SEURAHUONE JUHLARALLI         LUOKKATULOKSET
 31.1.2015 Savonlinnan UA      YLEINEN JA A-JUNIORIT    
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 29 / F yli 1600 cc;lähti 10;keskeytti 3;suljettu 0
   1               43:16,7  Mikko Kilpiä         LprRT
 ( 98)                      Marko Lyijynen       Ford Escort RS 2000      
 
   2               44:01,3  Harri Mieskolainen   PiekUA/MikUA
 ( 96)              0:44,6  Jukka Kakriainen     BMW M3                   
 
   3               44:05,0  Heikki Thil          Leppävirta RT/NilUA
 ( 97)              0:48,3  Jukka Korhonen       BMW M3                   
 
   4    2          44:45,5  Janne Anttila        AnkUA/ValUA
 ( 99)              1:28,8  Ville Puhakka        BMW 325i                 
 
   5               45:01,7  Markku Niiranen      NilUA
 ( 92)              1:45,0  Esko Lappalainen     BMW 325i                 
 
   6    1          46:43,2  Petri Hänninen       SLUA
 ( 93)              3:26,5  Jani Lahtinen        Opel Kadett E GSi 16V    
 
   7               51:20,5  Marko Martiskin      K-KUA
 ( 91)              8:03,8  Jussi Martiskin      BMW 325i                 

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
SEURAHUONE JUHLARALLI / YLEINEN JA A-JUNIORIT
 
EK1 (11.56 km)                   EK2 (12.83 km)                   
Timanttiset                      Osuuskauppa Suur-Savo            
  1.Thil Heikki         7:25,1     1.Kilpiä Mikko        7:41,3
  2.Kilpiä Mikko        0:03,2     2.Korhonen Janne      0:00,7
  3.Mieskolainen Harri  0:04,3     3.Paavilainen Juha    0:06,4
  4.Paavilainen Juha    0:07,4     4.Mieskolainen Harri  0:09,4
  5.Korhonen Janne      0:09,6     5.Thil Heikki         0:12,6
  6.Anttila Janne       0:11,3     6.Martiskin Marko     0:27,2
  7.Niiranen Markku     0:12,2     7.Anttila Janne       0:28,2
  8.Martiskin Marko     0:38,0     8.Valkonen Pasi       0:42,3
  9.Valkonen Pasi       0:48,3     9.Hänninen Petri      0:52,6
 10.Hänninen Petri      0:50,3    10.Niiranen Markku     0:59,4
 
 
EK3 (14.54 km)                   EK4 (8.19 km)                    
Savonlinnan ammatti-ja aikuisop. Automestarit                     
  1.Paavilainen Juha    7:57,5     1.Kilpiä Mikko        5:03,8
  2.Korhonen Janne      0:06,1     2.Paavilainen Juha    0:01,6
  3.Mieskolainen Harri  0:08,5     3.Niiranen Markku     0:04,5
  4.Kilpiä Mikko        0:08,8     4.Anttila Janne       0:06,6
  5.Anttila Janne       0:17,8     5.Thil Heikki         0:14,5
  6.Thil Heikki         0:19,8     6.Martiskin Marko     0:16,2
  7.Niiranen Markku     0:21,1     7.Hänninen Petri      0:17,9
  8.Martiskin Marko     0:37,3     8.Valkonen Pasi       0:22,2
  9.Valkonen Pasi       0:45,0     9.Mieskolainen Harri  0:23,4
 10.Hänninen Petri      0:48,3
 
 
EK5 (25.67 km)                                                    
Alfa Cleaning Oy                                                  
  1.Kilpiä Mikko       14:57,0
  2.Mieskolainen Harri  0:11,0
  3.Thil Heikki         0:13,4
  4.Niiranen Markku     0:19,8
  5.Anttila Janne       0:36,9
  6.Hänninen Petri      0:49,4
  7.Martiskin Marko     6:17,1