Ramirent Mäntsälä-ralli       LUOKKATULOKSET
 24.1.2015 Mäntsälän MK        HISTORIC                 
 Tuloslaskenta: TENAB,Mänttä   Lopulliset viralliset tulokset
  lka jrnp  ylk     aika    ohjaajat
 Luokka: 1 / E,F,G1,CT ja GTS enintään 1300 cc;lähti 1;keskeytti 0;suljettu 0
   1               24:46,2  Ari Koskinen         UUA
 ( 12)                      Anssi Koskinen       Renault 8 Gordini        
 
 Luokka: 2 / E,F,G1,CT ja GTS yli 1300 cc;lähti 2;keskeytti 0;suljettu 0
   1               23:31,1  Juha Berner          HyUA
 ( 14)                      Jouni Tanninen       Plymouth Valiant         
 
   2    1          28:04,0  Keijo Sakselin       Salon UA/RaisUA
 ( 13)              4:32,9  Mikael Laakso        BMW 2002 TI              
 
 Luokka: 3 / G2,H1,CT,GTS enintään 1600 cc;lähti 3;keskeytti 1;suljettu 0
   1               22:21,5  Antero Sakselin      SaloUA/AL-Myrskylä
 ( 15)                      Raimo Salminen       Sunbeam Avenger 1600 GT  
 
   2               22:37,8  Riku Kauppila        HamUA
 ( 17)              0:16,3  Ville Virtanen       Datsun Finn              
 
 Luokka: 4 / G2,H1,CT,GTS yli 1600 cc;lähti 2;keskeytti 0;suljettu 0
   1               20:25,9  Timo Kuukka          RiiUA/SPAUK
 ( 19)                      Hannu Anttila        Ford Escort RS 2000      
 
   2               21:56,1  Ilpo Hietanen        HRCF/Nurmijärven UA
 ( 18)              1:30,2  Jari Hellgren        Volvo 142 S              
 
 Luokka: 5 / H2,I,J1,CT,GTS vapaa cc;lähti 5;keskeytti 2;suljettu 0
   1    1          20:28,5  Altti Anttonen       MäntsMK/RiiUA
 ( 20)                      Henri Honkasalo      Ford Escort RS 2000      
 
   2               21:28,0  Tomi Vanhatalo       HRCF
 ( 22)              0:59,5  Raimo Vanhatalo      Opel Ascona B            
 
   3               22:20,6  Hannu Eestilä        HRCF/JyvUA
 ( 21)              1:52,1  Pasi Kahelin         Mercedes Benz 190 E 2.3-1
 
 Luokka: 6 / VW-merkkiluokka,ilmajäähdytteiset vapaa cc;lähti 12;keskeytti 0;suljettu 0
   1               21:15,0  Kimmo Raitanen       MäntsMK/JyvUA
 (  2)                      Jari Simola          VW 1302 S                
 
   2    3          21:49,6  Kari Haapalainen     Päij-HUA
 ( 88)              0:34,6  Sami Jaakkola        VW 1303 S                
 
   3    2          22:15,8  Juhani Jyränkö       MäntsMK
 (  3)              1:00,8  Heta Ravolainen-Rinn VW 1303 S                
 
   4               22:20,0  Mika Hannu           MäntsMK/VMF
 (  5)              1:05,0  Aki Sparre           VW 1600 TL               
 
   5               22:23,6  Stefan Wiik          SiAk/VMF
 (  1)              1:08,6  Tomi Marttelin       VW 1303 S                
 
   6               22:33,5  Juha Liukkonen       HRF
 ( 11)              1:18,5  Anton Hedberg        VW 1302 S                
 
   7               22:59,3  Erkki Eerola         MäntsMK/PukMU
 (  4)              1:44,3  Mikko Kittelä        VW 1302 S                
 
   8               23:15,0  Matti Korpela        P-HUA
 (  6)              2:00,0  Tapio Soranummi      VW 1303 S                
 
   9    1          23:34,8  Jukka Laine          NaSU
 ( 10)              2:19,8  Seppo Penkkala       VW 1302 S                
 
  10               24:18,0  Aleksi Sarlin        MäntsMK/SiAk
 (  9)              3:03,0  Ari Honkanen         VW 1600 L                
 
  11               24:29,7  Heikki Juutilainen   MäntsMK/KongUA
 (  7)              3:14,7  Hannu Sällinen       VW 1303 S                
 
  12               24:43,3  Timo Varis           MäntsMK/UUUA
 (  8)              3:28,3  Markus Oksanen       VW 1500 S                

Ensimmäisen aika ja muiden häviö siihen nähden
 
Ramirent Mäntsälä-ralli / HISTORIC
 
EK1 (13.58 km)                   EK2 (7.02 km)                    
Sierak                           Jerodos                          
  1.Anttonen Altti      8:41,2     1.Anttonen Altti      4:07,0
  2.Kuukka Timo         0:03,0     2.Kuukka Timo         0:03,8
  3.Raitanen Kimmo      0:19,0     3.Haapalainen Kari    0:14,0
  4.Vanhatalo Tomi      0:23,0     4.Vanhatalo Tomi      0:15,0
  5.Haapalainen Kari    0:31,2     5.Raitanen Kimmo      0:16,2
  6.Hietanen Ilpo       0:37,1     6.Eerola Erkki        0:17,5
  7.Eestilä Hannu       0:37,9     7.Hietanen Ilpo       0:18,6
  8.Wiik Stefan         0:42,4     8.Kauppila Riku       0:24,5
  9.Jyränkö Juhani      0:49,7     9.Sakselin Antero     0:25,2
 10.Sakselin Antero     0:50,1    10.Hannu Mika          0:28,6
 11.Kauppila Riku       0:52,7    11.Jyränkö Juhani      0:31,4
 12.Liukkonen Juha      0:54,1    12.Eestilä Hannu       0:33,8
 13.Hannu Mika          1:00,6    13.Liukkonen Juha      0:34,1
 14.Laine Jukka         1:09,8    14.Sakselin Keijo      0:35,8
 15.Korpela Matti       1:15,5    15.Wiik Stefan         0:36,1
 16.Berner Juha         1:16,4    16.Korpela Matti       0:39,6
 17.Sarlin Aleksi       1:37,2    17.Berner Juha         0:42,4
 18.Pihl Jori           1:40,6    18.Laine Jukka         0:44,3
 19.Koskinen Ari        1:42,8    19.Juutilainen Heikki  0:56,5
 20.Juutilainen Heikki  1:46,6    20.Sarlin Aleksi       0:57,6
 21.Tikanmäki Tomi      1:49,0    21.Koskinen Ari        0:59,6
 22.Varis Timo          1:51,6    22.Varis Timo          1:05,3
 23.Eerola Erkki        2:00,6    23.Pihl Jori           1:09,4
 24.Sakselin Keijo      6:01,0
 25.Tarvainen Matti.J. 14:18,8
 
 
EK3 (11.05 km)                                                    
Tuuliruusu                                                        
  1.Kuukka Timo         7:30,9
  2.Anttonen Altti      0:09,4
  3.Raitanen Kimmo      0:20,7
  4.Eerola Erkki        0:22,1
  5.Vanhatalo Tomi      0:30,9
  6.Hannu Mika          0:31,7
  7.Jyränkö Juhani      0:35,6
  8.Hietanen Ilpo       0:41,3
  9.Haapalainen Kari    0:45,3
 10.Wiik Stefan         0:46,0
 11.Liukkonen Juha      0:46,2
 12.Sakselin Antero     0:47,1
 13.Eestilä Hannu       0:49,8
 14.Korpela Matti       1:00,8
 15.Kauppila Riku       1:01,5
 16.Sakselin Keijo      1:08,1
 17.Berner Juha         1:13,2
 18.Laine Jukka         1:21,6
 19.Sarlin Aleksi       1:24,1
 20.Varis Timo          1:27,3
 21.Juutilainen Heikki  1:27,5
 22.Koskinen Ari        1:44,7