19. Peurunkaralli             LUOKKATULOKSET
 31.1.2015 Laukaan MM          YLEINEN,A- JA B-JR       
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 10 / YAB Naisten Cup: lajisäännön mukaiset 2WD-autot vapaa cc;lähti 2;keskeytti 0;suljettu 0
   1    1          51:08,1  Jonna Olkoniemi      KR-TEAM
 (114)                      Hannu Raappana       Volvo 240                
 
   2               51:09,9  Maarit Friberg       AL-Kangasniemi
 (113)              0:01,8  Elina Lahikainen     Honda Civic Type R       
 
 Luokka: 11 / YAB: Ilmajäähdytteiset VW:t historic ja F vapaa cc;lähti 10;keskeytti 5;suljettu 0
   1               49:10,5  Erkki Eerola         MäntsMK/PukMU
 (118)                      Mikko Kittelä        VW 1302 S                
 
   2               51:20,7  Mika Hannu           MäntsMK/VMF
 (122)              2:10,2  Aki Sparre           VW 1600 TL               
 
   3               51:24,5  Ville Silvasti       UuUA/PihtUA
 (117)              2:14,0  Jani Rauhala         VW 1302 S                
 
   4    2          54:50,4  Heikki Juutilainen   MäntsMK/KongUA
 (119)              5:39,9  Hannu Sällinen       VW 1302 S                
 
   5    1          55:42,0  Jukka Laine          NaSU/RaisUA
 (120)              6:31,5  Mikael Laakso        VW 1302 S                
 
 Luokka: 12 / YAB: Historic (kaikki ikäkaudet) vapaa cc;lähti 10;keskeytti 5;suljettu 0
   1               46:49,7  Heikki Valkonen      LMM/Toivakka AUK
 (151)                      Tarja Kolu           Volvo 144                
 
   2    3          52:28,4  Eetu Ekonen          KannMK/UA
 (154)              5:38,7  Juho Muurainen       Volvo 240 Turbo          
 
   3    2          54:56,6  Ari Makkonen         JyvUA
 (152)              8:06,9  Antti Kinnunen       Opel Manta A 1900        
 
   4    1          57:45,2  Jari Hyvärinen       POPPOO
 (156)             10:55,5  Anneli Hyvärinen     Volvo 242                
 
   5               59:24,6  Hanna Kokko          LMM
 (159)             12:34,9  Minna Liiri          Opel Kadett              

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
19. Peurunkaralli / YLEINEN,A- JA B-JR
 
EK1 (9.15 km)                    EK2 (27.60 km)                   
St1 Laukaa                       Kattasora                        
  1.Valkonen Heikki     6:21,5     1.Valkonen Heikki    18:51,4
  2.Olkoniemi Jonna     0:08,6     2.Vesiaho Rainer      0:06,9
  3.Vesiaho Rainer      0:16,5     3.Silvasti Ville      0:59,6
    Tanner Teuvo        0:16,5     4.Hannu Mika          1:03,1
  5.Eerola Erkki        0:16,6     5.Eerola Erkki        1:10,0
  6.Korpela Matti       0:17,0     6.Wiik Stefan         1:15,4
  7.Ekonen Eetu         0:19,5     7.Jyränkö Juhani      1:16,6
  8.Friberg Maarit      0:19,8     8.Tanner Teuvo        1:26,8
  9.Silvasti Ville      0:24,6     9.Linjama Vilppu      1:34,7
 10.Laine Jukka         0:26,8    10.Friberg Maarit      1:35,4
 11.Wiik Stefan         0:27,9    11.Ekonen Eetu         1:51,4
 12.Raitanen Kimmo      0:35,6    12.Laine Jukka         2:22,4
 13.Linjama Vilppu      0:38,9    13.Olkoniemi Jonna     2:24,0
 14.Hannu Mika          0:42,8    14.Makkonen Ari        2:46,3
 15.Juutilainen Heikki  0:47,7    15.Juutilainen Heikki  2:58,8
 16.Jyränkö Juhani      0:51,4    16.Koskinen Ari        4:10,9
 17.Varis Timo          0:54,2    17.Hyvärinen Jari      4:11,4
 18.Koskinen Ari        1:14,6    18.Kokko Hanna         4:35,0
 19.Makkonen Ari        1:24,3
 20.Hyvärinen Jari      1:25,3
 21.Kokko Hanna         1:45,0
 22.Virtanen Antti      2:31,6
 
 
EK3 (10.10 km)                   EK4 (20.10 km)                   
Laukaan Kunta                    Inmics                           
  1.Vesiaho Rainer      6:49,3     1.Valkonen Heikki    14:44,6
  2.Valkonen Heikki     0:02,9     2.Eerola Erkki        0:46,2
  3.Eerola Erkki        0:10,9     3.Olkoniemi Jonna     1:15,4
  4.Hannu Mika          0:27,1     4.Friberg Maarit      1:49,9
  5.Olkoniemi Jonna     0:33,3     5.Silvasti Ville      2:07,3
  6.Laine Jukka         0:35,9     6.Hannu Mika          2:20,9
  7.Friberg Maarit      0:38,0     7.Makkonen Ari        2:41,8
  8.Wiik Stefan         0:42,0     8.Ekonen Eetu         2:45,3
  9.Ekonen Eetu         0:45,4     9.Juutilainen Heikki  3:18,7
 10.Juutilainen Heikki  0:58,4    10.Hyvärinen Jari      3:45,4
 11.Silvasti Ville      1:06,2    11.Kokko Hanna         4:14,2
 12.Makkonen Ari        1:17,4    12.Laine Jukka         5:30,1
 13.Jyränkö Juhani      1:21,5    13.Wiik Stefan        19:15,4
 14.Hyvärinen Jari      1:36,3
 15.Kokko Hanna         2:03,6