Infra 10 ralli                LUOKKATULOKSET
 7.3.2015 Lahden UA            V1600,TROPHY,HISTORIC    
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 14 / ry N,A,FinR (FiaR1 enintään 1600 cc) enintään 1400 cc;lähti 5;keskeytti 1;suljettu 0
   1               34:52,7  Pasi Laaksomaa       LahUA/Kal Ua
 (138)                      Sami Saari           VW Polo 1.4              
 
   2               35:04,5  Petri Patjas         LahUA/PukMU
 (139)              0:11,8  Petri Pimiä          Audi A3                  
 
   3    1          35:28,3  Toni Lauronen        K-KUA
 (140)              0:35,6  Jarno Puumalainen    Nissan Micra 1.3 Super S 
 
   4               43:14,9  Kim Seppänen         LamUA/TerUA
 (143)              8:22,2  Tapio Järvinen       BMW 316 Compact          
 
 Luokka: 17 / Historic kaikki ikäkaudet yli 1600 cc;lähti 5;keskeytti 3;suljettu 0
   1               39:24,7  Hannu Rahkonen       Päij-HUA/RiiUA
 (149)                      Teemu Stellberg      Volvo 142                
 
   2               42:18,4  Ari Koskinen         UUA
 (144)              2:53,7  Anssi Koskinen       Renault 8 Gordini        

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
Infra 10 ralli / V1600,TROPHY,HISTORIC
 
EK1 (6.40 km)                    EK2 (11.50 km)                   
Powerbyte Oy                     Pasastar Oy                      
  1.Patjas Petri        4:50,6     1.Laaksomaa Pasi      8:14,6
  2.Laaksomaa Pasi      0:03,8     2.Patjas Petri        0:00,4
  3.Lauronen Toni       0:12,3     3.Lauronen Toni       0:03,5
  4.Rahkonen Hannu      0:29,6     4.Haapalainen Kari    0:35,2
  5.Niittymäki Esa      0:38,6     5.Niittymäki Esa      0:46,6
  6.Korte Juha          0:44,6     6.Rahkonen Hannu      0:56,4
  7.Koskinen Ari        0:54,2     7.Koskinen Ari        1:30,1
  8.Seppänen Kim        1:39,5     8.Korte Juha          2:01,3
  9.Haapalainen Kari    2:10,8     9.Seppänen Kim        2:16,9
 10.Riihiaho Pasi       5:14,2
 
 
EK3 (13.90 km)                   EK4 (10.00 km)                   
Matkakeidas                      Maansiirto Morri Oy              
  1.Laaksomaa Pasi      9:23,8     1.Laaksomaa Pasi      6:45,8
  2.Patjas Petri        0:06,0     2.Lauronen Toni       0:10,4
  3.Lauronen Toni       0:09,5     3.Patjas Petri        0:13,3
  4.Haapalainen Kari    0:52,2     4.Haapalainen Kari    0:54,8
  5.Rahkonen Hannu      1:11,7     5.Rahkonen Hannu      1:12,8
  6.Seppänen Kim        1:46,4     6.Seppänen Kim        1:38,1
  7.Koskinen Ari        2:01,3     7.Koskinen Ari        1:48,7
 
 
EK5 (7.40 km)                                                     
Bigem                                                             
  1.Patjas Petri        5:30,0
  2.Laaksomaa Pasi      0:04,1
  3.Lauronen Toni       0:07,8
  4.Rahkonen Hannu      0:49,4
  5.Haapalainen Kari    0:52,7
  6.Seppänen Kim        1:09,2
  7.Koskinen Ari        1:19,3