Infra 10 ralli                YLEISKILPAILU
 7.3.2015 Lahden UA            F-CUP B-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1         1.    32:43,6  Heikki Koski-Lammi   JaMoKe/UA/EPUA           
 (112)   Fb  11             Kari Luoma           Honda Civic Type R       
 
   2         1.    32:45,4  Anssi Valkonen       AL-Härmä
 (116)   FB  12     0:01,8  Jani Pohto           BMW 325i                 
 
   3         2.    33:01,8  Jonni Ruottunen      LemUA
 (113)   FB  12     0:18,2  Mikko Niemelä        Volvo 240                
 
   4         2.    33:33,6  Petri Koskinen       LaihUA
 (121)   Fb  11     0:50,0  Martti Männistö      VW Golf GTI 16V          
 
   5         1.    33:35,3  Teemu Kuusinen       ALTI/UuUA           
 (123)   fb  10     0:51,7  Jukka Kivelä         Toyota Starlet           
 
   6         3.    34:06,6  Joni Meronen         XON SC
 (118)   FB  12     1:23,0  Janne Mäihäniemi     BMW 325i                 
 
   7         2.    34:07,2  Tuomas Kamila        LaihUA
 (115)   fb  10     1:23,6  Joni Mäkinen         Toyota Starlet           
 
   8         3.    34:10,9  Roope Uurainen       HeiUA/Päij-HUA       
 (124)   Fb  11     1:27,3  Vesa Sauvala         Ford Escort RS 2000      
 
   9         4.    34:18,6  Marko Haapsaari      LuuUA
 (125)   FB  12     1:35,0  Jani Metso           BMW 325i                 
 
  10         4.    34:36,3  Oskari Röman         OrSUA/OriUA          
 (122)   Fb  11     1:52,7  Jarkko Hirvonen      Opel Astra GSi 16V       
 
  11         3.    34:58,4  Iiro Aalto           LohUA/AL-Kangasniemi 
 (130)   fb  10     2:14,8  Heikki Kyrönlahti    Toyota Starlet           
 
  12         5.    35:12,8  Lauri Mäkelä         NokUA
 (126)   Fb  11     2:29,2  Mika Rantala         Opel Kadett E GSi 2.0    
 
  13         6.    36:00,7  Marko Uotila         Päij-HUA
 (135)   Fb  11     3:17,1  Sami Rautiainen      Ford Escort RS2000       
 
  14         4.    42:58,0  Aleksi Kopalainen    HämUA
 (114)   fb  10    10:14,4  Petri Fagerdahl      Toyota Starlet           

 Infra 10 ralli                LUOKKATULOKSET
 7.3.2015 Lahden UA            F-CUP B-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 10 / ry F alle 1600 cc;lähti 6;keskeytti 2;suljettu 0
   1    3.   5.    33:35,3  Teemu Kuusinen       ALTI/UuUA
 (123)                      Jukka Kivelä         Toyota Starlet           
 
   2    2.   7.    34:07,2  Tuomas Kamila        LaihUA
 (115)              0:31,9  Joni Mäkinen         Toyota Starlet           
 
   3    1.  11.    34:58,4  Iiro Aalto           LohUA/AL-Kangasniemi
 (130)              1:23,1  Heikki Kyrönlahti    Toyota Starlet           
 
   4     .  14.    42:58,0  Aleksi Kopalainen    HämUA
 (114)              9:22,7  Petri Fagerdahl      Toyota Starlet           
 
 Luokka: 11 / ry F alle 2200 cc;lähti 12;keskeytti 6;suljettu 0
   1    4.   1.    32:43,6  Heikki Koski-Lammi   JaMoKe/UA/EPUA
 (112)                      Kari Luoma           Honda Civic Type R       
 
   2    3.   4.    33:33,6  Petri Koskinen       LaihUA
 (121)              0:50,0  Martti Männistö      VW Golf GTI 16V          
 
   3    2.   8.    34:10,9  Roope Uurainen       HeiUA/Päij-HUA
 (124)              1:27,3  Vesa Sauvala         Ford Escort RS 2000      
 
   4    2.  10.    34:36,3  Oskari Röman         OrSUA/OriUA
 (122)              1:52,7  Jarkko Hirvonen      Opel Astra GSi 16V       
 
   5    1.  12.    35:12,8  Lauri Mäkelä         NokUA
 (126)              2:29,2  Mika Rantala         Opel Kadett E GSi 2.0    
 
   6     .  13.    36:00,7  Marko Uotila         Päij-HUA
 (135)              3:17,1  Sami Rautiainen      Ford Escort RS2000       
 
 Luokka: 12 / ry F yli 2200 cc;lähti 6;keskeytti 2;suljettu 0
   1    3.   2.    32:45,4  Anssi Valkonen       AL-Härmä
 (116)                      Jani Pohto           BMW 325i                 
 
   2    2.   3.    33:01,8  Jonni Ruottunen      LemUA
 (113)              0:16,4  Mikko Niemelä        Volvo 240                
 
   3    1.   6.    34:06,6  Joni Meronen         XON SC
 (118)              1:21,2  Janne Mäihäniemi     BMW 325i                 
 
   4     .   9.    34:18,6  Marko Haapsaari      LuuUA
 (125)              1:33,2  Jani Metso           BMW 325i                 

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
Infra 10 ralli / F-CUP B-JR
 
EK1 (6.40 km)                    EK2 (11.50 km)                   
Powerbyte Oy                     Pasastar Oy                      
  1.Valkonen Anssi      4:32,7     1.Ruottunen Jonni     7:43,1
  2.Ruottunen Jonni     0:03,8     2.Valkonen Anssi      0:02,7
  3.Kopalainen Aleksi   0:05,1     3.Koski-Lammi Heikki  0:06,3
  4.Kuusinen Teemu      0:05,4     4.Kuusinen Teemu      0:10,1
  5.Koski-Lammi Heikki  0:06,3     5.Paronen Marko       0:17,3
  6.Meronen Joni        0:07,6       Uurainen Roope      0:17,3
  7.Loppi Sami          0:07,9     7.Koskinen Petri      0:17,6
  8.Kamila Tuomas       0:08,5     8.Haapsaari Marko     0:20,4
    Riihimäki Tomi      0:08,5     9.Kamila Tuomas       0:21,2
 10.Paronen Marko       0:09,4    10.Meronen Joni        0:21,9
 11.Koskinen Petri      0:12,7    11.Riihimäki Tomi      0:28,1
 12.Uurainen Roope      0:13,2    12.Röman Oskari        0:30,3
 13.Haapsaari Marko     0:15,0    13.Kivioja Petri       0:30,5
 14.Saari Kari-Pekka    0:15,1    14.Mäkelä Lauri        0:31,5
 15.Laine Lauri         0:18,0    15.Aalto Iiro          0:35,6
 16.Utukka Pasi         0:20,0    16.Uotila Marko        0:44,4
 17.Aalto Iiro          0:21,0    17.Utukka Pasi         0:48,2
 18.Mäkelä Lauri        0:22,1    18.Loppi Sami          0:51,4
 19.Röman Oskari        0:25,1    19.Laine Lauri         1:32,6
 20.Martikainen Mika    0:26,2    20.Kopalainen Aleksi   6:58,4
 21.Kivioja Petri       0:33,7
 22.Uotila Marko        0:46,3
 
 
EK3 (13.90 km)                   EK4 (10.00 km)                   
Matkakeidas                      Maansiirto Morri Oy              
  1.Valkonen Anssi      8:45,3     1.Koski-Lammi Heikki  6:20,3
  2.Koski-Lammi Heikki  0:06,4     2.Valkonen Anssi      0:12,5
    Koskinen Petri      0:06,4     3.Ruottunen Jonni     0:13,4
  4.Ruottunen Jonni     0:09,4     4.Kopalainen Aleksi   0:17,6
  5.Kuusinen Teemu      0:20,0     5.Kuusinen Teemu      0:17,9
  6.Paronen Marko       0:24,6     6.Koskinen Petri      0:18,8
  7.Meronen Joni        0:25,3     7.Paronen Marko       0:20,8
  8.Kamila Tuomas       0:27,5     8.Röman Oskari        0:24,4
    Uurainen Roope      0:27,5     9.Kamila Tuomas       0:25,3
 10.Röman Oskari        0:29,4    10.Uurainen Roope      0:26,2
 11.Kopalainen Aleksi   0:30,9    11.Haapsaari Marko     0:26,5
 12.Haapsaari Marko     0:31,0    12.Meronen Joni        0:27,7
 13.Aalto Iiro          0:37,4    13.Mäkelä Lauri        0:30,9
 14.Mäkelä Lauri        0:49,2    14.Aalto Iiro          0:37,7
 15.Uotila Marko        0:51,9    15.Uotila Marko        0:43,6
 16.Utukka Pasi         1:03,5    16.Utukka Pasi         0:50,1
 17.Kivioja Petri       1:07,5
 
 
EK5 (7.40 km)                                                     
Bigem                                                             
  1.Koski-Lammi Heikki  5:03,2
  2.Valkonen Anssi      0:05,6
  3.Ruottunen Jonni     0:10,6
  4.Koskinen Petri      0:13,5
  5.Kuusinen Teemu      0:17,3
  6.Meronen Joni        0:19,5
  7.Kamila Tuomas       0:20,1
  8.Haapsaari Marko     0:21,1
  9.Aalto Iiro          0:22,1
    Uurainen Roope      0:22,1
 11.Röman Oskari        0:22,5
 12.Uotila Marko        0:29,9
 13.Mäkelä Lauri        0:34,5
 14.Kopalainen Aleksi   2:41,4