Hämeen ralli                  YLEISKILPAILU
 7.2.15 UrjalanUA/Hämeen ralli F-CUP A-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  ylk  ryh  lka     aika    ohjaajat
   1         1.    38:18,6  Tero Kulmala         LemUA/EMSC           
 ( 87)   fa   7             Sami Tiitta          Toyota Starlet           
 
   2         2.    38:30,6  Ville Haakanen       SaloUA/PaiUA          
 ( 88)   fa   7     0:12,0  Kalle Perkonoja      Toyota Corolla 1600 GT   
 
   3         1.    38:36,4  Toni Koskela         HyUA/HausUA         
 ( 91)   FA   9     0:17,8  Olli Väänänen        BMW 325                  
 
   4         1.    38:42,3  Henri Niemi          LaihUA
 (101)   Fa   8     0:23,7  Esa Mäkinen          Opel Astra GSi 16V       
 
   5         2.    38:43,5  Aki Parviainen       NilUA
 ( 96)   Fa   8     0:24,9  Heikki Parviainen    Opel Astra GSi 16V       
 
   6         2.    38:56,2  Juha Hämäläinen      UUA/PetUA          
 ( 94)   FA   9     0:37,6  Janne Vääränen       Volvo 240                
 
   7         3.    38:59,7  Jerry Mikkola        FoSUA
 ( 86)   fa   7     0:41,1  Jasse Mikkola        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   8         3.    39:12,3  Toni Jalava          THU-TEAM
 (103)   Fa   8     0:53,7  Tomi Janger          Opel Astra GSi 16V       
 
   9         4.    39:15,7  Tuomas Lehto         OriUA
 (110)   Fa   8     0:57,1  Timo Nieminen        Ford Escort RS 2000      
 
  10         4.    39:22,0  Petri Kanniainen     JorMK
 ( 98)   fa   7     1:03,4  Tuomas Syrjälahti    Toyota Corolla FX-GT     
 
  11         5.    39:27,8  Sami Taskinen        TerUA/KaMK           
 (107)   Fa   8     1:09,2  Markus Juntunen      Opel Astra GSi 16V       
 
  12         3.    39:35,8  Tuomo Tuukkanen      KankUA
 (116)   FA   9     1:17,2  Mikko Kukkumäki      Volvo 240                
 
  13         4.    39:40,3  Veli Vesala          HamUA/LprUA          
 ( 85)   FA   9     1:21,7  Mika Luukka          BMW M3                   
 
  14         6.    39:40,7  Harri Reinikainen    AL-Kangasniemi
 (106)   Fa   8     1:22,1  Riikka Hokkanen      Ford Fiesta ST           
 
  15         5.    39:41,0  Janne Anttila        AnkUA/ValUA          
 ( 97)   FA   9     1:22,4  Ville Puhakka        BMW 325i                 
 
  16         6.    40:23,7  Risto Rantanen       ESRC
 ( 99)   FA   9     2:05,1  Jari Riihonen        BMW 325i                 
 
  17         7.    40:26,5  Erkki Lepola         RiiUA
 ( 93)   Fa   8     2:07,9  Antti Nordström      Honda Civic Type R       
 
  18         5.    40:55,2  Jami Halonen         VihUA
 (112)   fa   7     2:36,6  Jori Halonen         Toyota Starlet           
 
  19         8.    42:04,1  Kari Matikainen      K-KUA
 ( 90)   Fa   8     3:45,5  Mika Sällman         Honda Civic Type R       
 
  20         7.    52:26,2  Ville Patrikainen    HyUA/ValUA          
 (100)   FA   9    14:07,6  Janne Laine          BMW 325i                 

 Hämeen ralli                  LUOKKATULOKSET
 7.2.15 UrjalanUA/Hämeen ralli F-CUP A-JR               
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 7 / ry F alle 1600 cc;lähti 9;keskeytti 4;suljettu 0
   1    4.   1.    38:18,6  Tero Kulmala         LemUA/EMSC
 ( 87)                      Sami Tiitta          Toyota Starlet           
 
   2    3.   2.    38:30,6  Ville Haakanen       SaloUA/PaiUA
 ( 88)              0:12,0  Kalle Perkonoja      Toyota Corolla 1600 GT   
 
   3    2.   7.    38:59,7  Jerry Mikkola        FoSUA
 ( 86)              0:41,1  Jasse Mikkola        Toyota Corolla 1600 GT   
 
   4    1.  10.    39:22,0  Petri Kanniainen     JorMK
 ( 98)              1:03,4  Tuomas Syrjälahti    Toyota Corolla FX-GT     
 
   5     .  18.    40:55,2  Jami Halonen         VihUA
 (112)              2:36,6  Jori Halonen         Toyota Starlet           
 
 Luokka: 8 / ry F alle 2200 cc;lähti 14;keskeytti 6;suljettu 0
   1    4.   4.    38:42,3  Henri Niemi          LaihUA
 (101)                      Esa Mäkinen          Opel Astra GSi 16V       
 
   2    3.   5.    38:43,5  Aki Parviainen       NilUA
 ( 96)              0:01,2  Heikki Parviainen    Opel Astra GSi 16V       
 
   3    3.   8.    39:12,3  Toni Jalava          THU-TEAM
 (103)              0:30,0  Tomi Janger          Opel Astra GSi 16V       
 
   4    2.   9.    39:15,7  Tuomas Lehto         OriUA
 (110)              0:33,4  Timo Nieminen        Ford Escort RS 2000      
 
   5    2.  11.    39:27,8  Sami Taskinen        TerUA/KaMK
 (107)              0:45,5  Markus Juntunen      Opel Astra GSi 16V       
 
   6    1.  14.    39:40,7  Harri Reinikainen    AL-Kangasniemi
 (106)              0:58,4  Riikka Hokkanen      Ford Fiesta ST           
 
   7     .  17.    40:26,5  Erkki Lepola         RiiUA
 ( 93)              1:44,2  Antti Nordström      Honda Civic Type R       
 
   8     .  19.    42:04,1  Kari Matikainen      K-KUA
 ( 90)              3:21,8  Mika Sällman         Honda Civic Type R       
 
 Luokka: 9 / ry F yli 2200 cc;lähti 8;keskeytti 1;suljettu 0
   1    3.   3.    38:36,4  Toni Koskela         HyUA/HausUA
 ( 91)                      Olli Väänänen        BMW 325                  
 
   2    2.   6.    38:56,2  Juha Hämäläinen      UUA/PetUA
 ( 94)              0:19,8  Janne Vääränen       Volvo 240                
 
   3    1.  12.    39:35,8  Tuomo Tuukkanen      KankUA
 (116)              0:59,4  Mikko Kukkumäki      Volvo 240                
 
   4     .  13.    39:40,3  Veli Vesala          HamUA/LprUA
 ( 85)              1:03,9  Mika Luukka          BMW M3                   
 
   5     .  15.    39:41,0  Janne Anttila        AnkUA/ValUA
 ( 97)              1:04,6  Ville Puhakka        BMW 325i                 
 
   6     .  16.    40:23,7  Risto Rantanen       ESRC
 ( 99)              1:47,3  Jari Riihonen        BMW 325i                 
 
   7     .  20.    52:26,2  Ville Patrikainen    HyUA/ValUA
 (100)             13:49,8  Janne Laine          BMW 325i                 

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
Hämeen ralli / F-CUP A-JR
 
EK1 (9.90 km)                    EK2 (14.70 km)                   
Wigren                           Neste Urjala                     
  1.Kulmala Tero        6:37,2     1.Niemi Henri         8:47,8
  2.Vesala Veli         0:01,7     2.Kulmala Tero        0:04,9
  3.Mikkola Jerry       0:03,2     3.Lankinen Jarkko     0:05,3
  4.Parviainen Aki      0:04,1     4.Haakanen Ville      0:05,8
  5.Kovanen Raimo       0:04,2     5.Mikkola Jerry       0:09,4
  6.Haakanen Ville      0:04,6     6.Vesala Veli         0:11,0
  7.Matikainen Kari     0:06,8     7.Parviainen Aki      0:17,6
  8.Kanniainen Petri    0:08,6     8.Hämäläinen Juha     0:17,7
  9.Lankinen Jarkko     0:09,5     9.Lehto Tuomas        0:22,1
 10.Hämäläinen Juha     0:09,7    10.Jalava Toni         0:22,7
 11.Anttila Janne       0:10,3    11.Koskela Toni        0:23,1
 12.Lehtola Joonas      0:11,7    12.Kanniainen Petri    0:23,2
 13.Koskela Toni        0:12,4    13.Tuukkanen Tuomo     0:25,3
 14.Reinikainen Harri   0:13,2    14.Reinikainen Harri   0:27,3
 15.Jalava Toni         0:13,5    15.Taskinen Sami       0:29,0
 16.Taskinen Sami       0:14,2    16.Anttila Janne       0:29,3
 17.Tuukkanen Tuomo     0:14,5    17.Rinne Harri         0:30,0
 18.Niemi Henri         0:15,2    18.Lehtola Joonas      0:31,6
 19.Lepola Erkki        0:16,7    19.Rantanen Risto      0:36,2
 20.Lehto Tuomas        0:17,1    20.Lepola Erkki        0:38,2
 21.Mäkinen Kari        0:17,5    21.Halonen Jami        0:43,1
 22.Kokko Iiro          0:19,9    22.Mäkinen Kari        0:45,1
 23.Rantanen Risto      0:20,3    23.Kokko Iiro          0:47,6
 24.Sakala Tommi        0:22,5    24.Patrikainen Ville   0:53,5
 25.Rinne Harri         0:23,8       Solkio Mikko        0:53,5
 26.Halonen Jami        0:29,1    26.Suuronen Juha-Pekka 0:54,5
 27.Suuronen Juha-Pekka 0:29,2    27.Paulanto Janne      0:57,0
 28.Solkio Mikko        0:33,2    28.Matikainen Kari     2:33,1
 29.Paulanto Janne      0:45,0
 30.Jokinen Sami        0:49,9
 31.Patrikainen Ville  10:22,8
 
 
EK3 (8.64 km)                    EK4 (13.70 km)                   
JL-Tarra                         Janicool Racing                  
  1.Kulmala Tero        6:03,6     1.Kulmala Tero        7:48,2
  2.Niemi Henri         0:01,2     2.Vesala Veli         0:00,9
  3.Haakanen Ville      0:03,6     3.Koskela Toni        0:01,9
  4.Parviainen Aki      0:04,6     4.Haakanen Ville      0:07,1
  5.Hämäläinen Juha     0:05,0     5.Hämäläinen Juha     0:07,4
  6.Koskela Toni        0:06,5     6.Parviainen Aki      0:08,8
    Jalava Toni         0:06,5     7.Lehto Tuomas        0:11,2
  8.Vesala Veli         0:06,6     8.Matikainen Kari     0:11,9
  9.Lehto Tuomas        0:06,8     9.Kanniainen Petri    0:12,5
 10.Mikkola Jerry       0:11,3    10.Jalava Toni         0:12,7
    Taskinen Sami       0:11,3    11.Niemi Henri         0:15,4
 12.Reinikainen Harri   0:14,1    12.Mikkola Jerry       0:15,7
 13.Matikainen Kari     0:19,1    13.Lehtola Joonas      0:16,0
 14.Anttila Janne       0:19,4    14.Taskinen Sami       0:17,5
    Tuukkanen Tuomo     0:19,4    15.Lankinen Jarkko     0:17,8
 16.Lehtola Joonas      0:22,4    16.Anttila Janne       0:18,4
 17.Kanniainen Petri    0:23,5    17.Tuukkanen Tuomo     0:19,0
 18.Rantanen Risto      0:25,5    18.Reinikainen Harri   0:22,6
 19.Lepola Erkki        0:25,7    19.Patrikainen Ville   0:24,2
 20.Paulanto Janne      0:34,2    20.Rantanen Risto      0:26,8
 21.Halonen Jami        0:40,5    21.Halonen Jami        0:31,2
 22.Kokko Iiro          0:41,8    22.Lepola Erkki        0:31,7
 23.Patrikainen Ville   0:44,7    23.Paulanto Janne      0:50,8
 24.Lankinen Jarkko     2:59,9
 25.Rinne Harri         8:56,4
    Suuronen Juha-Pekka 8:56,4
 
 
EK5 (14.97 km)                                                    
Simrac                                                            
  1.Koskela Toni        8:35,7
  2.Parviainen Aki      0:15,9
  3.Haakanen Ville      0:17,0
  4.Niemi Henri         0:18,0
  5.Matikainen Kari     0:20,7
  6.Kulmala Tero        0:21,2
  7.Kanniainen Petri    0:21,7
  8.Taskinen Sami       0:23,3
  9.Hämäläinen Juha     0:23,9
 10.Jalava Toni         0:24,4
 11.Tuukkanen Tuomo     0:25,1
 12.Lehto Tuomas        0:26,0
 13.Mikkola Jerry       0:27,6
 14.Reinikainen Harri   0:31,0
 15.Anttila Janne       0:31,1
 16.Patrikainen Ville   0:38,5
 17.Halonen Jami        0:38,8
 18.Lepola Erkki        0:41,7
 19.Rantanen Risto      0:42,4
 20.Vesala Veli         1:27,6
 21.Lankinen Jarkko     5:14,5