SM VAAKUNA-RALLI              LUOKKATULOKSET
 20.-21.2.2015 Mikkelin UA     SM2: TUOTANTO4           
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 2 / SM2:Tuotanto4;lähti 15 (SM 13);keskeytti 2;suljettu 0
   1               50:33,9  Teemu Asunmaa(T)     AlavUA/JyvUA
 ( 49)                      Jonne Halttunen      Subaru Impreza WRX Sti   
 
   2               50:48,2  Joni Nikko(T)        LaihUA/MikUA
 ( 50)              0:14,3  Henri Arpiainen      Mitsubishi Lancer E9     
 
   3               51:28,5  Kristian Kiviniemi   ParkUA/EPUA
 ( 48)              0:54,6  Matti Kangas         Mitsubishi Lancer E10    
 
   4               52:42,6  Kari Ali-Rantala     RiiUA/AlavUA
 ( 45)              2:08,7  Asko Sairanen        Mitsubishi Lancer E10    
 
   5               53:54,7  Henri Kolsi          LahUA/KR-TEAM RY
 ( 46)              3:20,8  Rami Suorsa          Subaru Impreza WRX Sti   
 
   6               54:50,3  Henri Haapamäki      SAU/RiiUA
 ( 44)              4:16,4  Teemu Arminen        Subaru Impreza WRX Sti   
 
   7               54:53,6  Evgeny Cherkasov(T)  RiiUA/NuUA
 ( 41)              4:19,7  Mikko Lukka          Subaru Impreza WRX Sti   
 
   8               55:08,8  Kees Burger(T)       RiiUA/FCDA
 ( 42)              4:34,9  Miika Teiskonen      Subaru Impreza WRX Sti   
 
   9               55:16,9  Juha Pasanen         OUA
 ( 40)              4:43,0  Jari Jaakola         Mitsubishi Lancer E9     
 
  10               56:39,9  Timo Partanen        TTR/EMSC
 ( 38)              6:06,0  Mika Tynkkynen       Subaru Impreza WRX Sti   
 
  11               56:55,3  Alexander Posadsky   ARTRALLY-KLOTZ
 ( 73)              6:21,4  Sergey Mokrov        Mitsubishi Lancer E10    
 
  12             1:01:48,3  Martynas Samsonas    Samsonasracing
 ( 47)             11:14,4  Mindavgas Varza      Subaru Impreza WRX Sti   
 
  13             1:09:25,5  Eerik Pietarinen     UAU/HyUA
 ( 43)             18:51,6  Juha-Pekka Jauhiaine Mitsubishi Lancer E9     

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
SM VAAKUNA-RALLI / SM2: TUOTANTO4
 
EK2 (2.75 km)                    EK3 (26.70 km)                   
Ravirata 2                       Kovala                           
  1.Nikko Joni          1:54,3     1.Asunmaa Teemu      17:45,6
  2.Kiviniemi Kristian  0:02,3     2.Nikko Joni          0:09,4
  3.Asunmaa Teemu       0:04,5     3.Ali-Rantala Kari    0:46,6
  4.Ali-Rantala Kari    0:06,2     4.Pietarinen Eerik    0:49,5
  5.Kolsi Henri         0:07,2     5.Kiviniemi Kristian  0:53,0
  6.Kasi Jukka          0:09,3     6.Kasi Jukka          1:04,6
    Pietarinen Eerik    0:09,3     7.Cherkasov Evgeny    1:26,5
  8.Samsonas Martynas   0:11,9     8.Kolsi Henri         1:27,8
  9.Burger Kees         0:12,8     9.Haapamäki Henri     1:35,1
 10.Haapamäki Henri     0:16,4    10.Burger Kees         1:48,0
 11.Pasanen Juha        0:16,5    11.Pasanen Juha        1:56,1
 12.Cherkasov Evgeny    0:17,0    12.Posadsky Alexander  2:02,2
 13.Partanen Timo       0:18,7    13.Partanen Timo       2:29,6
 14.Posadsky Alexander  0:24,5    14.Pitkäniemi Timo     3:17,0
 15.Pitkäniemi Timo     0:35,9    15.Samsonas Martynas   5:51,1
 
 
EK4 (14.20 km)                   EK5 (28.65 km)                   
Sattila 1                        Saikkola 1                       
  1.Nikko Joni          7:01,0     1.Asunmaa Teemu      16:35,6
  2.Asunmaa Teemu       0:02,2     2.Kiviniemi Kristian  0:03,2
  3.Kiviniemi Kristian  0:04,9     3.Nikko Joni          0:16,5
  4.Ali-Rantala Kari    0:20,5     4.Ali-Rantala Kari    0:43,4
  5.Pietarinen Eerik    0:30,4     5.Kolsi Henri         0:55,9
  6.Kolsi Henri         0:32,0     6.Haapamäki Henri     1:12,8
  7.Haapamäki Henri     0:34,3     7.Burger Kees         1:16,2
  8.Burger Kees         0:38,7     8.Pasanen Juha        1:18,8
  9.Cherkasov Evgeny    0:39,1     9.Cherkasov Evgeny    1:18,9
 10.Pasanen Juha        0:39,6    10.Samsonas Martynas   1:32,7
 11.Samsonas Martynas   0:40,1    11.Partanen Timo       1:39,8
 12.Partanen Timo       0:47,4    12.Posadsky Alexander  1:47,5
 13.Posadsky Alexander  1:01,1    13.Pitkäniemi Timo     2:55,1
 14.Pitkäniemi Timo     1:03,4    14.Pietarinen Eerik   17:05,3
 
 
EK6 (14.20 km)                                                    
Sattila 2                                                         
  1.Nikko Joni          7:05,8
  2.Kiviniemi Kristian  0:02,8
  3.Asunmaa Teemu       0:04,9
  4.Ali-Rantala Kari    0:23,6
  5.Pietarinen Eerik    0:28,7
  6.Kolsi Henri         0:29,5
  7.Samsonas Martynas   0:40,2
  8.Pasanen Juha        0:43,6
  9.Haapamäki Henri     0:49,4
 10.Cherkasov Evgeny    0:49,8
 11.Burger Kees         0:50,8
 12.Partanen Timo       1:02,1
 13.Posadsky Alexander  1:17,7