.Hirvonen Vesa       5:42,4     1.Hirvonen Vesa       9:52,2
  2.Lario Ilmo          0:11,1     2.Eronen Janne        0:12,3
  3.Eronen Janne        0:11,4     3.Hellström Markus    0:16,2
  4.Rantanen Simo       0:11,8     4.Rantanen Simo       0:22,4
  5.Kihlman Jari        0:14,6     5.Aaltonen Mika       0:29,0
  6.Aaltonen Mika       0:16,1       Thil Heikki         0:29,0
    Thil Heikki         0:16,1     7.Kilpiä Mikko        0:36,5
  8.Hellström Markus    0:19,4     8.Tuomisto Henri      0:42,3
  9.Karjalainen Teijo   0:26,9     9.Kosloff Joonas      0:46,9
 10.Leinonen Hannu      0:28,9    10.Wirtanen Edgar      0:59,6
 11.Kilpiä Mikko        0:31,3    11.Kihlman Harri       1:12,0
 12.Kosloff Joonas      0:31,7
 13.Tuomisto Henri      0:39,3
 14.Wirtanen Edgar      0:40,5
 15.Kihlman Harri       0:44,9
 
 
EK3 (9.15 km)                    EK4 (7.70 km)                    
John Deere                       Hannu's Rally Team               
  1.Hirvonen Vesa       4:16,4     1.Eronen Janne        3:36,5
  2.Eronen Janne        0:05,8     2.Hirvonen Vesa       0:01,1
  3.Hellström Markus    0:11,0     3.Hellström Markus    0:10,6
  4.Aaltonen Mika       0:17,5     4.Aaltonen Mika       0:15,3
  5.Kilpiä Mikko        0:19,9     5.Kilpiä Mikko        0:17,3
  6.Kosloff Joonas      0:20,6     6.Wirtanen Edgar      0:17,7
  7.Tuomisto Henri      0:22,7     7.Kosloff Joonas      0:18,9
  8.Wirtanen Edgar      0:24,2     8.Tuomisto Henri      0:20,2
  9.Kihlman Harri       0:34,0     9.Kihlman Harri       0:30,4
 
 
EK5 (2.17 km)                    EK6 (11.40 km)                   
Abloy/Autotalo Hartikainen       Piipposen Kone Oy                
  1.Hirvonen Vesa       1:38,3     1.Hirvonen Vesa       5:43,5
  2.Tuomisto Henri      0:02,7     2.Eronen Janne        0:10,1
  3.Aaltonen Mika       0:04,7     3.Hellström Markus    0:22,5
  4.Wirtanen Edgar      0:04,8     4.Aaltonen Mika       0:27,9
  5.Kosloff Joonas      0:05,2     5.Kosloff Joonas      0:30,6
  6.Kilpiä Mikko        0:06,2     6.Wirtanen Edgar      0:34,8
  7.Hellström Markus    0:06,6     7.Tuomisto Henri      0:37,6
  8.Kihlman Harri       0:11,8     8.Kihlman Harri       0:54,8
  9.Eronen Janne        0:19,7
 
 
EK7 (19.65 km)                   EK8 (9.15 km)                    
Vatupassi                        Stark                            
  1.Hirvonen Vesa      10:25,8     1.Hirvonen Vesa       4:23,9
  2.Eronen Janne        0:00,9     2.Eronen Janne        0:01,5
  3.Hellström Markus    0:08,1     3.Hellström Markus    0:07,2
  4.Kosloff Joonas      0:45,8     4.Kosloff Joonas      0:23,5
  5.Aaltonen Mika       0:52,2     5.Wirtanen Edgar      0:24,3
  6.Wirtanen Edgar      0:57,2     6.Aaltonen Mika       0:26,8
  7.Kihlman Harri       1:08,5     7.Kihlman Harri       0:37,1
 
 
EK9 (7.70 km)                                                     
Hannu's Rally Team                                                
  1.Hirvonen Vesa       3:44,3
  2.Eronen Janne        0:02,6
  3.Hellström Markus    0:06,2
  4.Aaltonen Mika       0:17,5
  5.Wirtanen Edgar      0:18,8
  6.Kosloff Joonas      0:21,2
  7.Kihlman Harri       0:35,2