SM Pohjanmaa ralli            LUOKKATULOKSET
 6.-7.3.2015 Pohjanmaa Ralli   SM2: TUOTANTO4           
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 2 / SM2:Tuotanto4;lähti 12 (SM 12);keskeytti 3;suljettu 0
   1               41:27,0  Teemu Asunmaa(T)     AlavUA/JyvUA
 (  2)                      Jonne Halttunen      Subaru Impreza WRX Sti   
 
   2               41:35,7  Joni Nikko(T)        LaihUA/MikUA
 (  1)              0:08,7  Henri Arpiainen      Mitsubishi Lancer E9     
 
   3               41:44,9  Kristian Kiviniemi(T ParkUA/EPUA
 (  3)              0:17,9  Matti Kangas         Mitsubishi Lancer E10    
 
   4               45:00,9  Kees Burger(T)       RiiUA/FCDA
 (  5)              3:33,9  Miika Teiskonen      Subaru Impreza WRX Sti   
 
   5               45:12,2  Jukka Kasi           LaihUA/KosSUA
 ( 10)              3:45,2  Henri Ania           Mitsubishi Lancer E9     
 
   6               45:30,1  Evgeny Cherkasov(T)  RiiUA/NuUA
 (  6)              4:03,1  Mikko Lukka          Subaru Impreza WRX Sti   
 
   7               45:58,1  Mikko Ala-Talkkari   LapUA
 (  9)              4:31,1  Antti Ala-Talkkari   Subaru Impreza WRX Sti   
 
   8               47:55,6  Timo Pitkäniemi      LamUA/LahUA
 ( 11)              6:28,6  Kirsi Holmberg       Subaru Impreza WRX Sti   
 
   9    1          52:10,4  Inessa Tushkanova    KaUA/RUS
 ( 12)             10:43,4  Dmitry Chumak        Mitsubishi Lancer E10    

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
SM Pohjanmaa ralli / SM2: TUOTANTO4
 
EK1 (13.00 km)                   EK2 (10.92 km)                   
Alhojoki                         Jauri                            
  1.Asunmaa Teemu       4:36,2     1.Nikko Joni          4:56,8
  2.Nikko Joni          0:00,8     2.Asunmaa Teemu       0:02,5
  3.Kiviniemi Kristian  0:07,1     3.Kiviniemi Kristian  0:03,1
  4.Kasi Jukka          0:18,2     4.Pietarinen Eerik    0:15,6
  5.Pietarinen Eerik    0:20,0     5.Burger Kees         0:17,9
  6.Tushkanova Inessa   0:24,7     6.Kasi Jukka          0:18,6
  7.Koljonen Juha       0:28,3     7.Koljonen Juha       0:21,5
  8.Pasanen Juha        0:29,0     8.Ala-Talkkari Mikko  0:27,4
  9.Ala-Talkkari Mikko  0:31,2     9.Pasanen Juha        0:30,4
 10.Cherkasov Evgeny    0:36,5    10.Pitkäniemi Timo     0:38,5
 11.Burger Kees         0:41,2    11.Cherkasov Evgeny    0:40,0
 12.Pitkäniemi Timo     0:45,8    12.Tushkanova Inessa   5:49,5
 
 
EK3 (29.80 km)                   EK4 (16.04 km)                   
Tohni                            Salmenkylä                       
  1.Asunmaa Teemu      16:44,0     1.Asunmaa Teemu       9:12,2
  2.Nikko Joni          0:08,9     2.Kiviniemi Kristian  0:00,9
  3.Kiviniemi Kristian  0:11,0     3.Nikko Joni          0:02,3
  4.Burger Kees         1:20,7     4.Burger Kees         0:43,4
  5.Kasi Jukka          1:21,7     5.Cherkasov Evgeny    0:50,1
  6.Cherkasov Evgeny    1:27,1     6.Pasanen Juha        0:51,0
  7.Pasanen Juha        1:42,1     7.Ala-Talkkari Mikko  0:53,2
  8.Ala-Talkkari Mikko  1:57,7     8.Kasi Jukka          1:11,2
  9.Tushkanova Inessa   2:26,0     9.Tushkanova Inessa   1:14,5
 10.Pitkäniemi Timo     2:37,0    10.Pitkäniemi Timo     1:22,3
 11.Koljonen Juha      33:16,0
 
 
EK5 (11.28 km)                                                    
Niemenkylä                                                        
  1.Kiviniemi Kristian  5:53,6
  2.Nikko Joni          0:00,9
  3.Asunmaa Teemu       0:01,7
  4.Cherkasov Evgeny    0:33,6
  5.Burger Kees         0:34,9
  6.Kasi Jukka          0:39,7
  7.Ala-Talkkari Mikko  0:45,8
  8.Tushkanova Inessa   0:52,9
  9.Pitkäniemi Timo     1:09,2
 10.Pasanen Juha        2:39,7