SM Pohjanmaa ralli            LUOKKATULOKSET
 6.-7.3.2015 Pohjanmaa Ralli   SM4: SUPER2              
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 4 / SM4:Super2;lähti 13 (SM 13);keskeytti 2;suljettu 0
   1               45:22,8  Joonas Lindroos      ESRC/EMSC
 ( 54)                      Pasi Kilpeläinen     Honda Civic Type R       
 
   2               45:42,1  Ville Hautamäki(T)   JärvisUA
 ( 53)              0:19,3  Ari-Pekka Hautanen   Honda Civic Type-R       
 
   3               45:55,9  Marko Mänty          KauhUA/NokUA
 ( 56)              0:33,1  Joni Mäkelä          Honda Civic R3           
 
   4               46:29,1  Jarkko Savolainen    PertUA
 ( 57)              1:06,3  Timo Kurppa          Honda Civic R3           
 
   5               46:58,4  Jussi Teppo          YkUa
 ( 59)              1:35,6  Toni Kangas          Honda Civic Type R       
 
   6               47:32,1  Janne Seluska        LakUA/KorUA/MK
 ( 58)              2:09,3  Matti Leistiö        Honda Civic Type R       
 
   7               48:03,7  Sami Korvola         PokyUA
 ( 66)              2:40,9  Asko Kujala          Ford Fiesta ST           
 
   8               48:08,3  Kimmo Linden         EMSC
 ( 60)              2:45,5  Antti Ala-Kurikka    Honda Civic Type R       
 
   9               48:40,1  Jussi Pikkuaho       OUA
 ( 63)              3:17,3  Kari Peura           Honda Civic Type R       
 
  10               48:40,6  Jari Kuikka          KangUA/JouSUA
 ( 62)              3:17,8  Kimmo Halttunen      Honda Civic Type R       
 
  11               48:54,1  Joonas Keränen       MikUA/HAU
 ( 64)              3:31,3  Henri Taivalantti    Honda Civic Type R       

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
SM Pohjanmaa ralli / SM4: SUPER2
 
EK1 (13.00 km)                   EK2 (10.92 km)                   
Alhojoki                         Jauri                            
  1.Lindroos Joonas     5:02,4     1.Lindroos Joonas     5:21,4
  2.Korvola Sami        0:05,4       Korvola Sami
  3.Hautamäki Ville     0:07,3     3.Savolainen Jarkko   0:02,8
  4.Ruotsalainen Esa    0:07,6     4.Hautamäki Ville     0:05,6
  5.Teppo Jussi         0:10,3     5.Mänty Marko         0:07,4
  6.Mänty Marko         0:10,8     6.Teppo Jussi         0:10,1
  7.Linden Kimmo        0:14,8     7.Seluska Janne       0:20,6
  8.Seluska Janne       0:21,7     8.Linden Kimmo        0:25,9
  9.Kuikka Jari         0:24,0     9.Keränen Joonas      0:26,7
 10.Hatakka Tommi       0:25,3    10.Pikkuaho Jussi      0:29,0
 11.Keränen Joonas      0:30,7    11.Kuikka Jari         0:31,6
 12.Pikkuaho Jussi      0:35,9    12.Hatakka Tommi       0:51,5
 13.Savolainen Jarkko   0:48,8
 
 
EK3 (29.80 km)                   EK4 (16.04 km)                   
Tohni                            Salmenkylä                       
  1.Lindroos Joonas    18:07,4     1.Hautamäki Ville    10:10,9
  2.Savolainen Jarkko   0:08,9     2.Mänty Marko         0:03,8
  3.Hautamäki Ville     0:13,1     3.Lindroos Joonas     0:07,4
  4.Mänty Marko         0:16,3     4.Savolainen Jarkko   0:08,9
  5.Korvola Sami        0:23,3     5.Seluska Janne       0:21,6
  6.Teppo Jussi         0:43,9     6.Teppo Jussi         0:23,8
  7.Linden Kimmo        0:56,1     7.Keränen Joonas      0:37,2
  8.Seluska Janne       0:59,3     8.Linden Kimmo        0:38,1
  9.Pikkuaho Jussi      1:07,6     9.Pikkuaho Jussi      0:40,3
 10.Keränen Joonas      1:25,2    10.Kuikka Jari         0:42,2
 11.Kuikka Jari         1:27,9    11.Korvola Sami        2:05,9
 
 
EK5 (11.28 km)                                                    
Niemenkylä                                                        
  1.Lindroos Joonas     6:33,3
  2.Hautamäki Ville     0:00,7
  3.Mänty Marko         0:02,2
  4.Savolainen Jarkko   0:04,3
  5.Seluska Janne       0:13,5
  6.Korvola Sami        0:13,7
  7.Teppo Jussi         0:14,9
  8.Kuikka Jari         0:19,5
  9.Pikkuaho Jussi      0:31,9
 10.Linden Kimmo        0:38,0
 11.Keränen Joonas      0:38,9